•  

   na szczęście tacy programiści z kijami w dupie stanowią już rzadkość, buce co pozjadali wszystkie rozumy

   @Antocyjan: zamiast takich jak @HAL__9000 mamy "script kiddies", którzy nie rozumieją przewagi Angulara nad Reactem... co świetnie widać powyżej.

   Komponentowość, wymuszony podział aplikacji na warstwy MVC, oparcie na typowanym języku, niezły CLI i przede wszystkim megaprzejrzystość aplikacji...
   Jak to w ogóle zestawić z taką kaszanką, w której wymieszany jest js i html, zaprezentowaną w dyskusji powyżej.
   pokaż całość

  •  

   @FlasH: ale Angular to kombajn, framework w pełnym tego słowa znaczeniu a react to jedynie biblioteka, po co tworzyc bojówki, niech każdy pisze w czym mu pasuje, dobierać narzędzia do budowy a nie budowe pod narzędzia

  • więcej komentarzy (74)

 •  

  W odpowiedzi do wpisu @cyberpunkbtc: 7 powodów dlaczego powinieneś sprzedawać ETH.

  Zgadzam się, że ETH ma czasy świetności za sobą, ale powody z artykułu który podlinkował, są kompletnie bez sensu.

  Poza tym autor popełnił szereg błędów logicznych i uogólnień, ale po kolei:

  Reason #1. Ethereum is operating in a perfect competition.

  Autor twierdzi, że Ethereum jest opensource, więc projekt można łatwo forkować, przez co "nie ma bariery wejścia" i dlatego, niemal każdy może stworzyć dla niego konkurencję. Pominięty został jednak fakt, że w projektach open source tak na prawdę liczy się społeczność, czyli tzw. network effect. Ethereum ma dużą społeczność, oraz bogaty ekosystem wokół platformy, dlatego bariera wejścia jest dosyć wysoka.

  Poza tym, Bitcoin też można w nieskończoność forkować, co jednak nie przeszkadza autorowi w postawieniu tezy numer #2:

  Reason #2 – Bitcoin is superior to Ethereum

  Opinia, oraz typowy przykład argumentacji nierzeczowej (błąd logiczny), tzw. argumentum ad verecundiam, gdzie autor powołuje się na autorytet Nicka Szabo, zamiast przedstawić fakty.

  Reason #3 – Scalability issue may take longer than expected to be resolved

  Autor pisze, że rozwiązanie problemów wydajności zajmie dłużej niż zakładano, ale nie daje żadnych informacji na temat rzekomych założeń. Dalej mamy typową spekulację i gdybanie na temat intencji Buterina.

  Reason #4 – Solving scalability issue is good for users, still bad for investors

  W poprzednim punkcie autor martwi się, że przez problemy ze skalowaniem Ethereum straci użytkowników na rzecz innych, szybszych platform, lecz w tym punkcie okazuje się, że szybkie platformy nie są dobre dla inwestorów. I tak źle i tak nie dobrze... ¯\_(ツ)_/¯

  Reason #5 – DApps created on Ethereum so far are useless and inconvenient

  W tym punkcie autor znowu powołuje się na opinie autorytetu, oraz pisze, że w "roku 1 internetu", były już czat roomy, email i zdjęcia kotów. Nie jest to do końca prawda. Warto przypomnieć sobie artykuł który pojawił się w 1995 roku w Newsweeku, w którym autor opisuje swoje rozczarowanie Internetem, po dwóch dekadach jego używania (sic!).

  IMHO blockachain jest teraz w tym miejscu, w którym Internet był w 1995.

  Reason #6 - Ethereum is more centralized than Bitcoin

  Bitcoin jest tak samo scentralizowany jak Ethereum - 3 największe poole posiadają 2/3 hashrate.

  Reason #7 - Price has already increased enough to reflect the potential behind the smart contracts.

  Tego zwyczajnie autor nie wie. Trudno oszacować potencjał technologii na tak wczesnym etapie.

