•  

  Już prawie połowa firm w przemyśle i budownictwie ma problemy ze znalezieniem pracowników źródło

  Odsetek firm dla których trudności w znalezieniu pracowników stanowią barierę rozwojową

  Obserwuj #infog - codziennie ciekawa infografika/wykres/mapa (społeczeństwo, gospodarka, technologia)

  #gospodarka #ekonomia #praca #imigranci #emigracja #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   @Awizer: ile by tomtom nie dał, to myślę, że znalazłby się ktoś, kto by wziął taką robotę - siedzisz pod dachem, przed kompem, szukasz po necie, wpisujesz do ich systemu, excela czy czegoś; domyślam się, że problem raczej po stronie HR/kadr, które przebierają w zgłoszeniach pod kątem wróżenia z fusów, albo 40 lat doświadczenia w geoczymś i tak zapraszają na rozmowę, z której nic nie wyjdzie, bo wróżka lepiej zarobi na wróżeniu, a specjalista w swojej specjalizacji; tych co nie spełniają tajnego klucza, nie zaproszą, albo z braku laku kogoś zaproszą, ale to już nie to nastawienie itd. pokaż całość

  •  

   @b4kus: zrozumiałeś? zrozumiałeś, masz Communicative level of English :D

  • więcej komentarzy (52)

 •  

  Doprowadź przez lata do ruiny najdłuższą trasę tramwajową w Europie i ją zamknij. Chwal się, że autobusem i tak lepiej i używaj do tego memów. I żeby nie było, nie winię tutaj tylko miasta Łódź. #lodz #polska #kamienikupa #tramwaje

  •  

   @epll: @sargento: @HetmanPolnyKoronny:
   1. małych nie stać na remont swoich kawałków i nie ma się co dziwić; duży nie da na nie swoje - też nie dziwne, ale
   2. komunikacja w aglomeracjach to wspólnyproblem wszystkich zainteresowanych - szczególnie dla dużego lepiej żeby z okolic ludzie dojeżdżali do pracy/szkoły komunikacją zbiorową, a nie dodatkowo korkowali miasto i w jego centrum, i na drogach przelotowych, i wylotowych, bo na ich remonty i tak łoży duży, do tego spaliny, hałas, wypadki itp.;
   3. lata temu powinno było się połączyć wszystkie ościenne spółki komunikacyjne w jedną, a nie bawić się w strefy biletowe osobne administracje, zarządy, ekipy naprawcze, moje, twoje, ja nie dam, ja też nie
   4 pewnie, że trzeba mieć na uwadze rentowność i sensowność linii tramwajowych/autobusowych, ale rentowność nie może być głównym czynnikiem
   5. wszyscy korzystają na istnieniu połączeń centrum-peryferia, ale nikt nie chce/nie stać go na łożenie całej kwoty
   6. leży myślenie w skali makro
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Wszyscy są równi wobec prawa, a niektórzy równiejsi.
  Film dokumentalny o zabójstwie Holly Maddux przez Irę Einhorna w 1977 r. To też historia o pozycji społecznej, która pozwala unikać sprawiedliwości.
  @Riley24 może o tym będzie opowieść?

  Samuel Ira Einhorn, znany jako The Unicorn Killer (Jednorożec-zabójca) (ur. 15 maja 1940 w Filadelfii), były amerykański działacz ekologiczny w latach 60. i 70. XX wieku.

  Urodził się w rodzinie żydowskiej. Studiował na University of Pennsylvania. Przez pięć lat był związany z Holly Madux, którą w końcu zamordował. Po jej śmierci zapewniał policję, że Holly zerwała z nim i już do niego nie wróciła. Tuż po zabójstwie wyjechał do Nowego Jorku. Osiemnaście miesięcy później ciało Holly Maddux policja odnalazła w skrzyni przechowywanej w szafie w mieszkaniu Einhorna. Sam podejrzany został zatrzymany i zwolniony za kaucją. W 1981 roku, na kilka dni przed ogłoszeniem wyroku Einhorn zbiegł do Europy. Przez kolejne 12 lat podróżował po Europie, odwiedzając m.in. Francję, Wielką Brytanię, Szwecję. Rozpoznany w Irlandii, jednak z powodu braku umowy o ekstradycję z USA nie został zatrzymany. Za zabójstwo Holly Maddux, Einhorn został skazany zaocznie w 1993 na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. W 1997 został ujawniony jego pobyt we Francji. W wyniku różnic w prawie karnym jego ekstradycja odbyła się dopiero 20 lipca 2001r. Rozpoczęła się ponownie rozprawa sądowa i 17 października 2002r. został skazany na dożywocie bez prawa do warunkowego zwolnienia. Einhorn obecnie odbywa karę w więzieniu w Houtzdale w centralnej Pensylwanii.

