•  

  Wypadek z dzisiaj, jak to możliwe?
  Dobrze widzę że ten słup rozciął cały samochód? Dziewczyna zmarła, chłopak helikopterem zabrany do szpitala.

  BMW ale nie z ich winy chyba bo Toyota wymusiła pierwszeństwo i pewnie puknęła w bok. Nooo chyba że to prędkość BMW zrobiła swoje i dlatego też Toyota ich niezauważyła początkowo (?) Tylko tą absurdalną prędkością mogę wytłumaczyć to że słup przeszedł przez prawie cały samochód. Nowa Bejca przecież! Choć kto wie czy nie klejona i tak :F

  Tu macie więcej:
  http://warszawawpigulce.pl/smiertelny-wypadek-pod-warszawa-bmw-zostalo-kompletnie-zmiazdzone-smiglowiec-lpr-w-akcji/
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tragiczny-wypadek-na-krajowej-7-nie-zyje-kobieta,281264.html

  #wypadek | #polskiedrogi | #polscykierowcy | #samochody | #motoryzacja | #bmw

  •  

   @Saeglopur: auto wygląda na rozcięte, więc średnio wyrokować jakie były początkowe uszkodzenia( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: printf
  •  

   @Saeglopur: Gdyby nie prędkość w połączeniu z przerdzewiałym gruchotem, to pewnie by takich efektów nie było

  •  

   @Saeglopur: Jadąc odpowiednio szybko przekroisz słupem dowolne auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym miejscu co przywalił jest łączenie grodzi z bokiem. Wzmocnienie zderzaka nieruszone, podłużnica też więc cała energia poszła w to miejsce niezbyt przystosowane do zderzeń.

  •  

   @kuraku: @Dzyszla: @Eternit_z_azbestu: Przerdzewiałe to ono na bank nie było, tylko myślałem czy nie składane z dwóch dosłownie połówek ALE zerknąłem właśnie jeszcze raz na wideo z crash testu Volvo V60 najnowszego które oglądałem w ostatnich dniach bo pamietałem test ze słupem - i teraz zwróciłem uwagę że ten test był tylko przy 32km/h :O
   A teraz powiedzmy że jechali 70-90 'tylko', i w momencie uderzenia mieli 50-60 i różnica w zniszczeniach gigantyczna :O

   źródło: youtube.com

  •  

   @Saeglopur: E tam, to jest nic, w Toruniu mieliśmy prawdopodobnie samobója roku, gdy koleś rozpędzonym Qashqaiem wjechał w słup trakcyjny tak, że mu auto rozpołowiło. Pic related - w oddali kamizelki obok reszty wozu.

  •  

   @Saeglopur: Ale ten słup rozorał od przodu chyba? Minął pas przedni i ciął dalej. Przynajmniej tak mi to wygląda. Zwróć też uwagę, że auto położyło wcześniej słupek od znaku drogowego oraz dość duży słupek zaporowy. Bądź co bądź - nie wygląda mi to na miejsce, w którym się jeździ 90km/h, więc...

  •  

   @Saeglopur: łokurwa ale dzwon. Szkoda ludzi : /

  •  

   @WaveCreator: Do dziś nie wiem gdzie on tam się rozpędził do nadświetlnej żeby przekroić tak samochód. Minimum ze 150 miał jak walił

   @Saeglopur: To wyglądało bardziej tak.

   źródło: youtube.com

  •  
   cptsparrow

   0

   @Saeglopur: ale twarde te slupy robia. Skladam wniosek o robienie slupow z karton gipsu albo plyty osb !!!

  •  

   Ale ten słup rozorał od przodu chyba?

   @Dzyszla: @Eternit_z_azbestu: Bezdyskusyjnie z boku od strony pasażera - dlatego to ona zginęła na miejscu a do kierowcy to jeszcze doszło ale chyba tak bardziej w/za fotel więc on przeżył choć jest w ciężkim stanie.

   ale twarde te slupy robia. Skladam wniosek o robienie slupow z karton gipsu albo plyty osb !!!

   @cptsparrow: Dlatego znaki i mase słupów w cywilizowanych krajach robi się tak żeby się położyły i ewentualnie wyhamowały pojazd. Choć wiadomo - nie w przypadku tych betonowych kompletnie. Ale te też w Skandynawii się rzadziej stosuje na rzecz takich składających się metalowych konstrukcji (często 3 równoległe poprzeplatane łączeniami - bo one muszą za to kolosalne wiatry wytrzymywać).

  •  

   @Saeglopur: No to ciekawie musiało być jak bokiem polecieli. Szczególnie, że wygląda, jakby w prawy bok dostali uderzenie (po ustawieniu pojazdów) więc jakim sposobem od prawej też jest rozcięte auto przez słupki?

