•  
  Lucifer_vult_animae_tuae

  +28

  Pytanie do #katolicy #chrzescijanie #kosciol. Skoro nagłaśnianie przypadków pedofilii w kościele katolickim, to atak na tą firmę, to na czym polega właściwie wasza wiara i działalność tej watykańskiej firmy?

  #bekazkatoli #ewangelianadzis

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Lucifer_vult_animae_tuae: wypowiedzi kilku księży to nie oficjalne stanowisko kościoła. Kościół to nie firma, kościół to ogół np. katolików. Ja będąc katolikiem jestem zdania, że pedofilów w kościele należy karać zgodnie z obowiązującym prawem i należy o tym rozmawiać, nagłaśniać, tak by wyplenić to zło w całości. To samo dotyczy każdej innej grupy zawodowej, nie tylko księży.

  •  

   @andriankowalski13 przecież jeszcze nie udowodniono, ANI NAWET NIE ZGŁOSZONO, żadnych przypadków pedofilii na euroweek, o czym ty mówisz?

   +: Lucifer_vult_animae_tuae
  •  
   Lucifer_vult_animae_tuae

   +1

   @andriankowalski13: Nie offtopujemy, nie jęczymy "a bo lewactwo też gwałci i to pedofile". To nie odpowiedź na moje pytanie.

   @Wassimir: firma katolicka której władze, polscy arcybiskupi, mówili że to właśnie dzieci gwałcą księży a księża są ofiarami. Dlaczego w takim razie ci arcybiskupi nie zostali nawet zawieszeni za te słowa?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @Wassimir: to nie tylko miej zdanie tylko zacznij wymagać zmiany w podejściu KK do kwestii strukturalnego ukrywania przypadków pedofilii w tej organizacji ᶘᵒᴥᵒᶅ

   +: Lucifer_vult_animae_tuae
  •  

   @Lucifer_vult_animae_tuae: nie firma, tak samo jak muzułmanie to nie firma, buddyści to również nie firma. To grupa ludzi wyznających Boga w taki a nie inny sposób z określonymi zasadami itd. Nie firma. Firma to nazwa przedsiębiorstwa, np. McDonald's albo Januszex. Skąd mam wiedzieć czemu arcybiskupi nie zostali zawieszeni za te słowa? Pytanie proponuję skierować do Watykanu, być może tam będą osoby kompetentne by na nie odpowiedzieć. Poza tym nie słyszałem by którykolwiek ksiądz powiedział że dziecko go zgwałciło.

  •  

   @Ratelmidozer: kościół katolicki to jedyna znana mi zorganizowana grupa, w ramach której wypracowane zostały metody postępowania i karania za tego typu przestępstwa i to bardziej restrykcyjne w niektórych aspektach niż te przewidziane przez prawo karne. To, że są w kościele ludzie, którzy są pedofilami to fakt, tak samo jak w środowisku trenerów sportowych, psychologów czy hydraulików. Tylko co te pozostałe grupy robią by pozbyć się problemu pedofilii w swoich szeregach, jakie podejmują działania? Czy kiedykolwiek zajęły oficjalne lub nawet nieoficjalne stanowisko w tej sprawie pomimo tego że statystycznie rzecz biorąc pedofili jest wśród nich więcej niż wśród księży? Opierajmy się na faktach a nie na jakimś gimboateistycznym pierdoleniu za mediami lewackimi.

   +: Mortas
  •  

   @Wassimir: a przepraszam czy jak wychodzi afera pedofilska z trenerem sportowym to jego przełożeni przenoszą go do innego klubu sportowego czy trafia do więzienia?

  •  

   @Wassimir: przeniesienie do innej parafii tez jest srodkiem zwalczania pedofilii ??? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Ratelmidozer: afera pedofilska... przecież jeżeli ksiądz okaże się pedofilem to z racji tego że popełnił przestępstwo zostanie skazany przez sąd. Nie wiem co ma do tego przenoszenie kogokolwiek gdziekolwiek. Każdy ponosi taką samą odpowiedzialność karną niezależnie od pełnionej funkcji. A jeżeli nie to wina społeczeństwa lub stosowania prawa. Jak Cię boli, że jakiś ksiądz dupczy dzieci i wiesz o tym to zgłoś to stosownym organom.

   +: Mortas
  •  

   @Wassimir: bo ja nie znam takiego przypadku zresztą poczekajmy na dokument Sekielskiego będzie wtedy czarno na białym widać jak bardzo KK w Polsce jest zaangażowany w oczyszczenie szeregów ᶘᵒᴥᵒᶅ nie wyjeżdżaj mi tutaj z gimboateizmem i wytykanim lewicowych poglądów bo mnie nie znasz ale rozumiem że jako wzorcowy polski katolik musisz atakować ludzi o innych poglądach ᶘᵒᴥᵒᶅ

  •  

   @czikita1337: nie i nie rozumiem czemu tak się dzieje. gdybym ja znał przypadek pedofila wśród księży to bym to zgłosił na policji i raczej nikt nigdzie nie zdążyłby go przenieść. Ewentualnie z celi do oddziału szpitalnego.

  •  
   Lucifer_vult_animae_tuae

   0

   @Wassimir: firma firma, komercyjna korporacja.

   A nie oburzają cię słowa arcybiskupów że to dzieci gwałcą księży?

Gorące dyskusje ostatnie 12h