•  

  Ostatnio zwróciłem uwagę na niektórych użytkowników dróg jeżdżących notorycznie lewym pasem.

  To jest jakiś dramat(╥﹏╥)

  Wyjeżdżam z domu na zakupy i mam do pokonania 6km drogą z dwoma pasami w jednym kierunku, a na ostatnich dwóch km są nawet 3 pasy.
  3 na 5 aut które ruszyły ze świateł, jechały lewym pasem przez cały ten odcinek. (-‸ლ)
  Żeby tego było mało wśród nich był radiowóz policyjny(╥﹏╥)

  O ile w ciągu dnia to zjawisko jakoś się rozmywa w sporym ruchu, o tyle późnym wieczorem czy nocą mocno rzuca się w oczy.

  Ruszam do pracy przeważnie o 1:30 tą samą drogą, z tym że mam do pokonania 13km
  Często dojeżdżam do pierwszych świateł i na lewym pasie mam siwego Nissana Micra. Za kierownicą kobieta około 50lat. Pani startuje i jedziemy tak całe 13km (ʘ‿ʘ)
  Prawy pas to jakaś lawa???
  Nie chce mi się ciągle przekładać rejestratora do samochodu, bo mogły być to fajny film( ͡º ͜ʖ͡º)

  #polskiedrogi #kierowcy #polscykierowcy #drogi #przemyslenia

  Foto poglądowe

  •  

   @ameliniowyguzik: lewy pas, było miliard razy. I dalej jeżdżą nie przejmując się wpisami na wykopie ;]

  •  

   @ameliniowyguzik: Właśnie wróciłem z amerykańskiej autostrady, tutaj wszyscy jeżdżą jak chcą, powoli, ledwo ponad limit, wyprzedzają się wszyscy jak u nas TIRy i nikt nie bóldupi, jak w tym naszym kraju jęczypał i wiecznych malkontentów. Polecam ten styl życia. Jak wszyscy jadą z podobną prędkością, to jazda lewym pasem nie przeszkadza, naprawdę. Chuje łamiący limity powinni być łamani kołem i nadziewani na pal.

  •  

   @ameliniowyguzik siadasz kutasowi na dupie i trabisz

   +: kaziu12
  •  

   Właśnie wróciłem z amerykańskiej autostrady, tutaj wszyscy jeżdżą jak chcą

   @RatKing: a czy w USA jest nakaz jazdy jak nabliżej prawej krawędzi jezdni?

   Chuje łamiący limity powinni być łamani kołem i nadziewani na pal.

   @RatKing: dlaczego tylko tacy którzy łamią limity?
   może jeszcze tacy którzy jadą po pijanemu?
   a może jeszcze tacy którzy jeżdżą starymi złomami z łysymi oponami?
   a może tacy co jeżdżą non stop prawym pasem?

   ot - twoja logika w pigułce

  •  

   @TwojStaryToKorniszon: W którym stanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ Masz: http://www.mit.edu/~jfc/right.html

   Wyjątek:

   Most states follow the Uniform Vehicle Code and require drivers to keep right if they are going slower than the normal speed of traffic (regardless of the speed limit; see below).

   Czyli w wielu stanach jeśli jedziesz z normalną prędkością, czyli taką, jak większość na trasie, to masz prawo używać każdego pasa. I tak się tutaj jeździ. Nie ma patozjebów siadających na dupie, mrugających, myszkujących między samochodami, bo każdy ustawia tempomat na limit i ma wyjebane, czy dojedzie 3 minuty wcześniej, czy później. Jeszcze raz polecam ten styl życia.

   A to już ci w ogóle dupę rozpęka:

   A few states either do not require vehicles to keep right ("no"), or permit vehicles moving at the speed limit to drive in the left lane regardless of traffic conditions ("< SL").

   Po co rozwijasz dyskusję na inne spierdolenia polskich dróg? Dyskutujesz o jeździe lewym pasem, to ci odpisałem.