  Używał pseudonimu The Unicorn (ang. jednorożec), będącego tłumaczeniem jego nazwiska z języka niemieckiego.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ira_Einhorn

  http://en.wikipedia.org/wiki/Ira_Einhorn

  #iraeinhorn #zabojstwa #zabojstwo #morderstwo #kryminalne #kryminalistyka #prawo #wymiarsprawiedliwosci #usa
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Ponad 40% internautów w Polsce używa blokerów reklam. Tak dużo "oszustów" mamy (wg @Wirtualnemedia_pl ). Nieładnie tak ludzi wyzywać. Nie umieć formułować myśli też nieładnie.
  #polska #spotify #internet #media #wirtualnemedia

  •  

   @MrPawlo112: mnie w ogóle Spotify nie interesuje, ale dziennikarzom lub stażystom do portfolio nie przystoi puszczać takich komentarzy.

  •  

   @MrPawlo112: nie sprowadzaj tego do absurdu. Złodziej, to złodziej i tyle.
   Problem tego, że język nie do końca nadąża za technologią to osobna kwestia. Psychologia też odrębna. Sam stwierdziłeś, że piracisz, a nie kradniesz, a jeśli ktoś Cię nazwie złodziejem/oszustem, to po części ma rację (co to właściwie znaczy?). Zresztą co mieści się w pojęciu "ukraść" a co już nie?
   O ile po 1.03 można będzie nazywać korzystających ze Spotify i jednocześnie blokerów (o ile tak się wtedy da) oszustami (bo będą łamać regulamin), to jednak bardziej przypomina to słuchanie koncertu stojąc przy płocie, siedząc na płocie, a nie przed sceną po opłaceniu biletu,albo podglądanie meczu przez dziurę w płocie.
   Zresztą niech Spotify sobie robi, co chce. A ludzie mogą się obyć bez tego.
   W kwestię wszechobecności reklam i ich jakości nawet nie będę wchodził.
   Chodzi o precyzję, jasność przekazu. Tylko tyle i aż tyle. Właściwy artykuł jest klarowny, komentarz do wrzutki na fejsie zupełnie zbędny.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Fiodorowa Wasiljewa - nieznana z imienia, rosyjska chłopka, żona Fiodora Wasilijewa, rekordzistka pod względem liczby urodzonych dzieci.

  Pochodziła z Szui, miejscowości położonej na wschód od Moskwy. W latach około 1725-1765 urodziła 69 żywych dzieci, z czego tylko dwójka zmarła w okresie niemowlęcym. Rekordzistka była 27 razy w ciąży, przy czym wszystkie te ciąże były mnogie. W porodach urodziła 16 razy bliźnięta, siedem razy trojaczki i cztery razy czworaczki. Po jej śmierci Fiodor ożenił się ponownie
  Na zdjęciu wraz z całą swoją familią
  #ciekawostki
  #fotohistoria
  pokaż całość

  źródło: n0.jpg

  +: zolwixx, Dzony_ze_suonca +521 innych
 •  

  Kurcze, z jednej strony brawa za odwagę, że wrzuciła zdjęcia sprzed operacji jako jedna z nielicznych "gwiazd". Ale z drugiej strony szkoda, że nie mówi całej prawdy na ten temat. Teraz wmawia swoim fankom, że usta powiększył jej aparat na zęby, a nos jej się zmniejszył bo schudła. Co raczej by dało odwrotny efekt bo jak się chudnie to nos się wydaje większy w stosunku do mniejszej twarzy.

  No cóż, kolejny dowód, że nie ma brzydkich ludzi są tylko niedoinwestowani ;)

  #ladnapani #ewelinalisowska #logikarozowychpaskow #rozowepaski
  pokaż całość

 •  

  Olga Hepranova – ostatnia kobieta stracona w Czechosłowacji

  Olga Hepranova urodziła się 30 czerwca 1951 roku w Pradze. Dziewczyna miała starszą siostrę, jej ojciec był urzędnikiem w banku, a matka pracowała jako dentystka. Wychowywała się w "dobrym domu", w którym niczego nie brakowało. Olga od początku miała jednak problemy z nawiązywaniem znajomości i zaprzyjaźnianiem się.