  #bitcoin #kryptowaluty #btc #ethereum #eth #altcoin
  pokaż całość

  źródło: s.newsweek.com

  •  

   @martwy_kotek: no wlasnie dluuga droga i JS tez mial nieco inny paradygment niz inne jezyki w momencie gdy sie pojawial. I dopiero po latach powstalo cos uzywalnego.
   Na moje oko z Solidity bedzie podobnie - jest, jakos dziala i nie ma nic lepszego wiec w bolach powstaje ekosystem wokol niego. A jezeli zostanie uzyty w RSK to pozamiatene ;)

  •  

   nie ma nic lepszego

   @banciur: moze nie ma nic popularniejszego. Solidity został wybrany głównie ze względu na przyjazną składnie. JEśli chodzi o development to pisze sie w tym jak w c, proceduralnie. do pisania kalkulatora styknie, ale jak ktoś zacznie pisać system obsługi wyborów to powstanie kod pokroju jsów w PKP intercity

  • więcej komentarzy (37)

 •  

  Korzystając z okazji, że Circle, firma wspierana przez bank Goldman Sachs, kupiła za $400 mln giełdę kryptowalut Poloniex, pozwolę sobie zgadnąć kolejne przejęcia które IMHO nadejdą.

  Myślę, że w ciągu najbliższych 2-3 lat, Facebook przejmie Basic Attention Token wraz z przeglądarkę Brave. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  BAT to prężnie rozwijający się startup reklamowy używający blockchain. Brave to przeglądarka integrująca ten system. Pisałem o nich jakiś czas temu.

  Czego Facebook nie ma, co ma np. Google, to przeglądarka internetowa. Obie firmy żyją głównie z reklam, a konkurencja w postaci BAT może być silna.

  Czy macie jakieś swoje typy?

  #kryptowaluty #brave #bat
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Dziś chciałbym zwrócić Waszą uwagę na projekt, który moim zdaniem ma bardzo duży potencjał, a przy tym jest prawie nieznany pod tagiem #kryptowaluty. Czy słyszeliście o SportyCo?

  Nie? A czy słyszeliście historie, o tym jak kibice finansowali utalentowanych sportowców, aby ci mogli wziąć udział w igrzyskach olimpijskich? O bokserach na których brak funduszy? O braku wsparcia dla klubów koszykówki i marnujących się talentach na polskich podwórkach? Brak odpowiedniego finansowania sportowców to duży problem, ale często zawodzi też dystrybucja tych środków i ich marnotrawstwo, którego dopuszczają się instytucje rządzące przemysłem sportowym, takie jak PZPN czy PKOL.

  SportyCo zdaje się mieć receptę na te problemy. Jest to projekt oparty o technologię #blockchain, który może całkowicie zrewolucjonizować przemysł sportowy, tworząc zdecentralizowaną platformę, dzięki której fani będą mogli bezpośrednio wspierać swoich ulubionych sportowców. SportyCo posiada swój token #spf oparty o platformę #ethereum.

  Model biznesowy proponowany przez SportyCo zakłada, że powierzone środki będą inwestycją, a każdy kto zdecyduje się zainwestować w rozwój kariery danego sportowca, otrzyma procent osiąganych przez niego zysków, kiedy ten zacznie odnosić sukcesy.

  Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani co do niewątpliwego sukcesu SportyCo, to może przekona Was fakt, że w projekt są zaangażowane dwie gwazdy piłki nożnej, Ronaldinho Gaúcho, oraz Roberto Carlos RC3! Z czego ten drugi pełni funkcję Partnership Managera i jest aktywnie zaangażowany w projekt ( ͡º ͜ʖ͡º).

  Czy znacie jakieś podobne projekty?

  Zastrzeżenie: to co napisałem, NIE jest poradą finansową. Są to tylko moje opinie. Nie ponoszę odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne, które podejmujesz.

  #kryptowaluty #sport #pilkanozna
  pokaż całość

 •  

  Wczoraj odbyło się przesłuchanie przed Kongresem USA w temacie "Wirtualne waluty: przeoczona rola nadzoru SEC i CFTC".

  Jako świadkowie wystąpili panowie:

  Jay Clayton - przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)
  Christopher Giancarlo - przewodniczący Komisji Kontraktów Terminowych (CFTC)

  Wideo oraz transkrypcje z przesłuchania dostępne są na stronie Senatu.

  Krótko podsumowując, obie strony dyskusji, czyli senatorowie oraz przewodniczący SEC i CFTC, były nastawione pozytywnie do kryptowalut oraz technologii blockchain. Największe obawy dotyczyły możliwości regulacji ICO, oraz zapobiegania wyłudzeń i prania brudnych pieniędzy. Była też mowa o publicznej edukacji w temacie kryptowalut i szans jakie stwarza blockchain dla rozwoju gospodarki. Nie było mowy o zakazach obrotu kryptowalut czy banowaniu giełd.

