Bialy_Mis
Mirki często widze, że policja jest taka i owaka... chciałem pochwalić dobra robotę która wydarzyła się chwilę temu, no ale od początku dlaczego ;)

Jakiś czas temu mojej znajomej ukradli iPhone świeżo kupionego... Wiadomo pierwsze działania to policja zeznania, inni objazd po lombardach, info po fb. Niestety cisza na 2 miesiące.

Nagle ktoś info, że jest iPhone na olx, że zdjęciem że zablokowany oraz imei XDDDDD

Porównanie i jest to ten telefon, dzwonimy ustawiamy się z typem ( jeszcze koleś z zastrzeżonego mówi - no hehe żeby nie było, że przyjedzie właściciel. - nie no co ty mordo, na części go chce hehe), no i jazda 300km. Telefon do policji gdzie zeznania były składane, oni nas już przekierowali do komendy z miasta gdzie jedziemy, opowiadamy co i jak kontakt co chwile. Bliżej celu ustaliliśmy inny punkt spotkania by obgadać co i jak. Na miejscu kilku miłych panów "tajników", no co jedziemy na miejsce spotkania z złodziejem.

Na miejscu osoby ustawione w różnych miejscach, pan bagieta z kierowcą, pada hasło no że to ten telefon. - dzień dobry policja, koleś ucieka wszyscy za nim. Gleba, wije się jakby ktoś mu najostrzejszy sos w kebab wrzucił, coś tam sapie się, jego dziunia z samochodu wyskakuje - halo zostawcie dzwonię na policję, dzień dobry to my. I tak ziomeczek złodziej czy paser zamiast stać i wysłuchać to próbuje się wyrwać, wyzywa itp. No ale czuję #czujedobrzeczlowiek za to, że może jednak koleś ma coś na sumieniu bo na aukcji ma wystawione jeszcze ekran.

Tak więc pamiętajcie, że telefon swój można odzyskać jeżeli trafi na dzbana ( chociaż każdy telefon wystawiony pytalismy o imei)

I pewnie nie odwiedza tu żaden miły Pan, ale pozdrawiam cieplutko za pomoc Panów z #oswiecim
#policja #zlodzieje #panbagieta #iphone
+1231
cpp17
Drzewo, w które wjebała się Szydło - zdjęcie archiwalne kilkadziesiąt godzin po tragedii. #wypadek #oswiecim #pis +2
elady1989
1 575 - 1 = 1 574

Tytuł: Tatuażysta z Auschwitz
Autor: Heather Morris
Gatunek: literatura obozowa, romans
★★★★★★★★☆☆

Lale Sokolov, a właściwie Ludwig Eisenberg to główny i tytułowy bohater powieści Heather Morris.
Nieprawdopodobna historia obozowej miłości w Auschwitz Birkenau. Miłość, która przetrwała to co trudno sobie wyobrazić, a co dopiero przeżyć...
"Tatuażysta z Auschwitz" nie jest typową pozycja literatury obozowej. Nie ma tu przesytu makabrycznych scen Holocaustu. Powiedziałabym, że jest tu jedynie ich zarys. Bowiem autorka skupia się bardziej na uczuciu tatuażysty i Gity.

Niemniej jednak, jest to książka bardzo ciekawa, którą polecam każdemu!

#oswiecim #literatura #iiwojnaswiatowa #auschwitz #historia

Zarys biograficzny głównego bohatra można przeczytać tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Lale_Sokolov

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
Pobierany jest zawsze ostatni wynik
+7
sylwke3100
W sumie to kiedyś myślałem że ta linia z Tychów do Oświęcimia więcej kilometrów robi a tu tylko 27. W sumie to dobra ma wycieczkę.

To jest jedyna linia komunikacji miejskiej w GOPie co wyjeżdża poza województwo.

http://rj.kzkgop.com.pl/rozklady/1-686/42888/0/181149/94799372/#94799372

#tychy #oswiecim #komunikacjamiejska #slask #kzkgop
+5
petrelli30
Oddam kotke

Wystawiam to ogłoszenie z bólem serca ale robię to dla dobra tej kotki.