  •  

   @ameliniowyguzik: Jak już wspomniane - środkowy też. Ostatnio gość się uczepił i ja ani jedną, ani drugą (bo zjeżdżając bym wymusił - on mógł to zrobić bez wymuszenia). Wyprzedzam i... SMSa pisze. Jak mu potrąbiłem to wielkie zdziwienie, o co chodzi. A nie ogarnia, co się dookoła dzieje.

   +: Nolaan_
  •  

   @ameliniowyguzik polacy-lewacy (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   @RatKing czyli wg Ciebie jebać przepisy? Podstawowe w PL czyli ruch prawostronny? Ohui czyli równie dobrze.mozesz nakurwiac na czerwonym, nie używać kierunkowskazów i nie zatrzymywać się na stop? Ja pierdole,takich ludzi powinno się utylizować. Trzeba mieć mocne niedojebanie mozgowe żeby świadomie łamać przepisy i stwarzać zagrożenie na drodze jeżdżąc lewym pasem, kiedy prawy jest wolny i jezdnia jest bez dziur/wertepów.

  •  

   Po co rozwijasz dyskusję na inne spierdolenia polskich dróg? Dyskutujesz o jeździe lewym pasem, to ci odpisałem.

   @RatKing: nie wypowiadałem się przed twoim postem
   jeżeli nie wiesz z kim dyskutujesz to nie prowadź dyskusji

   bardzo, bardzo chciałbym pojeździć z tobą - ciekawym czy przenosisz swoje poglądy na swoją jazdę

  •  

   @kaziu12: Nie chwalę, należy jeździć prawym w miarę możliwości, ALE...

   ...piętnowanie jazdy lewym pasem w podobny sposób, plując jadem (już ktoś zalecił siedzenie na dupie i trąbienie), doprowadza do patologii polskich autostrad: prawy pas 80 (bo TIRy), a lewy 150-160, tak jak pędzi najszybszy, między nimi jest JEBANE 80 km/h różnicy. Włączałeś się kiedyś do ruchu, gdzie ludzie mkną 80 km/h w niewielkich odległościach między sobą? To zrozumiesz może czemu ludzie nie wjeżdżają w luki między TIRami i wyjazd z większej aglomeracji wygląda tak, że prawym jadą same TIRy i włączający się do ruchu na autostradzie, a lewym wszyscy inni. Ale dla ciebie to przecież HURR DURR JEBAĆ JEŻDŻĄCYCH LEWYM PASEM, MA LUKĘ I NIE ZJEDZIE, JA SZYBCIEJ, JA MUSZĘ ZDĄŻYĆ PRĘDZEJ, JA WYMAGAM DOJAZDU KRÓCEJ.

   Gdyby limit obniżyć do 115-120, jak w kazdym cywilizowanym kraju i karać za przekroczenie limitów porządnie (o tym na końcu posta), to jazdy polskimi "hajłejami" by się ucywilizowały. Włączyć by się było łatwiej spomiędzy TIRa na lewy pas, ludzie nie przyklejaliby się tak do nich i mielibyśmy wszyscy lepiej. Ale po co, c'nie? (╯°□°)╯︵ ┻━┻

   Ja marzę, żeby w końcu odpalili w Polsce odcinkowy pomiar prędkości, o jak będą pękać dupska busiarzom, bmwiarzom i SUViarzom, o jak będzie trzaskać, o jak to będzie się niosło po polach i dolinach. Tylko jeszcze limit mogliby obniżyć do tego... Ale wtedy to chyba zszedłbym na orgazm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @TwojStaryToKorniszon: "Ciekawym"? Ciekawe, czy styl wypowiedzi "superhuman free thinker" przenosisz na jazdę, chciałbym z tobą pojeździć po amerykańskiej autostradzie, śmiech słychać byłoby głośniejszy od wszystkich V8 na drodze.