  Przytoczę też słowa przewodniczącego Giancarlo:

  Jesteśmy winni nowemu pokoleniu poszanowanie ich zainteresowania tą nową technologią, przy przemyślanym podejściu regulacyjnym.

  Cytat ten chyba najdobitniej obrazuje stosunek USA do kryptowalut, oraz stoi w kontraście z tym, co mogliśmy usłyszeć z ust chociażby naszego Premiera.

  Również tu, na mirko, kiedy cena Bitcoina, ku radości gawiedzi, gwałtowanie spadła, pojawiło się wiele prześmiewczych opini na temat ludzi inwestujących w #bitcoin i inne #kryptowaluty. Wieszczony był koniec wirtualnych pieniążków, oraz niewątpliwe załamanie się technologii...

  Jeśli tkwiliście w tej negatywnej bańce informacyjnej, to jest dobry czas na to, aby z niej wyjść, bo Bitcoin oraz kryptowaluty nie odejdą, możecie być o to spokojni. Technologia będzie się dalej rozwijać, a przy przychylnej polityce oraz odpowiednich regulacjach prędzej czy później trafi pod strzechy. Bo jeśli spojrzeć na cykl adaptacji nowych technologii, to jesteśmy dopiero na etapie "Innowators". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

 •  

  Hej #kryptowaluty!

  Czy chcielibyście dostawać pieniądze za oglądanie reklam? ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  Może #gimbynieznajo, ale wielu z Was pamięta stare dobre czasy z początku tego wieku, kiedy różne serwisy kusiły zarabianiem dużych (*ostrożnie!) pieniędzy za oglądanie/klikanie reklam na stronach WWW.

  Wierzcie lub nie, ale pomysł powrócił w formie zdecentralizowanej platformy opartej o #blockchain!

  Token nosi nazwę Basic Attention Token i działa w oparciu o platformę #ethereum.

  Za projektem stoi nie byle kto, bo Brendan Eich, twórca JavaScript, współzałożyciel Mozilli i Firefoxa.

  W odróżnieniu od większości kryptowalut, #bat posiada działający produkt, którym jest przeglądarka internetowa Brave. Brave, oprócz tego że jest cholernie szybka, automatycznie blokuje reklamy! Nie ma więc potrzeby instalowania #ublock czy #adblock.

  Brave ma na celu zmianę współczesnego modelu rynku reklam internetowych, poprzez bezpośrednie połączenie reklamodawców z użytkownikami. Pieniądze będą płynąć od reklamodawców, bezpośrednio do użytkowników i wydawców, bez udziału firm takich jak Google czy Facebook.

  Na zachętę dodam, że dziś BAT rozdystrybuował tokeny o wartości 1 miliona dolarów dla użytkowników przeglądarki Brave! Jeśli zainstalujecie przeglądarkę, macie szansę otrzymać airdrop (przeglądarka posiada wbudowany portfel na krytpowaluty).

  #kryptowaluty #bitcoin

  Zastrzeżenie: to co napisałem, NIE jest poradą finansową. Są to tylko moje opinie. Nie ponoszę odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne, które podejmujesz.
  pokaż całość

 •  

  Cześć Kryptomaniacy!

  Chciałbym opisać Wam wydarzenie, które pod tagiem #kryptowaluty przeszło prawie bez echa, a które jest bez precedensu w świecie krypto.

  Wczoraj w Seulu, stolicy Korei Południowej, podczas specjalnej prezentacji, Brendan Blumer, CEO block.one (twórców eos.io) ogłosił kolejno co następuje:

  - Od momentu rozpoczęcia ICO w czerwcu 2017 roku, poprzez dystrybucję tokenów block.one zebrał astronomiczną kwotę 1.1 miliarda dolarów.

  - Pierwszym dużym projektem opartym o #eos będzie [Everipedia](http://en.wikipedia.org/wiki/Everipedia, zdecentralizowana encyklopedia (funkcję CIO pełni co-founder Wikipedii, Larry Sanger). Everpedia będzie komercyjną wersją Wikipedii, zbudowaną całkowicie z wykorzystaniem technologii oferowanej przez #eos, oraz z własnym tokenem o nazwie IQ. Everpedia nie przeprowadzi jednak ICO! Nie będzie również sprzedaży tokenów IQ. Zamiast tego, tokeny zostaną rozdystrybuowane (tzw. airdrop) do osób posiadających EOS w stosunku 1 do 1.