Urodziła się około stycznia 2018 roku. Zaszczepiona, odrobaczona, wykastrowana. Adoptowałem ją ze schroniska gdyż chciałem by moja kotka, którą mam od 3 lat miała jakąś koleżankę by im się nie nudziło.

Niestety Petka nie lubi mojej starszej kotki, być może nie akceptuje innych kotów i chciałaby być jedyną księżniczką na mieszkaniu. Dlatego szukam dla niej takiego domu gdzie będzie jedyną kotką. Domu w którym kocha się zwierzęta a nie traktuje jak zabawkę.

Jest zdrowa, pełna energii, wszystko zjada i na nic nie wybrzydza. Zasługuje na dobry dom więc swoją prośbę kieruję tylko do ludzi o dobrym sercu. Męczy się i ona i moja druga kotka (nie pogodzą się już, wiele próbowałem), męcze się ja...

http://www.olx.pl/oferta/petka-urocza-mloda-kicia-potrzebuje-dobrego-domu-CID103-IDvVU9i.html

#oddam #zadarmo #zwierzeta #zwierzaczki #rozdajo #koty #kot #pokazkota #oswiecim #chrzanow #libiaz #malopolska #slask #bielskobiala #tychy
+28
Kapitalis
Zdjęcie z Auschwitz jest odpowiednie na tindera?

#tinder #auschwitz #oswiecim #logikarozowychpaskow
+13
beQuick
@beQuick: 75 lat temu w obozie zagłady w Oświęcimiu zostały rozstrzelane 54 osoby w tym 28 członków obozowego Związku Organizacji Wojskowej. Wśród zamordowanych byli m.in. płk pil. Teofil Dziama oraz ppłk pil. Juliusz Gilewicz. Egzekucję wykonali Friedrich Stiewitz oraz Wilhelm Claussen.

Teofil Bogumił Dziama urodził się 5.01.1895 r. w Zalesiu. W czasie I Wojny Światowej walczył w Legionach Polskich, do których wstąpił na ochotnika w sierpniu 1914 r. Od dnia 5.05.1915 r. był dowódcą plutonu, a od 30.08.1917 pełnił funkcję dowódcy kompanii 2 Pułku Piechoty. Od połowy września 1917 r. do 4.11.1918 r. służył w austriackim 40 Pułku Piechoty, następnie trafił do włoskiej niewoli.

W dniu 24.12.1918 r. wstąpił do Armii Polskiej we Włoszech, następnie dnia 10.03 1919 r. wyjechał do Francji gdzie został dowódcą kompanii w 2 Pułku Strzelców. Od 10.05.1919 r. rozpoczął szkolenie lotnicze w Niższej Szkole Pilotażu w Istres, a od 6.09 tegoż roku w Wyższej Szkole Pilotażu w Avord. Po powrocie do Polski został przydzielony do 582 Eskadry Salmsonów. Od 10.06.1920 r. przeniesiony został do 17 EL w Warszawie. Z dniem 1.04.1920 r. został zatwierdzony w stopniu kapitana (Dekret Naczelnego Wodza L. 2299 z dnia 9.09.1920 r.). W sierpniu 1920, w czasie bitwy warszawskiej, przydzielony został do 16 EW. Na początku września eskadra przelokowana została na lotnisko koło Białegostoku i podporządkowana dowódcy 2 Armii. W dniu 19.09.1920 r. odbył prawie 4 godzinny lot z lotniska Barszczówka do Lidy. W trakcie tego lotu zaatakował tabory bolszewickie wjeżdżające do miasta, wykonał również cenne fotografie przeciwnika. W drodze powrotnej zaatakował pociąg z transportem żołnierzy. Dnia 16.09.1920 r. pod silnym ostrzałem nieprzyjaciela wykonał zwiad fotograficzny mostów na Niemnie. Na szczególne uznanie zasługują dwa loty z dnia 25.09 tegoż roku. Pierwszy, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zaatakował bolszewików w Grodnie. W trakcie drugiego z lotów zrzucił 6 bomb i wystrzelił 700 naboi siejąc popłoch we wrogich szeregach. W dniu następnym w okolicy Skidla atakował wroga pod silnym ostrzałem z ziemi, lot trwał około 3,5 h. W dniu 1.10.1920 r., podczas bombardowania przeciwnika we wsi Horeliszka, samolot pil. Dziamy zaatakowany został przez 3 maszyny bolszewickie. Zaciekle broniąca się załoga polska zmusiła do lądowania jedną z maszyn bolszewickich, reszta musiała odstąpić od ataku. Polski samolot otrzymał 6 postrzałów, załoga wystrzeliła prawie cały zapas amunicji (około 900 sztuk) i wróciła na lotnisko dopiero po wykonaniu pierwotnie powierzonego zadania. Kilka dni później skutecznie zbombardował i ostrzelał z k.m. pociąg pancerny nieprzyjaciela W dniu 5.11.1920 r. przeprowadził nalot na kowieńskie lotnisko Poniemunie.

Za wybitne zasługi w czasie wojny polsko-bolszewickiej odznaczony został m.in.: Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari nr 8119, dwukrotnie Krzyżem Walecznych, Polową Odznaką Pilota nr 16, Krzyżem Zasługi Wojsk Litwy Środkowej oraz francuską, czechosłowacką i włoską odznaką pilota.

Juliusz Gilewicz urodził się 1.11.1890 r. w Białopolu w powiecie berdyczowskim na Ukrainie. W styczniu 1915 r., został powołany do służby w wojsku rosyjskim i skierowany do szkoły pilotów w Gatczynie. Po jej ukończeniu przydzielony został do 3 eskadry, z którą wyruszył na front. We wrześniu 1917 r. wstąpił do oddziału lotniczego I Korpusu Wschodniego gen. Dowbora-Muśnickiego.

W październiku 1919 r. wstąpił do Wojska Polskiego, do 6 EL gdzie został szefem pilotów. Od stycznia 1920 r. do 21.04.1921 r. był dowódcą 5 EL. Dekretem Naczelnego Wodza Wojsk Polskich L. 2164 z dnia 4.06.1920 r. zatwierdzony warunkowo w stopniu podporucznika wojsk lotniczych. Rozkazem Ministra Spraw Wojskowych L.1149 przydzielony został do 5 EL. Dekretem Naczelnego Wodza L. 3415 z dnia 06.12.1921 r. nadano mu stopień kapitana.

W akcji lotniczej pod Wapniarką 3, 4 i 7 czerwca 1920 r. przyczynił się do unieruchomienia nieprzyjacielskich pociągów pancernych, poprzez celne zbombardowanie torów. Brał udział w walkach przeciw kawalerii Budionnego. W akcji pod Żmerynką i Barem odpierał ataki bolszewickich pociągów pancernych. Dnia 11.07.1920 r. odnalazł odciętą 12 Dywizję Piechoty, zrzucił rozkazy od Dowództwa Armii, jednocześnie poinformował odcięty oddział o ruchach wrogich wojsk. Dnia 21.06.1920 r. zaatakował z niskiego pułapu pociągi pancerne przeprawiające się przez rzekę Zbrucz w miejscowości Wołoczyska. W efekcie jego ataków jeden z pociągów został uszkodzony.

Ppłk pil. Juliusz Gilewicz odznaczony został m.in. Srebrnym Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari nr 8115, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Walecznych, Medalem Pamiątkowym za Wojnę 1918-1921 oraz Polową Odznaką Pilota nr 20. Uhonorowany został także francuską, rumuńską oraz czechosłowacką odznaką pilota.

Wilhelm Claussen zmarł 6 grudnia 1948 r. w Krakowie w trakcie postępowania przygotowawczego procesu o zbrodnie wojenne. Niestety nie znam dalszych losów drugiego z zabójców.

#100lecielotnictwawojskowego #historia #ciekawostki #lotnictwo #iirp #wojsko #wojskopolskie #lotnictwoiirp #iiwojnaswiatowa #oswiecim #auschwitz
+10
Gilgamesz69
Jakieś pomysły mirki co z tym zrobić? Przydała by się nauczka gówniarom.
#auschwitz #faszyzm #oswiecim #bekazpodludzi #wykopefekt
+1551
Nelson2004
4.10.2018 godzina 17:45

Oświęcim, ul. Słowackiego - potrącenie dziecka przed radiowóz zabezpieczający przejazd kolumny rządowej. Z pierwszych nieoficjalnych informacji wynika, że chłopiec wjechał na hulajnodze w bok radiowozu jadącego na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda natychmiast polecił zatrzymać kolumnę i wraz z pracownikami BOR udzielił chłopcu pierwszej pomocy. Dziecko trafiło pod opiekę ratowników medycznych - jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Na miejscu trwają czynności śledczych.

"Bielskie Drogi"

#bor #duda #oswiecim #malopolska #prezydent #wypadek
+7
tajek
Wczoraj wieczór, na zdrowie ( ͡º ͜ʖ͡º)
#smog #oswiecim
+5
ravenking
W Oświęcimskim PISie trochę zaszaleli z fotoszopem.
#pis #wybory2018 #oswiecim #januszefotoshopa
+6
Projekt_Inwestor
Oświęcim z nowym dworcem kolejowym. Umowa na realizację inwestycji została podpisana. Więcej o inwestycji tutaj.

#oswiecim #kolej #pkp #pociagi
+14
Jimmm
Czuwaj, Mirki!
Ekipa harcerzy z Oświęcimia zakłada nową drużynę i  urządza harcówkę. Zwracam się do was w ich imieniu z prośbą o pomoc. To (jeszcze) nie #programisci15k, więc postanowili stary dywan zamienić na taki zapleciony ręcznie. 
Szukamy dla nich koszulek najlepiej białych i kremowych ( ale innymi też nie pogardzimy). W zamian mikro #rozdajo. Harcerze wyślą spersonalizowaną laurkę w Twoim ulubionym kolorze z podpisami całej drużyny!
Koszulki możemy odbierać z terenu Oświęcimia lub okolic, może ktoś chciałby wysłać pocztą. Po szczegóły zapraszam na priv.
Z góry dzięki w imieniu harcerzy! 
Załączam zdjęcie z nowej (jeszcze tworzonej) harcówki.
#harcerstwo #oswiecim
+5
AvantaR
W zeszłym tygodniu miałem okazję sprawdzić odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej z Oświęcimia do Krakowa. Jakby ktoś miał ochotę się tam wybrać to na moim blogu znajdziecie moje wrażenie okraszone zdjęciami, zapraszam :)

http://80dni.pl/wislana-trasa-rowerowa/

Jakie są Wasze wrażenie? Jakiś mirek jechał może ten odcinek? :) A może dalszą część za Krakowem ktoś zna? :)

#rower #rowery #wislanatrasarowerowa #oswiecim #krakow #velomalopolska #podroze #podrozujzwykopem
+17
blackangelPL
Jaki jest profil tej trasy są jakiej ostre podbiegi? Czy raczej dobra trasa do życiówek #bieganie #oswiecim +1
muchson
Wypok pozdrawiają obozowicze #auschwitz #oswiecim +4
pogop
Na głównej ból dupy na temat zachowania się Izraelczyków w Auschwitz KLIK

Sprawdziłem sobie zatem, jakie to szokujące rzeczy są publikowane pod tagiem #auschwitz na instagramie: http://www.instagram.com/explore/tags/Auschwitz/

I bez zaskoczenia stwierdzam, że raczej niewiele. Absolutna większość wpisów związana z wycieczkami do Oświęcimia jest całkiem spoko, na siłę można się do kilku przyczepić, do znikomej ilości można się przyczepić bardziej, ale z drugiej strony, to niby jak się mają ludzie zachowywać? Jest też sporo wpisów z tagiem, zupełnie niezwiązanych z obozem, widać że w kulturze zachodniej tag, nazwa Auschwitz, żyje sobie inaczej niż u nas. Selfiaczek przed bramą? No ja bym sobie nie zrobił. Chociaż cholera wie, co by było, gdybym był tak jak oni pryszczatym licealistą.

Poza tym tytułowe zdjęcie wygląda jak fotomontaż #fotografia z tego zdjęcia http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/giiktkpTURBXy81Njg4MGUwYzhmNjNkZTUxZjgyZWRkMzlkNzYyMDllNy5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww

#oswiadczenie #oswiecim #zydzi #izrael #polska #historia #boldupy
+5
elady1989
2 238 - 1 = 2 237

Tytuł: Czy to jest człowiek
Autor: Primo Levi
Gatunek: literatura obozowa, pamiętnik
★★★★★★★☆☆☆

"Czy to jest człowiek" to opowieść Primo Leviego,włoskiego Żyda, który jako uczestnik ruchu oporu został w 1943 aresztowany przez narodowych socjalistów i deportowany do niemieckiego obozu #auschwitz - Monowitz, Przeżył dzięki pracy w laboratorium chemicznym.
W książce zawarte jest wiele przemyśleń, monologów wewnętrznych autora, opisy strasznego życia obozowego.
Głód, zbrodnia, nieludzkie warunki... i wciąż można zadawać sobie #pytanie Skoro był #oswiecim to nie może być Boga?

link do artykułu o Primo Levi z #wikpedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Primo_Levi

#bookmeter
+9
Biszkopcik
Oddam psa z wyprawka. Przytulas. Odchowana z dzieckiem, nawet sa o siebie zazdrosni. Nie robi w domu. Dluga siersc - leni sie. Suczka. Mloda. Ma ksiazeczke. Szczepiona.

Powod - jak zostaje w domu sama otwiera szafe i niszczy mojej zonie torebki i buty. Powod - nie znany.

Wkurwienie osiagnelo apogeum dzisiaj. Szafa dzielnie sie bronila od miesiaca bo zrobilem blokady - wytargala.

#tychy #katowice #oswiecim #pszczyna
+37
CrazyxDriver
Coraz cieplej można powiedzieć bo tylko - 5 więc jest progress
#zdjeciezokna #oswiecim
+2
elady1989
2 324 - 1 = 2 323

Tytuł: Ja z krematorium Auschwitz.Rozmowa z Henrykiem Mandelbaumem byłym więźniem Sonderkommando w KL Auschwitz
Autor: Igor Bartosik, Adam Willma
Gatunek: wywiad, literatura faktu
★★★★★★★★★☆

"Ja z krematorium Auschwitz. Rozmowa z Henrykiem Mandelbaumem byłym więźniem Sonderkommando w KL Auschwitz" chciałam przeczytać zaraz po tym jak w październiku 2017 roku, odwiedziłam bramy #oswiecim ia. Miałam wówczas wielki zaszczyt być oprawadzaną przez pana Igora Bartosika - autora nieniejszej książki.
Jak to zwykle bywa o dobre ksiązki nie jest łatwo. Ksiażkę zdobyłam dopiero w zeszłym tygodniu, gdy nakład został wznowiony. Warto było czekać... Przez te 100 stron dowiadujemy się o życiu Henryka Mandebauma, przed #drugawojnaswiatowa i w jej trakcie, czyli o najgorszym okresie, gdy został wcielony do Sonderkommando. Jego zadaniem było obsługiwanie krematoriów, czyli spalanie zwłok mordowanych masowo przez niemieckich nazistów w komorach gazowych.
Wywiad jest niezykle wartościowy, podczas jego czytania czułam się jakbym rozmawiała z dziadkiem, aczkolwiek temat wzbudza releksje, a niekiedy wręcz złość nad dolą ówczesnego człowieczeństwa. Błyskotliwe pytania, inteligentne, wyważone odpowiedzi. Książkę powinien przeczytać każdy kto chce pamiętać o #auschwitz bo takich rzeczy nie powinno sie zapominać... a #historia Henryka Mandelbauma jes "realnym dowodem triumfu człowieczeństwa nad złem i barbarzyństwem wojny".

