•  

  #anonimowemirkowyznania
  Nie rozumiem polityki firm IT...

  Powoli kończy się mój 3 miesięczny staż. Z racji tego, że nie miałem żadnego doświadczenia wcześniej to zgodziłem się na 950zł miesięcznie na pół etatu. Były zapewnienia, że po stażu będę miał normalną, rynkową stawkę jak junior. Liczyłem na co najmniej 1500zł miesięcznie (na pół etatu tak samo). Idę do szefa spytać się jak to będzie potem i on mi mówi, że podwyżka do 1100zł XD
  To ja mu powiedziałem, że za tyle nie będę pracował, tym bardziej że mam dużo lepsze oferty.
  Szef jest na mnie wkurwiony, a ja jeszcze tydzień muszę tam pracować. Atmosfera absolutnie do dupy, jakbym nie wiem co zrobił.

  Ale serio ktoś się dziwi, że nie chcę pracować za pół darmo? Ja nie wiem co sobie te Janusze myślą. Po drugie absolutnie nie rozumiem przyjmowania kogoś na staż, jeśli potem nie chce się go zatrzymać na dłużej.

  #informatyka #programowanie #praca #pracbaza

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  pokaż całość

 •  

  #testowanieoprogramowania #naukaprogramowania #it #qa

  Hej mireczki, generalnie #bieda i #bezrobocie coraz mocniej, dlatego presja coraz większa. Uczę się już ponad 2 miesiące programowania, na pewno nie na tyle intensywnie na ile bym chciał, ale te 4h dziennie z reguły poświęcałem. No i przerobiłem tak na początek całe CS50 Harvardowe, potem zagłębiłem się bardziej w pythona i przerobiłem Python Crash Course E. Matthes'a. Nie byłem pewien, co przerobić później, dlatego kupiłem po taniości na Udemy kurs z webdevu, poruszający z każdej strony "po trochu" ten temat. Jestem już w połowie, wiadomo, jak na razie raczej same proste rzeczy i do tego tylko "liźnięte", ale przynajmniej będę miał jakiekolwiek pojęcie z czym co się je.

  No i tak dochodzę do wniosku, że nie wiem co dalej. Na pewno będę leciał dalej z tym kursem, ale to chyba bardziej jako samorozwój. Pierwotnie chciałem wybrać którąś z książek z pythona z poradnika @aseeon_ 'a (sorry, że wołam, ale szanuje mocno) i tak na pewno z czasem zrobię, ale problemy pojawiają się dwa - pierwszy taki, że najzwyczajniej w świecie nie jestem w stanie siedzieć 10h+ dziennie i się faktycznie efektywnie uczyć i pracować nad jakimiś projektami - mimo, że jestem mega zmotywowany i mi zależy (no i teoretycznie mam warunki, bo mieszkam z rodzicami i teoretycznie nie muszę wydawać na nic pieniędzy - niby mam luz, ale w praktyce presja jest dosyć mocna już). Drugi jest taki, że w praktyce jednak potrzebuję pracy asap. A konkretniej pieniędzy.