  •  

   @RatKing masz wiele racji w tym co piszesz. Ja jednak póki co jestem za tym, żeby przestrzegać przepisu i jazdy prawa strona. Jeśli przepisy zmienia się tak jak w Szwecji czy Norwegii to będzie spokój i każdy będzie jeździł ostrożnie i zgodnie z przepisami bo nie będzie go stać je lamac. Także oboje czekamy na zmiany które jak nie narzuci nam Unia to sami raczej nie wprowadzimy ;/

  •  

   Ciekawym"? Ciekawe, czy styl wypowiedzi "superhuman free thinker" przenosisz na jazdę, chciałbym z tobą pojeździć po amerykańskiej autostradzie, śmiech słychać byłoby głośniejszy od wszystkich V8 na drodze.

   @RatKing: uuu i zaczyna się
   argumentum ad personam
   oczywiście że należało się tego spodziewać

   jeżeli tylko będę jechał do USA pojeździć to z przyjemnością zabiorę cię na przejażdżkę

  •  

   @TwojStaryToKorniszon: Azaliż zawżdy nabędę prażoną kukuruzę, zaiste, ciekawym, jak dosiadasz blaszanego rumaka.

  •  

   @RatKing:
   zawżdy może nie pasuje do tego zdania
   siedzę w samochodzie jak większość normalnych ludzi
   ja wiem - w USA się dosiada rumaków inaczej

  •  

   @RatKing:

   Gdyby limit obniżyć do 115-120
   Tylko jeszcze limit mogliby obniżyć do tego...

   Proponuję iść dalej i dojebać max. 90 na autostradzie, żeby wszystkim było malinowo, bo przecież jazda setką to już szaleństwo, a zamiast odcinkowych pomiarów, to dać limitery w każdym aucie, jak w tirach żeby było bezpiecznie kurwaaa.
   No i oczywiście „cywilizowany zahut” jako argument za czymkolwiek, bo przecież oni zawsze wiedzą lepiej...

  •  

   @ameliniowyguzik czemu jedziesz za taką babką 13km zamiast ją wyprzedzić innym pasem? Jesteś jakiś ograniczony?

  •  

   @marek-krakow:
   Pewnie jestem bo jadę zgodnie z przepisami ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @ameliniowyguzik czyli babka jedzie zgodnie z limitem prędkości. W takiej sytuacji jaka jest szkodliwość tej jazdy lewym pasem? Nawet tym, którzy chcą łamać przepisy i jechać szybciej nie powinno to przeszkadzać, bo przecież sami chcą robić dokładnie to samo. To by była istna hipokryzja, ale w sumie czego się spodziewać po drogowych pieniaczach.

  •  

   @marek-krakow:
   A jaki jest sens i powód jazdy pustą 3 pasmową drogą przez minimum 13km??

   Bo co???
   Za 28km będzie skręcać w lewo???

  •  

   @ameliniowyguzik inaczej - jaki jest sens w ogóle o tym dyskutować skoro nikomu to nie wadzi?

  •  

   @tellet: Bredzisz, kajtek, podałem argumenty, czemu chciałbym obniżyć limity. Czytaj ze zrozumieniem, kucu od Korwina.

   @ameliniowyguzik: Taki sam jest ten sens, jak jechać prawym. Nie ma żadnego znaczenia, o ile porusza się z limitem. I tak, jak wkleiłem, jest to typoe rozwiązanie w USA. Nikomu to nie powinno przeszkadzać, bo przecież jeździmy na limitach, prawda? Czy może piecze dupa, bo lubisz sobie depnąć?

  •  

   @marek-krakow:
   @RatKing:
   Skoro wszyscy tak przestrzegamy przepisów to trzymajmy się tego.

   4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa. 

   Czy może mamy przestrzegać przepisów RD ale wybiórczo??

  •  

   @ameliniowyguzik ja się trzymam, ale nie rozumiem czemu ludzie się tak denerwują jak ktoś jedzie lewym pasem, ale z maksymalną dopuszczalną prędkością. No bo chyba powodem nie jest, że tamten kierowca łamie przepis, który wkleiłeś, skoro samemu za chwilę zamierza się złamać inny.

  •  

   @ameliniowyguzik: Jasne jasne, ale wyjaśnij to, o co prosi cie mireczek wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czemu tak ci zależy?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jakiś czas temu byłem powędkować z znalazłem taką oto szczerzuję. Ktoś siedzi w temacie i może mi powiedzieć ile ona może mieć lat? Wszystkie jakie znalazłem w internetach są przy niej karłami. Swoją drogą kawał małża jak na czerwoną księgę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  #smiesznypiesek #szczerzuja

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (78)

 • avatar

  Kumpel mój, mając lat 14, po szkole zajmował się tym, czym każdy typowy dzieciak u mnie na Podlasiu – robił na tokarce u szwagra w zakładzie.

  Pewnego dnia wrota szopy otworzyły się na oścież, a do wnętrza wtargnęło wielkie, łyse chłopisko, z mordą sznytem przerezaną – człowiek Czarnego z Białego (taki lokalny oksymoron). Przybysz podszedł zwartym krokiem do mego kolegi i oznajmił, że w niedzielę jadą z chłopakami po kościele do Fantazji w Jaświłach, i na tę okoliczność ma być gotowy bejsbol, bo ten co mu ostatnio u Grubego w drewutni wytoczyli połamał jakiemuś Ruskiemu na grzbiecie, i później po ciemku musiał sztachety szukać, tylko takiej z gwoździem żeby się po łbie nie ślizgała, i teraz ma być pała jak na amerykańskich filmach, żeby wstydu przed Łomżyniakami nie było.

  Kumpel stanął na wysokości zadania i niebawem złożył na ręce zleceniodawcy lśniącego Sękalibura, starannie wytoczonego z najlepszej partii sosnowego drewna, tej samej co to sołtys kazał odłożyć na dach plebanii w zamian za poparcie proboszcza w gminie przy odrolnianiu działki.

  Po kilku dniach wrota zakładu znowuż się rozpostarły i w jej świetle stanął dobrze już nam znany kontrahent.

  - Dawaj łapę! – warknął przybysz przybliżając się zwalistym krokiem do młodocianego wirtuoza tokarki.

  Znajomy przełknął ślinę i zamknął oczy wyciągając przed siebie trzęsącą się dłoń.

  Ku jego zdziwieniu, na ten gest zakapior wyjął zza pazuchy pół basa najlepszej miejscowej prymuchy, prosto z miedzianych gąsiorów podhajnówkowskiego lasu.

  - Wiesz za co?! – kontynuował gniewnie przybysz, na co kolega pokręcił tylko w milczeniu głową, mając cichą nadzieję, że pod celą na Kopernika będzie miał choć trochę szacunku za przyczynienie się do zniknięcia kolejnego celnika z Terespola.

  Na to przybysz zajął się śmiechem jak tucznik kaszlem, klepnął kumpla w policzek, po czym nachylił się nad nim i przymykając zaropiałą powiekę wyszeptał:

  pokaż spoiler - Że nie pękł.


  xD

  PS wszystkiego dobrego w 2019 Mirasy. Ja już jestem z powrotem w podróży, tym razem kolejny raz Bliski Wschód (nieco później być może znowu Czarny Ląd), skąd postaram się zanudzać Was nowymi, jak i zaległymi jeszcze, opowiadankami i anegdotami.

  Wszystko też wskazuje na to, że w dalszej części roku nakładem jednego z największych wydawnictw w kraju powinien ukazać się mój debiut literacki w postaci zbioru opowiadań i gonzo-reportaży na podstawie własnych doświadczeń z podróży (o szczegółach będę informował nieco później, bo to sama w sobie ciekawa historia). Zatem zapowiada się kolejny ciekawy rok, bądźmy w kontakcie :)

  Insta | Blog

  #wanderlust – tag z moich opowiadanek i podróży.

  #heheszki #podlasie #ciekawostki #tworczoscwlasna
  pokaż całość

  odpowiedzi (37)

 • avatar

  Mój kot jest śmieszny xD
  Jak oglądam tvn i jest ten dźwięk taki tvnowski, takie tutututu to ona od razu przybiega i robi takie szybkie miał miał miał xD nagram Wam to kiedyś
  #heheszki #kot #koty

  odpowiedzi (29)