  - Richard Jung, były CEO Bithumb (największa Połódniowokoreańska giełda kryptowalut) dołączył do Block.one.

  - Block.one, jako organizacja non-profit, uruchomi program EOS.VC, który wprowadzi zebrany ze sprzedaży tokenów miliard dolarów do projektów opartych o technologię EOS. Ma to doprowadzić do dalszej stymulacji innowacji w branży blockchain.

  Takie są fakty, a teraz zastanówmy się nad znaczeniem tych informacji, oraz nad potencjalnymi skutkami dla ekosystemu.

  Jak wspomniałem na początku, bezprecedensowym wydarzeniem jest uruchomienie na platformie EOS zdecentralizowanej aplikacji bez przeprowadzania ICO. Jeśli kolejne projekty pójdą tą samą ścieżką, tj. będą czerpać finansowanie od EOS.VC, zamiast przeprowadzać publiczną sprzedaż tokenów, a jednocześnie przekażą swoje tokeny za darmo posiadaczom EOS, cały model crowdfundingu w krypto, który znaliśmy do tej pory, stanie na głowie.

  W praktyce może to oznaczać, że posiadacze EOS, nigdy nie będą musieli sprzedawać swoich tokenów! Czemu? Są dwa powody.

  Po pierwsze, jeśli z każdego projektu uruchomionego poprzez EOS.VC do posiadaczy EOS zostaną rozdystrybuowane darmowe tokeny (airdrop), oznacza to w praktyce otrzymywanie udziałów w nowo powstających przedsiębiorstwach, które w przyszłości mogą być wiodącymi firmami w swojej branży. Trudno oszacować potencjalny zysk, ale dysponując miliardem dolarów, EOS.VC ma możliwość sfinansowania setek projektów w ciągu kilku następnych lat.

  Po drugie, w opublikowanej wczoraj aktualizacji na temat rozwoju EOS, w punkcie "Bandwidth Delegation", możemy przeczytać ciekawą rzecz:

  Any account can delegate bandwidth to any other account by transferring tokens to a bandwidth staking account.

  Znaczy to tyle, że jako posiadacze EOS, możemy delegować (wypożyczać) zasoby dla podmiotów trzecich (*posiadanie EOS jest wymagane aby móc uruchamiać zdecentralizowane aplikacje na blockchainie, a im więcej tokenów ktoś posiada, tym więcej zasobów ma do wykorzystania). W teorii może to oznaczać, że posiadając EOS, jesteśmy w stanie oferować hosting dla zdecentralizowanych aplikacji, a to z kolei może oznaczać pasywny dochód ( ͡€ ͜ʖ ͡€).

  EOS.io zaczyna więc wyglądać bardzo obiecująco, nie tylko od strony technicznej, ale również jako platforma dla ICO. Należy jednak wspomnieć, że projekt cały czas jest w fazie testów, a uruchomienie sieci głównej (mainnet) przewidziane jest na 1-go czerwca tego roku. Po tej dacie obecne tokeny ERC-20 zostaną zamrożone i nie będzie można ich transferować, dlatego pamiętajcie, aby zarejestrować swoje tokeny zanim projekt wystartuje.

  Zastrzeżenie: to co napisałem, NIE jest to poradą finansową. Są to tylko moje opinie. Nie ponoszę odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne, które podejmujesz.
  pokaż całość

  •  

   Ciekawe tylko jaki procent z tych co wpłacili 1 mld to czysta spekuła

   @marecki22: skoro i tak już wpłacili, to nie jest to istotne. Kto miał sprzedać, to już dawno sprzedał, bo kurs zmienił się w ciągu ostatnich 6 miesięcy z $0,5 do $15.

   Poza tym ICO nadal trwa na stronie eos.io i codziennie dystrybuowane jest 2 mln tokenów. Ma to na celu równą dystrybucję tokenów i ograniczenie spekulacji.

   rok po roku gówno mu z tego wychodzi

   Wygląda na to, że teraz, kiedy mają solidnego partnera VC, może się to zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   @lusch: to w jaki sposób można uzyskać darmowe eosy?

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika lusch

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)