  Tutaj pojawia się kilka możliwości. Poza najbardziej oczywistą, tj jakakolwiek "gównopraca", fizyczna czy na produkcji, w/e. Problem z nimi jest taki, że w wypadku takiej roboty w jej trakcie bym w żaden sposób nie przybliżałbym się do celu, tj pracy w IT, do tego zawsze po pracy byłbym "wyjebany" na maksa i poświęcanie chociaż tych 2-3 godzin dziennie byłoby niemożliwe, więc zanim osiągnąłbym poziom osoby godnej zatrudnienia trochę czasu by minęło. Doszedłem więc do wniosku, że logiczniejszym wyjściem byłoby wbić się w jakikolwiek etat "byleby w IT". No i tak myślę, może jako tester? Możliwość obcowania w pracy z każdej strony ze specjalistami z różnych dziedzin IT na pewno mocno człowieka rozwija, w międzyczasie nabierałbym jakiegokolwiek doświadczenia i wyklarowałoby mi się w głowie to, w co faktycznie chciałbym się najbardziej zaangażować. Tutaj nie mam niestety jako tako wyznaczonej drogi i tego, co musiałbym umieć, żeby się z powodzeniem rekrutować, tak jak np na jakiegoś juniora w programowaniu. Wysyłałem CV w miejsca, gdzie teoretycznie w wymaganiach nie było koniecznie wymaganego doświadczenia czy konkretnych, testerskich umiejętności, ale jak mniemam bez nich się nigdzie nie dostanę przy takim natłoku studentów IT czy innych, ze znacznie lepszym startem (bo studia z gospodarki przestrzennej XD czy podstawy pythona i frontendu raczej decydującym czynnikiem w przypadku trzycyfrowej liczby cv nie są). No i teraz pytanie, co robić? Jestem tak zdesperowany, że byłbym w stanie pożyczyć od rodziców 2.5k, byleby pójść na jakiś 3 dniowy kurs i mieć już jakąkolwiek wiedzę, popartą czymkolwiek. Po takim kursie jest szansa na szybkie znalezienie pracy jako jakiś junior QA? A może lepiej jednak brnąć dalej w bycie samoukiem i szukać wiedzy po swojemu? Nie zależy mi na niczym dobrze płatnym, wolałbym robić za darmo czy symboliczne kilkaset zł jako QA przez 3 miesiące niż iść na produkcje za 2.5k netto. Nie wiem, co robić, na moje CV nikt nawet nie odpowiada(nic w tym dziwnego - ja sam bym się siebie przy takim przesycie na rynku nigdzie nie zatrudnił), coraz większy dołek w głowie, coraz większa presja, coraz gorzej ze mną, jeszcze ostatnie kilka dni mnie wirusówka dojechała i dobiła z każdej strony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  pokaż całość

  •  

   @Inveth: @hokuspokus123: Moim zdaniem kolega robi Ci niepotrzebną nadzieję. Juniorów nie szukają wszędzie. Chętnych do pracy jest za dużo i firmy już nawet nie wystawiają ogłoszenia. 2 miesiące programowania to za mało żeby dostać pracę i jej z pewnością nie dostaniesz.

   Po takim kursie jest szansa na szybkie znalezienie pracy jako jakiś junior QA?

   W większym mieście na juniora QA będziesz miał nawet 200 osób na jedno miejsce.

   No i przerobiłem tak na początek całe CS50 Harvardowe, potem zagłębiłem się bardziej w pythona i przerobiłem Python Crash Course E. Matthes'a. Nie byłem pewien, co przerobić później, dlatego kupiłem po taniości na Udemy kurs z webdevu, poruszający z każdej strony "po trochu" ten temat. Jestem już w połowie, wiadomo, jak na razie raczej same proste rzeczy i do tego tylko "liźnięte", ale przynajmniej będę miał jakiekolwiek pojęcie z czym co się je.

   Przerobiłeś wszystkiego po trochu. Ty wiesz w ogóle jako kto chcesz pracować czy tylko "byle IT bo dużo pieniędzy hehe". Po pierwsze jeżeli chcesz programować to polecam wybrać jedną dziedzine która Cie interesuje i na niej się kupić ale czeka Cie jeszcze z 6 miesięcy pracy. Wzorce projektowe znasz? Podstawowe algorytmy i struktury danych? To będzie na rozmowie.

   Jeżeli chcesz testować to wiedza z ISTQB, ale jak pisałem wyżej, rynek testerski jest tak przesycony, że znalezienie pracy graniczy z cudem.

   Chyba musisz iść na te produkcje i potem dalej szkolić się w domu bo innego wyjścia nie widzę. Nie przedstawiłeś projektów, nie wiesz co chcesz robić a widzę podejście "dajcie prace w IT".

   ja wiem, że teraz to śmichy-hihy z tych stażystów co robią za darmo, ba, nawet by mogli dopłacać, ale jak babka w UP mnie chce wrzucić na staż, gdzie będę zapierdalał 8h jako jakiś parobek od robienia kawy i najgorszych biurowych zajęć i miałbym dostawać za to <1k, to wolę przez 3 miesiące się przemęczyć w fajnych warunkach w IT za półdarmo, żeby za pół roku-rok żyć jak człowiek

   Na większość stanowisk masz przewidziany budżet. Proponując pracę za darmo zrobisz z siebie debila, ośmieszysz się i pracy nie dostaniesz. Jak jest budżet na nowego to trzeba wykorzystać. Takiej desperacji nie pokazuj żadnemu pracodawcy bo rozmowa skończy się bardzo szybko.

   I na koniec. Nie ma żadnych kursów za 2,5k po których dostaniesz pracę. Żaden papier w IT Ci pracy nie załatwi.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (24)

 •  

  Pracuję jako PL/SQL developer. Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie pomysł nauki frontu (html, css, js itp). Czy ktoś z was przechodził z back do front? Jeżeli tak, to opiszcie swoje przemyślenia. Chodzi mi głównie o informacje na temat czasu poświęconego na naukę, czasu poświęconego na poszukiwanie pracy itp. No i najważniejsze pytanie: czy warto zrobić taką zmianę.
  #programowanie #frontend

 •  

  Szykuje swoje portfolio ... Nie doczepią się w rekrutacji jak zrobię coś takiego na create-react-app :P ? Czy lepiej zrobić to na czystym środowisku?
  #programowanie

 •  

  Trzymajcie kciuki Mirki!

  Od jutra odpalam zbierane od miesięcy pokłady determinacji i zaczynam kurs programowania, aby w niedługim czasie zostać #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 3 miesiące koniec kursu, więc dam Wam znać czy się udało, czy wytrzymałem zabójcze tempo (poniedziałek do soboty wyjęty z życia do 21:00) i co najważniejsze: czy było warto?

  #programowanie #motywacja
  pokaż całość

 •  

  #testowanieoprogramowania

  Wiem że to pytanie może padać tu często ale jestem na przerwie w gownopracy i chce zmienić swoje zycie, uczę się Javy ale w tym tempie to może do 30 znajdę pracę jako junior, więc może warto wejść w IT jako tester ? Co potrzebuje się nauczyć żeby szukać pracy jako tester manualny ? Nawet podlinkowane innego merytorycznie fajnego wpisu będzie kozackie mirko pomóż wyjść z depresją i januszexu pokaż całość

 •  

  Czy Wy też uważacie że #programowanie to taka sama bańka jak #kryptowaluty i kredyty we franku która niedługo pęknie i będzie przesyt programistów na rynku i wkrótce skończy się to całe #programista15k ?
  #pytanie #pracbaza #pytaniedoeksperta

 •  

  Mirki muszę się pochwalić, bo się nacieszyć nie mogę - po roku poszukiwania pracy, pierdolenia się z haerówami, godzinami nerwów - własnie dostałem pracę :D Pijcie dzisiaj ze mną kompot!

  #programowanie #programista15k #informatyka #paniebozedzieki #pracait #praca

 •  

  Poniżej podsumowanie 2018 r. wg CEO chyba najbardziej popularnego bootcampu w Polsce- Coderslab.

  Polecam szczególnie fragment:
  "● 2 837 absolwentów od początku działalności i 1 414 tylko w ostatnim roku
  ● najmłodszy ma 18 lat, a najstarszy 60
  ● kobiety to 30% naszych absolwentów (na pierwszym kursie nie było żadnej)".

  Jak sądzicie- działalność takich szkół wpływa jakoś na rynek? Łatwo jest teraz dostać pracę jako junior (bez studiów branżowych)? Pytam z czystej ciekawości, nie jestem z IT.

  #programowanie #programista15k #przebranzowienie #naukaprogramowania #pracait #bootcamp #junior
  pokaż całość

  •  

   Jak kiedyś prawnicy tak i IT przejdzie ten sam cykl

   @tandaradei1: Bzdura. XD

   Obecnie rynek wannabe programistów wygląda tak, że na jedną osobe która znajduje pracę, znajdzie się około 100 która tej pracy nie dostanie. Nie ma co porównywać do prawników, ani do zarządzania.

   Btw. zadziwia mnie liczba absolwentów. W stolicy chodze na różne spotkania IT, mam kontakt w wielu firmach i ich nigdzie nie widać XD pokaż całość

  •  

   @tandaradei1 informatyka jest najpopularniejsza od 7 lat. Nie pracujesz w branży, to widać. 1 na 100 nie jest wyssana z palca. Rekrutuje początkujących i znam rynek lepiej niż Ty.

   Ludzie tacy jak Ty z podnieceniem piszą o upadku rynku IT. Za dobrze mamy, co Janusz ?

