•  

  Ale niektórych boli dupa o sukces, z którego powinniśmy się cieszyć wszyscy. To tylko gala. Niby prestiż, ale cała reszta rozgrywa się na stadionach, skoczniach, halach, ringu etc.
  I to jest najważniejsze.
  Ale nie, lepiej jeden na drugiego psioczyć i wyliczać co ma większą wartość dodaną.

  A najlepsze są dzbany, co porównują skoki i siatkówkę do piłki. Co z tego, że piłkarzy oglądają miliony jak gówno w 2018 roku osiągnęli a wręcz się skompromitowali. Chociażby ostatnimi 10 minutami meczu z Japonią. Korea też nie musiała wygrać z Niemcami ale jednak determinacją to zrobiła.

  Skoki to trudny techniczny sport, w którym duża rolę odgrywa i mentalność i dieta. To jeden z najtrudniejszych sportów na świecie, gdzie próg wejścia na wyżyny jest wysoki. Podobnie jest z żużlem, gdzie dodatkowo sport ten jest drogi.
  Siatkówka od zawsze była w Polsce popularna i miała większe lub mniejsze sukcesy a w ostatniej dekadzie ogromne. Podwójnego mistrzostwa świata chyba nie muszę nikomu przypominać.
  Żużlowcy w Polsce to topka i najlepsza liga na świecie. Skoczkowie w tym roku będą bronić mistrzostwa świata. Do tego 2x brąz 2013 i 2015.

  Ale lepiej się brandzlować do tego, że kadra awansowała do ME. Też mi sukces

  Argumenty oglądalności i tego, że sport jest niszowy, są śmieszne, bo u nas te dyscypliny mają dużą oglądalność. I tak jest z wieloma sportami poza nożną, tenisem czy F1. Nawet koszykówka, szczypiorniak czy lekka atletyka to domena kilkunastu, dwudziestu paru krajów.

  To nie jest konkurs na rozpoznawalność a miejsca za osiągi. I nawet gdyby to był mistrz szachów czy bierek to powinien być ujęty.

  Januszami to wy jesteście, ci którzy jarają się tylko piłką kopaną a nie dostrzegają tego że w skokach, siatkówce czy żużlu jesteśmy najlepsi na świecie ;)

  #skoki #siatkowka #pilkanozna #sport #zuzel #boks #przegladsportowy #galamistrzowsportu

  •  

   w którym duża rolę odgrywa i mentalność i dieta

   @brednyk: i wiatr

  •  

   tl;dr porównywanie żużla do piłki nożnej xD

   +: yyy98
  •  

   @RafiRK: nadal nie rozumiesz słowa pisanego. Niczego nie porównuję, wręcz próbuję zakończyć takie myślenie.

   Ergo, nożna jest tylko w tym lepsza że ma potężny rynek i marketing. Krykiet czy futbol amerykański u nas też są niszowe a jednak tylko głupiec by stwierdził, że to gówno gry

  •  

   @RafiRK: I ty masz czelność z kimś wchodzić w dyskusje? Jak jednyne na co cię stać to „xd” i „tl:dr” pokazuje to poziom na jakim jesteś