  •  

   Tak z mało szczegółowych zdjęć to trudno coś wyrokować.

   Ogólnie to przy bocznym uderzeniu raczej się nie przecina, a już na pewno nie tak ładnie.
   Samochody raczej się owijają wokół słupa czy drzewa - po prostu konstrukcja podwozia się gnie, ale raczej nie przerywa.

   A tutaj widać że samochód z grubsza trzyma kształt, a więc nie było tam jakiejś ogromnej siły i nagłego zatrzymania, bo lewy bok jest mniej-więcej prosty, silnik jest na miejscu.
   Wygląda więc że prawy próg, podłużnice podwozia i tunel środkowy uległy przerwaniu i to właśnie przy wcale nie jakiejś ogromnej sile.

   No i albo to jest jakiś wybitnie nieszczęśliwy kąt i miejsce uderzenia gdzie podwozie mogło się tak zachować, albo niestety był spawany z dwóch, albo już naprawdę na wylot przekorodowany.

   Bo w dzisiejszych samochodach ta główna konstrukcja bezpieczeństwa (progi, słupki, boki dachu) to są konstrukcje z wielu warstw z bardzo wytrzymałej stali. Z czego zewnętrza warstwa (poszyciowa), jest najsłabsza, z najcieńszej blaszki (żeby ją wygodnie formować).

   No i jak "magik spawarki" łączy przód i tył różnych samochodów, to żeby się nie narobić pospawa tylko z zewnątrz to co widać. I taka konstrukcja jest potem dużo słabsza niż była.

   Poprawnie połączyć dwie połówki samochodu w sumie się da, ale jest to bardzo czasochłonne. Bo trzeba elementy rozłączyć tam gdzie fabryka je połączyła, a potem połączyć również w tej kolejności.
   O ile powiedzmy przednią podłużnicę czy nawet gródź da się w ten sposób wymienić, to połączenie w ten sposób dwóch połówek samochodu to byłaby ogromna robota i pewnie nieopłacalna.

  •  

   jak to możliwe?
   Dobrze widzę że ten słup rozciął cały samochód?

   @Saeglopur: A wypadek Kubicy to jak wyglądał?

  •  

   A wypadek Kubicy to jak wyglądał?

   @Pangia: No kompletnie inaczej - od frontu i z barierką a nie słupem - a dlaczego w sumie pytasz? :D

  •  

   @Saeglopur: Bo tak samo auto się rozpruło.

  •  

   @Saeglopur: A to jakoś inaczej to pamiętałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   Gdyby nie prędkość w połączeniu z przerdzewiałym gruchotem, to pewnie by takich efektów nie było
   @Dzyszla: co ty pierdolisz człowieku? Przecież to 3 letnie auto jest. Auto prawdopdoobnie miało wspawany cały tył i trafienie akurat było w miejsce spawania.

  •  

   Choć kto wie czy nie klejona i tak :F
   @Saeglopur: nie wierzę, że auto by się tak ładnie przecieło, musiał być tył wspawany i akurat w to miejsce byla trafiona - dach nie puścił, auto ogólnie powinno się owinąć wokół słupa, a nie ładnie się nadziać...

  •  

   i w momencie uderzenia mieli 50-60 i różnica w zniszczeniach gigantyczna :O
   @Saeglopur: znajomy przy tej prędkości bokiem zawalił w drzewo (pasażer zginał, predkość wyliczona przez biegłego) i stara Honda civic coupe z 97 roku owinęła się wokół cienkiego drzewa, ale nie przecieła. Tutaj widac, że auto musiał być spawane, bo innego wytlumaczenia nie ma. Tam jest za dużo blachy by dalo się to takim słupem "przeciąć" podłoge z progami, błotnikami, gdzie w BMW jest na prawdę dużo wartstw grubej blachy... Szczególnie, że cała konstrukcja się nawet nie skrzywiła...

  •  

   @hellfirehe: byłem przy takiej naprawie E60 i to nie robionej na patolę pełną tylko raczej dobrze. Fakt jak mówisz jest to bardzo czasochłonne bo się nie tnie w pół auta i dospawuje resztę tylko trzeba te warstwy porozłączać. Pierdzielenia z tym co nie miara samo zdejmowanie wygłuszeń i baranków to już kilka godzin, później rozwiercanie każdego zgrzewu. Jest kilka warstw więc trzeba po kolei każdą ale faktycznie można to zrobić, sam się zdziwiłem że tak to wygląda właśnie, wpierw myślałem, że kątówka i w pół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Chociaż na bank tak też robią, duuuuuużo szybciej by to poszło.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement