moakatanga
Znalezione w lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikogo nie ma, tylko puszki... #zima #polskiedrogi #polscykierowcy +8
07zglosSie
Hah, patrzcie jaka okazja #aliexpress #polscykierowcy +1
RaPi
Pracownicy #budimex chyba znaleźli prawko w chipsach bo myślą że na kopercie można parkować po włączeniu świateł awaryjnych. Fotka z #selgros #lublin. #polskiedrogi #polscykierowcy +9
Bezkregowiec
Uwielbiam to uczucię, gdy staję przed sygnalizatorem na zielonym świetle, ze względu na:

4. Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

i mogę posłuchać pieknęgo koncertu trzaskających dup kierowców za mną :) Dzisiejszy rekord: 3 frustratów trzymających klakson przez cały cykl świateł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbardziej w pamięci zapadły mi 2 sytuacje:

-gdy jednak zwolniło się miejsce w sam raz dla mnie za skrzyżowaniem, a inteligentka wjechała za mnie, blokując torowisko :) No cóż, nie wytrzymała presji i zaczął się headbanging godny koncertu metalowej supergwiazdy, machanie rękami lepiej, niż amerykańscy raperzy oraz roszczeniowy klakson każący mi się teleportować

-gdy na Rondzie Rataje w ciągu 15 minut zjechałem szybciej, niż karetka na bombach, bo co 2. dzban na czerwonym już wjeżdżał, bo "i tak zasrane"

A potem płacz, bo "pizza zimna", "karetka nie dojechała", "MPK się tylko spóźnia", ale nie, fejsika przeglądać na zielonym świetle przy pustym skrzyżowaniu , a potem rura-gaz w podłogę na kolejną przepełnioną krzyżówkę, polaki-robaki.

Ale oczywiście o mandatach za debilizm nie słychać.

#zalesie #poznan #polscykierowcy
+399
Saeglopur
Wypadek z dzisiaj, jak to możliwe?
Dobrze widzę że ten słup rozciął cały samochód? Dziewczyna zmarła, chłopak helikopterem zabrany do szpitala.

BMW ale nie z ich winy chyba bo Toyota wymusiła pierwszeństwo i pewnie puknęła w bok. Nooo chyba że to prędkość BMW zrobiła swoje i dlatego też Toyota ich niezauważyła początkowo (?) Tylko tą absurdalną prędkością mogę wytłumaczyć to że słup przeszedł przez prawie cały samochód. Nowa Bejca przecież! Choć kto wie czy nie klejona i tak :F

Tu macie więcej:
http://warszawawpigulce.pl/smiertelny-wypadek-pod-warszawa-bmw-zostalo-kompletnie-zmiazdzone-smiglowiec-lpr-w-akcji/
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tragiczny-wypadek-na-krajowej-7-nie-zyje-kobieta,281264.html

#wypadek | #polskiedrogi | #polscykierowcy | #samochody | #motoryzacja | #bmw
+9
DzonySiara
Autostrada A4 Bochnia - Kraków karambol autobusu, busa i trzech osobówek. Korek zrobił się ogromny ale jak widać nie zwolniło to z myślenia i pięknej podstawy kierowców którzy utworzyli "korytarz życia"
#kierowcy #polscykierowcy #autostrady
+754
totalski
(wiem że jakość zdjęcia dosłownie wypala oczy, dlatego dla ułatwienia dodam że na zdjęciu jest ciężarówka która własnie zatrzymała się na czerwonym świetle)

Oto ruski tir. Litewski dokładnie, ale tego niestety na zdjęciu nie widać. Generalnie taki co to dziś w Białymstoku, wczoraj w Vigo, jutro pod Moskwą. Przynajmniej wg tacho :-). Symbol drogowego piractwa, ikona drogowych pijaków i nie liczących sie z innymi użytkownikami drogi bandytów.

Odkąd go widziałem jechał grzecznie prawym pasem, aż tu nagle zmienił pas. Po co?

By nie blokować prawoskrętu (osobówka która jechała za nim właśnie skręca) Zaraz za skrzyżowaniem wrócił na prawy. Oba manewry grzecznie, z kierunkowskazami.

Pewne pijany w trzy dupy albo ze zmęczenia półprzytomny, a i tak więcej myślenia na drodze niż u większości mistrzów kierownicy z kamerkami. I to takie srające do żwira byleco. Wiem że drobiazg, ale takich drobiazgów jest więcej, tylko zwykle nikt nie widzi.

Jak by mu kto chciał jakiś order wręczyć to pewnie nocuje dziś na Urzędzie Celnym w Białymstoku, bo w tamtą stronę jechał :)

#prawojazdy #polscykierowcy #stopcham #gownowpis i to bardzo, tak #nudzimisie
+4
reddin
Dobra ponieważ jest pewna miejscówka niejasna więc pytam. Czy rowerzysta ma tu pierwszeństwo przed samochodem? Czy rowerzysta znajduje się na oznaczonym przejeździe dla rowerów? Bo mamy pionowe oznaczenie P-11 ale brak znaku D-6b. Pomijam to, że obok jest czerwony chodnik z P-23 ale bez znaków pionowych. Tam nie wolno jechać, wiadomo.

Kto będzie winny w tym miejscu w przypadku kolizji samochodu z rowerzystą?

#kiciochpyta #polskiedrogi #znaki #rowery #rowerzysci #polscykierowcy
+2
lenovo99
Zaplusuj jeśli nie szanujesz debili którzy są cebulakami jeżdżącymi z takimi "światełkami dziennymi" kupionymi na allegro za 16 zł. Wczoraj miałem większe bomble po komarach jak te zjeb*ane 4 lampeczki które próbują imitować światła samochodowe ! Ludzie was nie widać xD
Tu nikt wam nie przyśle rachunku "za prund" spokojnie jeździjcie na normalnych światłach
#zalesie #kierowcy #polskiedrogi #polscykierowcy #samochody #bezpieczenstwo #gownowpis #oswiadczenie
+226
lewactwo
Nie dość, że pod prąd Warszawską to jeszcze skręcając również pod prąd w Al. IX Wieków Kielc prawie rozjechała pieszych... Ja nie wiem jak ci ludzie zdali prawko, ale takie coś tutaj codziennie po kilka razy się dzieje...

#kielce #prawojazdy #polscykierowcy #polskiedrogi
+13
lewactwo
Wiecie co się robi w cywilizowanych krajach jak mamy jednojezdniową drogę z drzewami po obu stronach i chcielibyśmy poprawić bezpieczeństwo? Nie wycina się wszystkiego w pień, bo to powoduje tylko i wyłącznie, że kierowcy jadą jeszcze szybciej przez co ewentualne zdarzenia są tragiczniejsze w skutkach (a walka o BRD to nie walka z samymi zdarzeniami ale ich skutkami - lepsze 1000 kolizji bez ofiar niż jeden poważny wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub utratą zdrowia - karoserie się wyklepie, zdrowia i życia nie).

Ktoś w komentarzach napisał, że droga wojewódzka powinna być szybka i bezpieczna. Ale szybka jednojezdniowa droga wojewódzka bez separacji ruchu pieszego i rowerowego to przeciwieństwo bezpieczeństwa i proszenie się o katastrofę. Więc jak to się robi w cywilizowanych krajach?

Przykład 1: Dobudowa drugiej jezdni w nowym śladzie + obarierkowanie, dzięki czemu otrzymujemy bezkolizyjny odcinek drogi dwujezdniowej, gdzie pozbywamy się zarówno zderzeń z drzewami jak i zderzeń czołowych.

#drzewa #polskiedrogi #brd #polscykierowcy #motoryzacja #rower
+49
panzielony
TLDR: udało się dziś złapać sprawcę z wrzucanego przeze mnie wcześniej zdarzenia (celowe urwanie lusterka przez motocyklistę).

Nawiązując do tego wpisu:
http://lesemerick.com/wpis/33205591/csiwykop-motoryzacja-polska-polscykierowcy-samocho/
i tego znaleziska:
http://lesemerick.com/link/4391873/szukamy-motocyklisty-ktory-urwal-lusterko-w-samochodzie-gliwice/
uzupełniam:

Policja znalazła motocykl na kilku nagraniach z różnego monitoringu, ale dalej był problem z odczytem tablic. Mimo wszystko z pewną pomocą z zewnątrz głupi gnojek wpadł ᕦ(òóˇ)ᕤ, został zidentyfikowany i zatrzymany.

Jeszcze nie wiem jakie będą dalsze kroki Policji, wiem natomiast, że to nie była jego taka pierwsza akcja. Podobno Policja miała już wcześniej kilka innych podobnych zgłoszeń, zatem tym większa satysfakcja że udało się debila złapać.

Policja i poszkodowany proszą o kontakt z Policją jeśli ktoś miał podobny problem w Gliwicach lub okolicach - przez niezidentyfikowanego motocyklistę.

Dzięki za podpowiedzi na PW i niektóre przydatne komentarze.

#csiwykop #motoryzacja #polska #polscykierowcy #samochody #motocykle #motocyklisci #polskiedrogi #kultura #gliwice #zabrze #slask
+464
panzielony
TLDR: motocysklista urwał lusterko w samochodzie. Szukamy sprawcy.

Wrzucam na prośbę znajomego - może ktoś z Gliwicko-Śląskich okolic będzie mógł pomóc.
Wczoraj (28 czerwca) o godzinie 16.14 na drodze wjazdowej do Gliwic #motocyklista urwał celowo lusterko jednego z aut stojących w korku.

Miejsce zdarzenia: wjazd od strony A4 -> od drogi 88 -> na ul. Staromiejskiej (zachodnia część Gliwic, okolice portu):
mapa: http://goo.gl/maps/a3q4xvz6xzo
Streetview: http://goo.gl/maps/ewpLbkg3RNU2

Motocyklista celowo wystawił rękę i uderzył w lusterko (widoczne na zdjęciu). Obudowa lusterka złożyła się, a lustro z niej wypadło i rozbiło o asfalt.

Nagranie:
http://youtu.be/dWTfBDmLrhw
(akcja w 5s filmu)

(godzina na filmie jest niepoprawna - powinno być +1h czyli 16.14 a nie 15.14)

Na stopklatce z filmu widać tylko wystawioną rękę motocyklisty. Dosyłać zdjęcie rozwalonego lusterka?

Tematy:
1. Nie wiemy co to za motocykl. Może ktoś podpowie? Może ktoś go kojarzy?
2. Od dłuższego czasu była ulewa na zmianę z mżawką - "normalni" motocykliści raczej wtedy nie jeżdżą. Może ktoś akurat w tym czasie jechał i ma go nagranego od tyłu z widocznymi tablicami rejestracyjnymi?
3. Może ktoś ma w okolicy kogoś z podobnym motocyklem? Bo kolorystycznie wydaje się dość charakterystyczny.
4. Policja ma podobno skontaktować się kierowcą któregoś aut jadących z naprzeciwka (za motocyklistą) - może ktoś z nich miał kamerę. Ale niestety znając skuteczność policji... pewnie im się nie uda. Może to akurat jakiś mirek albo mirabelka?

#csiwykop #motoryzacja #polska #polscykierowcy #samochody #motocykle #motocyklisci #polskiedrogi #kultura #gliwice #zabrze #slask
+68
mariusz5891
Auto po niebieskiej linii wyjeżdża z osiedla (strefy zamieszkania), chce włączyć się do ruchu. Chodnikiem (na czerwono) jedzie rowerzysta, dochodzi do kolizji. Kogo wina?
#prawooruchudrogowym #kodeksdrogowy #policja #polskiedrogi #polscykierowcy
+3
ameliniowyguzik
Ostatnio zwróciłem uwagę na niektórych użytkowników dróg jeżdżących notorycznie lewym pasem.

To jest jakiś dramat(╥﹏╥)

Wyjeżdżam z domu na zakupy i mam do pokonania 6km drogą z dwoma pasami w jednym kierunku, a na ostatnich dwóch km są nawet 3 pasy.
3 na 5 aut które ruszyły ze świateł, jechały lewym pasem przez cały ten odcinek. (-‸ლ)
Żeby tego było mało wśród nich był radiowóz policyjny(╥﹏╥)

O ile w ciągu dnia to zjawisko jakoś się rozmywa w sporym ruchu, o tyle późnym wieczorem czy nocą mocno rzuca się w oczy.

Ruszam do pracy przeważnie o 1:30 tą samą drogą, z tym że mam do pokonania 13km
Często dojeżdżam do pierwszych świateł i na lewym pasie mam siwego Nissana Micra. Za kierownicą kobieta około 50lat. Pani startuje i jedziemy tak całe 13km (ʘ‿ʘ)
Prawy pas to jakaś lawa???
Nie chce mi się ciągle przekładać rejestratora do samochodu, bo mogły być to fajny film( ͡º ͜ʖ͡º)

#polskiedrogi #kierowcy #polscykierowcy #drogi #przemyslenia

Foto poglądowe
+6
Nutaharion
Jeżdżąc zauważyłem, że większość Pań nie widzi na drodze nic poza swoim pasem. Jak auto przede mną nie reaguje na cyk długimi to wyprzedzając je patrzę w stronę kierowcy i jeszcze się nie zdarzyło żeby za kierownicą siedział facet. Zawsze to kobieta trzyma się kurczowo lewej strony i nie potrafi w żaden sposób dojść do wniosku, że robi coś złego.
Ostatnio pewna kobieta na trasie jeszcze mi machała rękoma jak jej cyknąłem długimi i widać było, że na mnie krzyczy nie zdając sobie sprawy z tego, że ja w sumie nie miałem szans tego usłyszeć (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#polscykierowcy #kierowcy #polskiedrogi #logikarozowychpaskow
+67
MateuszOM
Cześć, w nawiązaniu do mojego rannego wpisu http://lesemerick.com/wpis/29875451/mirki-co-sie-wyprawia-na-drogach-w-malopolsce-to-b/ chciałbym sprostować pare kwestii. Jak wykop kreuje opinie publiczną? Spójrzcie na screen komentarza.

Nie jestem piratem drogowym, staram się przestrzegać przepisów o ruchu drogowym, choć notorycznie przekraczam dozwolone prędkości o około 12 km/h (bezpieczna granica, nie otrzymałem jeszcze nigdy mandatu z racji tego że rzeczywista prędkość wynosi pewnie o około 5kmh mniej). Nie wyprzedzam na liniach ciągłych i nie "siedzę na zderzakach", co z resztą widać na zdjęciu dodanym przeze mnie.

Najważniejsza kwestia, @robertx w swoim komentarzu wspomniał o terenie zabudowanym, poparła go ogromna ilość użytkowników wykop. To teraz was rozczaruje, nie ma w tym miejscu TERENU ZABUDOWANEGO, nie ma go nawet 5 km wcześniej. Tak, jechaliśmy około 10 km średnią prędkością 30 kmh. Wrzucam komentarz Roberta (mam nadzieję że nie będziesz mieć o to do mnie pretensji), w komentarzach mogę wrzucić lokalizację miejsca w którym wykonałem zdjęcie w celu weryfikacji moich słów. Pozdrawiam.
#oswiadczenie #zalesie #polscykierowcy #polskiedrogi
+2
Gvizdec
Jak oglądam kompilacje wypadków na youtube to stwierdzam że 2/3 wypadków spowodowali debile, którzy mylą klakson z hamulcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler Co? Jak pieszy ci wejdzie na jezdnie to też na niego zatrąbisz?!

#polskiedrogi #polscykierowcy #nosaczsundajski
+18
lewactwo
Posiadacze prawa jazdy. Krąży mit, że podobno znają się na znakach drogowych.

#kielce #kierowcy #polscykierowcy #polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
+2
specnazman
Taka ankietka: jak siedzicie za kierownicą? + rysunek poglądowy #samochody #polscykierowcy +1
lewactwo
Przede tobą podwójna ciągła, zakręt i skrzyżowanie. Samochód przed tobą zwalnia, bo przed nim w lewo skręca rowerzysta. Co robisz?

pokaż spoiler Wyprzedzam kurwa, nie po to jadę białym dostawczakiem, żeby się wlec. Skutek? Nieprzytomny rowerzysta, a może nawet jego śmierć.


http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/gumienice-samochod-potracil-rowerzyste-mezczyzna-nieprzytomny,12588040/

#kielce #wypadek #polskiedrogi #motoryzacja #rower #idiota #polscykierowcy #swietokrzyskie
+549
RRybak
Chyba założę sobie kamerę z tyłu i będę robił zdjęcia wszystkim kierowcom, którzy nie używają okularów słonecznych. Ich miny są rozpierdalające i wręcz poprawiają mi humor za każdym razem, gdy zastanawiam się, czy tym razem we mnie wjedzie, czy jednak wyhamuje.
#polscykierowcy #polskiedrogi
+6
Just666
Nawiązując do wpisu @paweo oto karuzela spierdolenia z moich stron.
#prawojazdy #logikarozowychpaskow #polskiedrogi #polscykierowcy
+14
paweo
Taka sytuacja na parkingu Lidla w #warszawa ul. Księcia Bolesława. Na moje pytanie czy ten samochód będzie tak stać kobieta kierująca pojazdem odpowiedziała "tak" i poszła do sklepu...
#polskiedrogi #polscykierowcy #prawojazdy #logikarozowychpaskow
+627
jourska
Wystarczy że trochę popada i już wypadki bo kierowcy mimo wszystko muszą zapierdalać. Wczoraj w okolicy mojej #pracbaza przy lotnisku Balice 3 wypadki kurwa. Na autostradzie 5 aut się zderzyło, w Kryspinowie kolejne 2 samochody, od zajebania straży pożarnej i karetek, a wracając do domu taki widok. Ludzie się nigdy nie nauczą (╥﹏╥) #krakow #wypadek #polscykierowcy #zalesie +6
h.......................e
Wpis o tym, że jakiś gościu stracił prawo jazdy tutaj cały temat Po czym typ chwali się że leciał 140 km/h na "50tce" i jeździ dalej, dzielny rycerz naszych szos xD I dalej ma typ pretensje, że życzę mu śmierci na najbliższym drzewie.
Ja nie wiem jak ci ludzie przechodzą testy psychologiczne przed zdaniem prawa jazdy. Uważam, że każdy kierowca regularnie powinien takie odbywać, bo niektórym już dekiel się przesuwa wybitnie. Jedzie taki pajac, król szosy, wbija się w ciebie - a ty człowieku giń, bo śmieć chce poszaleć. Kurwa, strzelał bym do takich jak do kaczek.
#polskiedrogi #samochody #polscykierowcy
+10
netres
Cześć wszystkim!
Potrzebuje waszej pomocy. W sobotę koło godziny 7 rano za Piekiełkiem( przed Nowym Rybiem w pobliżu Limanowej) miał miejsce wypadek, sprawca jechał granatowym samochodem, osoby które miały wypadek otarły się o jego prawy bok i wpadły do rowu i koleś zwiał. Jak coś wiecie to pomóżcie. Auto do kasacji, szpital.
#wykopefekt #kolizja #wypadek #polskiedrogi #kierowcy #polscykierowcy
+8
jmuhha
Czołem Mireczki,

pytanie do wykopowych ekspertów. Przejeżdżam prawie codziennie przez pewne skierowanie we wsi Goliszew, i zastanawiam kto normalny je zaprojektował ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Osobiście uważam, że tam powinno być rondo, zwłaszcza, że skręcając tutaj w lewo [ jak na zdjęciu ] musimy przepuścić tych którzy jadą główną, kompletnie ich nie widząc!

Znajomi pukają się często w głowę widząc jak jadę ja [ jak na obrazku ], i tutaj wykopowi eksperci pytanie, czy mogę tak "jeździć" - linia przerywana jest, ale nie raz zostałem strąbiony tych z tyłu...( ͡° ʖ̯ ͡°)

skrzyżowanie tutaj: http://www.google.pl/maps/@51.8723292,18.1784094,3a,75y,96.85h,85.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1sl7t4vb6nwRtZMY0w2orRfQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl obejrzyjcie dokładnie!
a tutaj wypadek na tym skrzyżowaniu...: http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/wypadek-w-goliszewie-woz-strazacki-zderzyl-sie-z-osobowka,2246832,artgal,t,id,tm.html