  Na początku edukacji miała świetne oceny i była jedną z najlepszych uczennic. Wkrótce jednak rówieśnicy zaczęli naśmiewać się z jej przygarbionej sylwetki, beznamiętnego spojrzenia i dziwnego sposobu chodzenia. Nazywali ją „mumią”, „śpiącą laleczką” czy „babochłopem”. W dodatku dom również nie był bezpieczną przystanią. Jej rodzice faworyzowali starszą córkę, ojciec znęcał się fizycznie nad Olgą, a matka była w stosunku do niej chłodna. Dziewczyna jeszcze przed swoimi 13 urodzinami dwukrotnie uciekła z domu.

  15 czerwca 1964 roku popełniła swoją pierwszą próbę samobójczą, połykając dwa opakowania leków. Po tym wydarzeniu matka powiedziała jej, że jest za słaba aby się zabić i dziewczyna została odesłana na leczenie do szpitala psychiatrycznego. Olga była uzależniona od nikotyny, nie wykazywała przywiązania, wymiotowała i była apatyczna, jednak nie można było zdiagnozować u niej żadnego problemu psychicznego. Mimo to została zamknięta z najcięższymi przypadkami. Często inni pacjenci znęcali się nad nią psychicznie. Pewnego dnia uciekła, jednak szybko została złapana. Za karę nafaszerowano ją lekami, została związana i wysłana pod prysznic, gdzie dotkliwie ją pobito, a następnie zostawiono na pastwę rówieśników. Wkrótce została wypisana ze szpitala i wróciła do domu.

  Po ukończeniu podstawówki wybrała szkołę zawodową w Tamosie, która miała nauczyć ją zawodu introligatora. W wieku 17 lat romansowała przelotnie z mężczyznami i kobietami, jednak samą siebie określała jako „kalekę seksualną”.

  Po zakończeniu edukacji zaczęła szukać pracy w wyuczonym zawodzie, jednak ze wszystkich zakładów była zwalniana po krótkim czasie. Mniej więcej w tym okresie zaczęła pasjonować się motoryzacją. Zdała egzamin na prawo jazdy i znalazła pracę jako kierowca w Miejskim Zakładzie Transportowym Poczty i Telekomunikacji. Nie zakończyło to jednak jej uczucia wyobcowania i niesprawiedliwości. W wieku 19 lat podpaliła rodzinne gospodarstwo, o które bez przerwy mieli kłócić się jej rodzice. Nie przeszkadzało jej to, że w środku spała jej starsza siostra i dwóch najemców. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przyczyny pożaru nie odkryto jeszcze przez kilka lat.

  W 1971 roku, w wieku zaledwie 20 lat, kupiła działkę w Olešku, na której postawiła domek letniskowy. Mimo, że domek nadawał się do mieszkania w nim jedynie w miesiącach letnich, Olga mieszkała w nim przez cały rok. Spędzała tam czas na czytaniu i kontemplowaniu nad swoim życiem. Sąsiedzi wspominają, że zachowywała się dziwnie, np. wieszała pranie tuż przed burzą, a następnie patrzała jak moknie.

  W pracy szło jej coraz gorzej, wykonywała ją apatycznie, spóźniała się lub wcale nie przychodziła. Brała udział w pięciu kolizjach drogowych, w tym czterech z jej winy. W 1972 roku Miejski Zakład Transportowy rozwiązał z nią umowę.

  Wkrótce zatrudniła się w Komunikacjach Praskich, gdzie pracowała jako kierowca zamiatarki, a następnie polewarki. Przez trudny dojazd często się spóźniała, więc w styczniu 1973 roku zamieszkała w hotelu pracowniczym. Sprzedała domek i kupiła trabanta. W hotelu mieszkał również niejaki Miroslav David, który wkrótce stał się jedynym przyjacielem Olgi. 22-latka bardzo mu się spodobała i już po kilku miesiącach mężczyzna zamierzał się nawet oświadczyć.

  Wiosną tego roku Olga zaczęła planować zemstę na społeczeństwie za to, że przez całe życie czuła się nękana, wyśmiewana i niechciana. Rozważała podłożenie bomby, wykolejenie pociągu lub strzelanie do ludzi z broni palnej. Żaden z tych sposobów nie wydawał się jej jednak dostatecznie dobry, ponieważ nie gwarantował dużej ilości ofiar.