#bookmeter #ksiazki #zydzi #iiwojnaswiatowa

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
Pobierany jest zawsze ostatni wynik
+12
Zdejm_Kapelusz
Czworo mieszkańców Oświęcimia ujęło pijanego kierowcę. Miał ponad dwa promile.

http://lesemerick.com/link/4126793/czworo-mieszkancow-oswiecimia-ujelo-pijanego-kierowce-mial-ponad-dwa-promile/

Czworo oświęcimian ujęło pijanego kierowcę, który na ich oczach uszkodził trzy zaparkowane samochody. 25-latek nie ma prawa jazdy. Za kierownicę auta wsiadł mając 2,1 promile alkoholu. Teraz grożą mu dwa lata więzienia - podała we wtorek policja.

#polska #oswiecim #polskiedrogi #motoryzacja #samochody #prawo #policja #bekazpodludzi #patologiazewsi #patologiazmiasta #mikroreklama
+8
high_hopes
To jest dramat. Jakość powietrza w całym regionie to jakaś kpina. Przez weekend nie będzie wiatru, więc jutro może być jeszcze gorzej. Naprawdę trzeba zacząć uświadamiać ludzi, bo chyba większość nie zdaje sobie sprawy czym oddycha.

#smog #zanieczyszczeniepowietrza #powietrze #zdrowie #bielskobiala #rybnik #gliwice #bytom #chorzow #katowice #sosnowiec #jaworzno #oswiecim #chrzanow #krakow #polska
+33
kolegapiotrek
Janusz, ido świenta, chodź jedziemy do sklepu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oswiecim #zator #jakzyc
+6
wypok_smieszne_obrazki
Ogłoszenie #mirekszukazony

Zgłoszenie z formularza nr 24

Imię: Radek
Wiek: 23
Miejscowość: Oświęcim

Kim jestem
Radek, młody przedsiębiorczy mechanik z Oświęcimia. Umiem sobie radzić w życiu.

Wygląd
1,63, pulchny, od lipca ćwiczę systematycznie na siłowni.

Zainteresowania
Lubię książki i szybkie samochody.

Czego oczekuję?
Szukam takiej która mnie zrozumie. Samotny i zmęczony już tym. Wiele uczuć we mnie buzuje, chciałbym kogoś obdarować swą miłością..

Jak wyobrażam sobie idealny dzień z drugą połówką?
Kino, kolacja, a może bardziej zwariowanie? Wieczór przy wędkach i łowieniu ryb?

Stosunek do ślubów, dzieci, używek.
Ślub owszem (ale sex po ślubie - bardzo wierzący jestem)
Dzieci dwójka. Alkohol - tylko drogi, narkotyki nie, ja nie pale ale ty możesz

Szukam miłości, dziewczyny, żony...Chciałbym mieć dwie córki: Aneta i Agata (moje marzenie). Kotów nie lubię. Ale możemy kupić psa, nazwiemy go salami, albo grabek. Jeżeli chcesz mnie znaleźć to pisz do administratorów, albo po prostu na wykopie Ruud_Gullit


Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przesyłajcie wypełniając formularz na http://mirekszukazony.cba.pl/ (nie działa on na przeglądarce wbudowanej w wykopową aplikację na androida - nie przyjmuje zdjęcia, więc jeśli otwieracie link w ten sposób to musicie przejść do normalnej przeglądarki wciskając przycisk w prawym górnym rogu).

Jako załącznik do formularza wymagane jest zdjęcie przedstawiające uczestnika/uczestniczkę z kartką z napisanym nickiem z wykopu (twarz nie musi być widoczna). Zdjęcie maksymalnie 2 MB.

NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ PRZEZ WYKOPOWE PRYWATNE WIADOMOŚCI!

Osoby zainteresowane powyższym zgłoszeniem mogą kontaktować się na adres (podajcie numer zgłoszenia): akcjamirekszukazony@gmail.com

@wypok_smieszne_obrazki @nika_blue @kwasnydeszcz

#samotnosc #milosc #ogloszenie #podrywajzwykopem #randkujzwykopem #zwiazki #tfwnobf #tfwnogf #rozowepaski #niebieskiepaski #oswiecim
+22
goferek
#oswiecim buduje parking Park&Ride. Porównajmy go z tym, co oferuje nam Kraków, który wszędzie zachęca kierowców do przesiadania się na zbiorkom.
#krakow
+10
elady1989
Sonderkommando to grupa więźniow w ogromnej części żydowskiego pochodzenia, których zmuszono do pracy przy obsłudze komór gazowych i krematoriów. Tylko niewielu z nich udało się przeżyć. Ich wspomnienia dotyczą jednej z najbardziej ciemnych kart historii obozu koncentracyjnego #auschwitz.

http://auschwitzstudygroup.com/pl/artykuly/346-z-internautami-o-historii-sonderkommando-wywiad-z-igorem-bartosikiem

bardzo ciekawy wywiad z doktorem Igorem Bartosikiem

#historia #oswiecim #iiwojnaswiatowa
+6
profumo
Zdjecie zrobione w Brzezince przez Dannego Ghitisa. Tytul: "Life after Auschwitz" #fotografia #oswiecim +5
iniacz
#oswiecim Nowy basen super! Polecam! Dziś nie działają zjeżdżalnie, ale niby od jutra maja być. Sauna bardzo fajna. Do 9 rano na olimpijskim są treningi pływaków, ale w "strefie rekreacji" jest 25m. +5
Bambomancer
OHUI czujka/centrala się zepsuła pożarowa i akcja u mnie w #pracbaza ( ͡° ͜ʖ ͡°) A pożaru brak. IJO IJO IJO ¯\_(ツ)_/¯
#oswiecim #gownowpis #imba
+5
Majkel91
Ciągle pada, ale nas to nie rusza (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#motocykle #oswiecim
+15
Bambomancer
I to jest karwa reklama - insta przykuła mój wzrok ( ͡º ͜ʖ͡º)
#reklamakreatywna #reklama #biznes #gownowpis #pracbaza #oswiecim
+5
andrzejek1989
#rozdajo
Podwójny bilet na LFO. Wygrałem w jakimś konkursie, ale się nie wybieram bo tego samego dnia grają u mnie Andre i Boys.Jeśli więc lubisz LP/Shaggy/Scorpions albo słuchasz rege ( ͡º ͜ʖ͡º) to te rozdajo jest dla Ciebie!
Zasady:
-Plusy do jutra.
-Losowanie przez #mirkorandom jutro o 21.37
-Piszę wiadomość do zwycięzcy i czekam do północy na adres do wysyłki.
-Jeśli zwycięzca nie odpisze, wysyłam osobie która jako pierwsza po północy prześle wiadomość z adresem.
-Wysyłka środa rano poleconym priorytetem.
#rozdajo, #oswiecim, #krakow
+560
Cedrik
Z żalem zawiadamiam, że ani minie, ani mojego współautora także nie będzie w #opole - ale za to jutro możemy się spotkać w #oswiecim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cedrikpisze #czytajzwykopem #ksiazki
+6
Cedrik
Mirki i Mirabelki z #oswiecim i okolice. 24 maja będzie moje spotkanie autorskie w pewnej bibliotece w Oświęcimiu. Będzie można pogadać, pośmiać się i tak dalej. Oczywiście, spotkanie autorskie 19 maja w Krakowie (niżej) również jest cały czas aktualne!

#cedrikpisze - obserwujcie!

#wygryw #pisanie #czytajzwykopem #ksiazki #pasja
+3
Pokaż następne