*weźcie pod uwagę to, że na street view widać zdecydowanie więcej [wyższy kadr] niż w osobówce

#drogi #kierowcy #polskiedrogi #ulice #absurdydrogowe #polscykierowcy #motoryzacja #przepisydrogowe #przepisy
+2
bijotai
Część I

7 kwietnia po raz kolejny polski kierowca ciężarówki spowodował groźny wypadek z udziałem pociągu Pendolino. Do zderzenia doszło na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową w miejscowości Schodnia, na jednotorowym szlaku Chrząstowice – Ozimek, pomiędzy Opolem, a Częstochową. 18 pasażerów pociągu zostało rannych, w tym 3 ciężko. Po raz kolejny tragiczne żniwo zbiera brak kwalifikacji, lekceważenie przepisów i typowo polskie działanie na skróty. Przypomnę, że niespełna dwa lata wcześniej, 22 lipca 2015 r. inny Polak kierujący TIR-em, dał popis swojej lekkomyślności w Czechach. W miejscowości Studenka wjechał na przejazd mimo czerwonych migających sygnałów, a kiedy opuściły się zapory, stał bezczynnie załadowanym stalą zestawem, zamiast wyłamać je i niezwłocznie zjechać z torowiska. Czeski pociąg Pendolino uderzył w ciężarówkę z prędkością około 160 km/h. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły 4 osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Maszynista pociągu stracił obie nogi. Skutki mogły być podobne, ale na szczęście polski pociąg jechał z mniejszą prędkością. A co zrobił kolejny "bohater" z ciężarówki? Otóż kierował on ciągnikiem siodłowym z nisko zawieszoną naczepą, tzw. lorą, służącą do przewozu ciężkich pojazdów. Na naczepie tej umieszczony był inny ciągnik siodłowy. Ów przejazd przez torowisko, na którym doszło do wypadku, charakteryzuje się tym, że droga dla pojazdów po jednej stronie opada dość ostro w dół. Widać to doskonale i kierowca nie mógł tego nie zauważyć. Mimo to wjechał na przejazd i zawiesił się na nim spodem naczepy. Opuścił kabinę ciężarówki i podobno próbował zaalarmować służby ratunkowe, ale w tym czasie nadjechał pociąg. Dalszy przebieg zdarzeń nietrudno sobie wyobrazić Pendolino uderzyło w naczepę, pierwszy człon pociągu uległ zdemolowaniu, a rozrywane blachy ciągnika siodłowego wybijały szyby wagonów, kalecząc pasażerów. Spośród około 300 z nich, 18 osób zostało poważnie rannych. Niektórzy mają urazy kręgosłupa i głowy. Zerwana została trakcja na odcinku 450 metrów, a torowisko zdeformowane na długości ponad 300 metrów. Straty mogą sięgnąć kilkunastu milionów złotych. Kto za to wszystko zapłaci? Jak się okazuje, ten zestaw (ciągnik z naczepą) nie tylko nie powinien wjeżdżać na ten przejazd kolejowy. On w ogóle nie powinien znaleźć się na tej drodze, bo obowiązuje tam zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 5 t. Cóż więc robiła tam ta ciężarówka z naczepą, przewożąca inny ciągnik siodłowy? Na razie tego nie wiemy. Wiemy tylko, że po raz kolejny objawiło się typowo polskie lekceważenie, a raczej olewanie przepisów. Polak ma gdzieś zakazy, znaki, bo on musi tu wjechać, bo on wie lepiej, co można a co nie i nikt nie będzie mu niczego narzucał. No i mamy skutki takiego warcholstwa. Niezależnie jednak od zignorowania zakazu wjazdu tak ciężkiego zespołu pojazdów, jego 31-letni kierowca popełnił najistotniejszy, karygodny błąd - wjechał na przejazd kolejowy. Miał przecież świadomość, widział to, że przejazd jest mocno wyniesiony do góry w stosunku do jezdni i że tak nisko zawieszona naczepa może oprzeć się na nasypie. A mimo to zaryzykował, wjechał na torowisko i utkwił na nim. Nie można takiego postępowania niczym usprawiedliwić, tym bardziej że był to kierowca zawodowy. Jego obowiązkiem było przewidywanie takiego niebezpieczeństwa. Jeżeli już chciał wjechać na przejazd, należało przedtem powiadomić służby kolejowe i uzgodnić z nimi czas przejazdu. Art. 28 ust. 5 Prawa o ruchu drogowym stanowi:
Kierujący pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 10 m, który nie może rozwinąć prędkości większej niż 6 km/h, przed wjazdem na przejazd kolejowy jest obowiązany upewnić się, czy w czasie potrzebnym na przejechanie przez ten przejazd nie nadjedzie pojazd szynowy lub uzgodnić czas tego przejazdu z dróżnikiem kolejowym

W tej sytuacji, ponieważ istniało ryzyko zawieszenia się naczepy na przejeździe, kierowca powinien najpierw powiadomić służby PKP, że zamierza przez ten przejazd przejechać. Nie jest też żadną okolicznością łagodzącą (co eksponują niektóre media), że kierowca starał się powiadomić służby ratunkowe. To przecież też był jego obowiązek!
Wina kierowcy jest ewidentna i oczywista. Był to zapewne jeden z wielu polskich "mistrzów", który uważał, że "jakoś to będzie, może się uda"... Przez jego niefrasobliwość, ryzykanctwo i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym kilkunastu pasażerów pociągu odniosło poważne rany, których skutki mogą odczuwać do końca życia. Tylko przypadek sprawił, że nikt nie zginął. Pozostali pasażerowie przeżyli ciężki szok. Kto dał temu kierowcy prawo, by narażać na to wszystko niczemu nie winnych ludzi? Nie powinien on już nigdy zasiąść za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu. Powinien za to pracować do końca życia na to, by płacić rannym pasażerom odszkodowanie. Wzorowo zachował się natomiast maszynista prowadzący Pendolino. Przejazd znajduje się za zakrętem, widoczność jest ograniczona. Kiedy dostrzegł, że na przejeździe stoi ciężarówka, wdrożył nagłe hamowanie, po czym wybiegł z kabiny krzycząc: "Będzie zderzenie! Proszę chronić głowy!". Nic innego uczynić już nie mógł. Dobrze, że opuścił kabinę. Maszynista czeskiego Pendolino, które uderzyło w polską ciężarówkę, nie zdążył się ewakuować i w wyniku tego stracił obie nogi. Nikt nie mógł przewidzieć, w jakim stopniu zostanie zmiażdżona kabina maszynisty. W przypadku niedawnego zderzenia w miejscowości Schodnia szczęście sprzyjało też trochę podróżnym, bo uderzona przez pociąg naczepa była dość niska. Pociąg uderzył więc najpierw w przeszkodę podwoziem, mocną stalową ramą. a dopiero potem dziobem (wykonanym z laminatu) w ciągnik stojący na naczepie. W Czechach naczepa była wysoka i w dodatku wypełniona arkuszami blachy, więc tam pierwsze uderzenie przyjął dziób Pendolino. Na uznanie zasługuje też bardzo sprawna akcja ratunkowa przeprowadzona przez załogę pociągu. Natychmiast przystąpiono do udzielania pomocy rannym, pośród pasażerów poszukiwano lekarzy, a w akcji ratunkowej uczestniczyły helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-pendolino-jest-niebezpieczne-dla-polskich-pasazerow,nId,2382187

#polska #pendolino #kolej #pkp #polscykierowcy
+6
robaczek147
Szkoda "strzempić" ryja... szeryf się zaraz znalazł.

#transport #bekaztransa #polskiedrogi #polscykierowcy #jajebe
+11
PajonkPafnucy
Na razie wiadomo tylko tyle że zamachowiec kierował się różowym seiczenentem i przepuszczał co drugi pojazd...

#wypadek #bor #polscykierowcy
+7
olito
O jak mnie wkurwiają ludzie co nie ogarniają zasady prawej ręki na skrzyżowaniach bez oznakowania. Gdybym chciał to wjeżdżałbym w takich codziennie, tylko samochodu szkoda. Hasło z dzisiaj. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #polakicebulaki #polscykierowcy #motoryzacja #gorzkiezale +13
Pokaż następne