  Pod koniec czerwca Olga udała się z Miroslavem na wakacje na Słowację. Mężczyzna określił je później jako jeden z najszczęśliwszych okresów w jego życiu. Hepranova również wyglądała na szczęśliwą. Dopiero w drodze powrotnej wpadła w histerię z jakiegoś błahego powodu. 2 lipca powinna wrócić do pracy, jednak nie zrobiła tego. Miroslav próbował poprawić jej humor zabierając ją do kina i na kolacje, ale na niewiele się to zdało.

  Na początku lipca postanowiła wcielić swój plan zemsty w życie. Utopiła swojego ukochanego trabanta i zaczęła rozglądać się za lokalizacją, w której mogłaby zabić jak najwięcej osób. 9 lipca chciała wypożyczyć samochód, jednak nie udało jej się to i musiała poczekać do następnego dnia. 10 lipca 1973 roku wynajęła ciężarówkę typu Praga RN i wybrała się na aleję Obrońców Pokoju w Pradze. Specjalnie wybrała tę ulicę, ponieważ wiedziała, że prowadzi ona w dół wzniesienia, dzięki czemu samochód będzie mógł osiągnąć większą prędkość. Przejeżdżając pierwszy raz zauważyła, że na przystanku tramwajowym stoi niewielu ludzi, więc postanowiła jechać dalej. Po kilku minutach wróciła i było tam już około 25 osób. Olga wjechała na chodnik i bez mrugnięcia okiem zaczęła rozjeżdżać ludzi. Następnie zatrzymała się na końcu ulicy i czekała na przybycie policji.

  Funkcjonariusze początkowo myśleli, że hamulce w samochodzie zepsuły się lub że Olga zasnęła za kierownicą i od razu ją o to zapytali. Hepranova odparła jednak, że „zrobiła to specjalnie”. Została aresztowana. Na miejscu zbrodni zginęły trzy osoby, trzy kolejne w drodze do szpitala, jedna dwa dni później, a ostatnia w październiku. Sześć innych zostało ciężko rannych.

  Dwa dni po tym wydarzeniu do dwóch gazet przyszły listy od Olgi, które wysłała przed tragedią. Napisała w nich: „A oto mój wyrok: Ja, Olga Hepranova, ofiara waszego bestialstwa, skazuję was na śmierć przez przejechanie i oświadczam, że tych x ofiar to i tak za mało za moje życie”.

  Podczas procesu Olga przyznała się do zabicia 8 osób i podpalenia gospodarstwa rodziców kilka lat wcześniej. Prosiła swojego adwokata, aby nie bronił jej. Wiedziała, że zostanie skazana na śmierć. Psychologowie orzekli, że Hepranova jest ponadprzeciętnie inteligentna, była świadoma i poczytalna w chwili popełniania morderstwa. Została skazana na śmierć przez powieszenie przez Sąd Miejski. Jej matka odwoływała się od tego wyroku, jednak podtrzymał go sąd wyższej instancji a następnie Sąd Najwyższy.

  Krótko przed wykonaniem wyroku Hepranova zaczęła mówić, że Olga umarła, a ona sama nazywa się teraz Sandy Winiferowa. Nie mogła zrozumieć dlaczego poniesie śmierć za winy innej osoby. Podobno przed wykonaniem na niej wyroku upadła i musiała być siłą wciągnięta na szubienicę. Wymiotowała i wypróżniała się. Miało to wstrząsnąć katem do tego stopnia, że po wykonaniu egzekucji rzucił pracę. Olga Hepranova była ostatnią kobietą skazaną w Czechosłowacji na karę śmierci.

  Źródła: thefoamouspeople.com, natemat.pl, kobieta.wp.pl, kultura.onet.pl, youtube.com, tvn24.pl

  #historieriley
  pokaż całość

  źródło: i.wpimg.pl

  •  

   @GrubyRozowyKot: @Wymiatashi92 @riley24 : duża inteligencja połączona z doznaną traumą to fajny wytrych dla wytłumaczenia morderców, szczególnie seryjnych (choć badania pokazują, że osoby bardziej inteligentne są bardziej podatne na zaburzenia psychiczne), tylko czy nie chodzi raczej o inny sposób myślenia: patologiczny względem normy, psycho- /socjopatyczny, pozbawiony empatii i norm społecznych, etycznych, które są blokadami - to co zwykłym ludziom w głowie się nie mieści (bo mózg je wyrzuca). Czy taka większa "pojemność" głowy pozwala myśleć na zimno, bez ograniczników, a przez to bardziej się skupiać na celu, co wygląda na większą inteligencję? pokaż całość

  • więcej komentarzy (129)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nexiplexi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)