  •  

   @brednyk: no jednak masa ludzi gra w piłkę i to od juniorów aż seniorów w okręgówkach, czy nawet jakieś miejskie ligi na mniejszych boiskach. Tylko nie każdy sport może być masowy. W Norwegii na nartach biega multum ludzi, też amatorów i mają zawstydzającą nas liczbę km tras. No ale to może robić każdy. Natomiast skoki już są czymś ekstremalnie trudnym, a i też model finansowania jest taki, że żyć z tego może góra kilkunastu seniorów w kraju. A poważną kasę w sezonie zarabia pewnie kilkunastu na świecie. Przy czym oglądalność TCS czy konkursów olimpijskich pewnie jest spora. Już narciarstwo alpejski będzie bardziej przystępne, chociaż u nas w zasadzie nie istnieje. ¯\_(ツ)_/¯ Żużel też jest w paru względów specyficzny, bo problemem jest już sam sprzęt, gdzie konstrukcja jest dość archaiczna przez co brak dużych producentów, którzy są obecni w innych sportach motorowych. O ile na crossie może jeździć każdy i jest to stosunkowo łatwe, to żużel już wymaga toru, specyficznych umiejętności i droższego sprzętu. Chociaż są przynajmniej dwa zaawansowane projekty silników, które będą miały dobre osiągi, a dużo lepszą trwałość, co pozwoliłoby na redukcję kosztów, a to jest kluczowe dla juniorów i dla rozwoju w słabszych ośrodkach. Na tym wyższym poziomie kasa jest już konkretna, ale z tego może korzystać tylko część. Umocni ligę za piłką, ale nie pchnie równie mocno całej dyscypliny do przodu. Na poziomie międzynarodowym ważni są promotorzy. Skoki pod tym względem są zatęchłe, tak jak była F1, gdzie Liberty weszło z buta i chcą poukładać po swojemu. W żużlu też agencja odcina kupony i po ambitnych próbach z Auckland, Australią na dużych stadionach, czy Friends Areną w Sztokholmie, trochę odpuścili. No ale i tak ciężar spada na tych lokalnych organizatorów. W efekcie tam gdzie się to robi dobrze i jest popyt, to zawody są sukcesem. W skokach takie Zakopane, Willingen, Oslo czy Planica są wizytówką. Podobnie w żużlu Cardiff czy Warszawa. Są jakieś mniej lub bardziej konkretne plany z Adelaidą, Argentyną czy Los Angeles. W Australii jest trochę czynnych torów i mają ciągłość szkolenia na poziomie. Teraz trwają ichniejsze mistrzostwa, ale normalnie muszą wyjeżdżać do UK, aby kontynuować karierę na poważnie. Dobrze płacą też w Szwecji, a mniejsze liczby na trybunach wynikają z tego, że to w większości małe miasteczka. Na pewno obniżenie kosztów serwisowania sprzętu o kilkadziesiąt procent i nowy polski promotor cyklu o MŚ by były ogromnym kopem. Brytyjczycy mają kilkukrotnego MŚ i paru nowych zdolnych na horyzoncie, więc też szansa na jakiś skok zainteresowania. Rosja wciąż niewykorzystany potencjał. W skokach chyba trudniej o jakiekolwiek wzrosty, ale jednak to tylko cztery miesiące rywalizacji i tylko PŚ. Żużel pół roku i są ligi. Natomiast piłka ma krótsze przerwy, a drużyna w ekstraklasie gra u siebie 2x tyle spotkań. Chociaż w Stanach różnica między NBA a NFL jest jeszcze większa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @brednyk: z tym ostatnim akapitem to nieźle pojechałeś.

   +: yyy98
  •  

   @brednyk ale wiesz że wśród nominowanych piłkarzy był tylko Lewandowski który odnosi ogromne sukcesy za granicą, wygrywając Bundeslige, zdobywając korony króla strzelców i wyprzedzając w rankingach strzelców legendy piłki nożnej, a ty tutaj wyjeżdżasz z reprezentacją, jak się nie znasz to się chociaż nie odzywaj XD

   A co do eliminacji do MŚ czy ME w piłce to jest sukces, bo przechodzisz przez eliminacje, gdzie rywslizujesz z wieloma państwami w Europie, gdzie w skokach masz 8 państw europejskich + Japonia i bez sensu są jakieś eliminacje, nie ma w piłce żadnych turniejów czterech skoczni ani innych mniejszych zawodów. Równie dobrze można powiedzieć że jak Lewy był 4 razy z rzędu graczem meczu albo strzelił gola to sukces, ale nikt o tym nie pamięta.

   Piłka to równie trudny sport, fizycznie, psychicznie, no i konkurencja jest duża, bo żeby osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej musisz rywalizować z tysiącami zawodników.

   A co do oglądalności to żeby legalnie oglądać piłkę na światowym poziomie musisz mieć Canal plus lub eleven, a skoki masz w państwowej telewizji.

   A co do niszowych sportów to mamy lub mieliśmy sukcesy np w taekwondo albo Muay Thai, a jakoś nikt nigdy o tym nie wspomni.

   +: yyy98
  •  

   @brednyk: Taki prestiż, że Kubiak do tej pory nie odebrał nagrody z tamtego roku od Ignaczaka. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @HansLanda88: Z ramach ciekawostki powiem, że w MLB (baseball) w sezonie zasadniczym drużyna gra 162 mecze, a w NFL tylko 16 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h