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Jakie zadania pojawiają się na rozmowach kwalifikacyjnych na stanowisko junior js / react? Czy będą kazali rozpisywać algorytmy / opisywać ich działania? Czy będzie zadanie z pisaniem kodu na kompie (bo słyszałem że często są zadania na tablicy)? Pozwalają używać snippetów / autouzupełniania? Czy dają zadania do zrobienia w domu?

  Bonusowe pytanie: czy jeśli w obecnej pracy (IT) mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia, to potencjalny nowy pracodawca będzie tyle czekał na juniora? Czy lepiej złożyć wypowiedzenie i potem rekrutować?

  #programista15k #js #programowanie #webdev #react
  pokaż całość

 •  

  Podczas robienia porządków na kompiku natknąłem się na zadanie rekrutacyjne od Daftcode na praktyki 2018.
  Chyba się nie obrażą, że to wrzucam XD
  Link do google drive, bo nie wiem gdzie indziej to załączyć XD

  Taguje jeszcze #rekrutacjepstrg bo obserwujących może to zainteresuje.

  http://drive.google.com/open?id=1aawhi8msKhSq4wpjf8BZxfIpM-4IYICp

  #programowanie #pracait #frontend
  pokaż całość

 •  

  Własnie przeczytalem o akcji "janusz_pol" xD.

  Kwintesencja przegrywu w pigułce xD.

  Wyobrazcie sobie: nadchodzi nowy rok 2019. Jestescie piwniczakiem. Nie macie powodzenia u lasek. Znajomi uwazaja was za dziwaka. Siedzicie na garnuszku rodzicow.

  Co robi typ w ktorego mozgu zostalo pare komorek alfa?

  - mowi dosc tego!

  - zaczyna ostro trenowac i z brzydkiego spaslaka wyprostowuje swoja kondycje fizyczną (pic z reddita related).

  - zabiera sie ostro np za nauke programowania zeby zostac programista 15 K albo zaczyna handlowac paroweczkami. Albo wypie@@@@$%@#@ do jakiejs Norwegii gdzie moze chocby jako kierowca autobusu albo zwykly fizol trzepac zajebista jak na Polske kase i pozniej wrocic z walizeczka euraczy.

  - dokonuje rachunku sumienia - patrzy gdzie przepierdalal bezproduktywnie swoj czas i wywala te czynnosci ze swojego zycia. probuje cos zrobic ze swoim zyciem towarzyskim.

  Co robi przegryw w ktorego mozgu jest zero?

  - zaczyna jeszcze bardziej przepierdalac swoj czas w necie. bawi sie w idiotyczne zabawy ktore w zaden sposob nie poprawiaja jego sytuacji w realnym swiecie. traci kolejne tygodnie i miesiace na durnoty i na "wystawianie" lasek w necie ktore za 2 dni znajda sobie spokojnie albo na tinderze albo na pierwszej lepszej imprezie Chada na ktorym beda radosnie podskakiwac o wschodzie slonca xD.

  Epilog:

  1)

  - typ numer 1 konczy rok 2019 z forma do ktorej moze sie jeszcze nie slini sie 75% lasek, ale ktora jest juz przyzwoita.

  - typ numer 1 jeszcze nie zarabia 15 K ale ciezko zapierdalal wiec zaczyna zarabiac 7 K i jest na dobrej drodze do polepszenia swojego statusu.

  - typ numer 1 zaczyna byc zapraszany na spotkanka towarzyskie i imprezki na ktorych poznaje niewyzyte loszki z ktorymi szlifuje swoje skille spoleczne.

  2)

  Typ numer 2 konczy swoj rok w takim samym gownie w jakim byl rok temu. Przepierdolil kolejny rok swojego zycia. Jest dokladnie takim samym nieudacznikiem jak byl 1 stycznia 2019.

  Placze w poduszke ze swiat jest niesprawiedliwy i krzyczy "loooooszki to coooorvy i daja tylko Mokebe".

  Loszki, normiki i Chady szczesliwie i radosnie dalej sobie zyja w realnym swiecie. Typ numer 2 stracil kolejny rok swojego zycia. Dokladnie jak rok i dwa i 3 lata wczesniej xD. I dokladnie tak samo jak straci kolejny, 2020 xD

  #przegryw #stulejacontent #afera #tinder #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika warning_sign

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)