•  

  -Trafiła w wątrobę. To najciężej pracująca wątroba w galaktyce a teraz ma jeszcze dziurę.
  #rickandmorty

  źródło: y.yarn.co

 •  

  Czy da rade jakoś bezpiecznie dokonać transakcji na #olx poza allegro? Mam okazje kupic pewien telefon znacznie taniej niz chodzi na allegro, ale mam za daleko na odbior osobisty, a gosciu to chyba jakis starszy facet nieobeznany w internety, bo nie ma allegro. Zaproponowal mi wysyłke za pobraniem i tutaj pytanie, czy taka opcja ejst bezpieczna? Bede mógł to rozpakowac na poczcie albo przy listonoszu i sprawdzić wszystko?

  #pytanie #zakupy
  pokaż całość

  •  

   @lastro: Polecam napsianie umowy kupna sprzedaży i jako autoryzacje przelew 1zł z jego storny z odpowiednią adnotacją w tytule odnośnie tego że to potwierdzenie zawarcia umowy kupna sprzedaży, jak dostaniesz od niego 1zł to wysyłasz kase i wszytsko cacy. Przesyłka z opłata pobraniową bez opcji sprawdzenia zawartości nic nie da jeśli jakoś pokombinuje z odbieraniem kasy od poczty bez podawania nazwiska.

  • więcej komentarzy (16)

 •  
  polancky via iOS

  +1252

  W końcu biorą się za januszy i #policja zaczyna akcje zatrzymywania dowodów rejestracyjnych jeżeli pojazd ma małą tablice ale miejsce jest przystosowane do dużej. Urzędy komunikacji mają weryfikować ponownie. @Sierzant_Bagieta: coś wiesz na ten temat? #motoryzacja

  źródło: x3.wykop.pl

  •  

   Jeśli mamy 23 litery(9 znaków diakrytycznych, mój błąd w poprzednich obliczeniach) i 10 cyfr to mówiemy o ilości 3 elementowych wariacji bez powtórzeń ze zbioru 33 elmentowego czyli w skrócie W=33^3 W=35937 tyle przypada na każde województwo.

   Jeśli mówimy o wzajemnych wyliczeniach to chce zobaczyć wzór na podstawie, którego wyszły twoje wyniki, bo cąły czas mówisz o kombinacjach i kombinacjach, a odnoszę silne wrażenie, że odnosisz pojęcie rozumiane w sposób potoczny na grunt matematyczny, stosowanie dwumianu newtona jest bez sensu w przypadku gdy nic nie stoi na przeszkodzie by stosować zwykłe wariacje.

   Co do zera i "O" to tych wariacji jest co najmniej 33759 i z góry mówię, że nie jest to liczba dokładna tylko założenie C={a1; a2; a3} gdzie wartosci a1 ^a3 mogą nalezeć do zbioru 33 el, a a3 do zbioru 31 el (czytaj takeigo z którego wyłączono 0 i O ) nie jest to najdokładniejszy wynik, ale czekam na reszte argumentów, co do liczby takich tablic to biorąc pod uwage wszystkie twoje uwagi wciąż wychodzi W=540144 zwykłych tablic i 700 000 tablic indywidualnych, których nie dotyczy "zasada 1 litery"
   pokaż całość

   +: Dr_Riv
  •  

   @rvva1: Na podstawie rozporządzenia ministra i anonimowego forum pasjonatów? Artykuł na wiki ma co najmniej 2 błędy w 2 pierwszych zasobach nr tablic... Tyle w temacie z mojej strony

   17 379 kombinacji
   Przykąłdem jest X 111 co z definicji nie jest kombinacją. Wikipedia jest dobrym źródłem, ale....

   +: Dr_Riv
  • więcej komentarzy (113)

 •  

  #prezent #huawei #smartwatch #watchboners #niebieskiepaski #urodziny #ps4

  Hej! Mój niebieski wkrotce ma 27me urodziny. I teraz pytanie... co mu kupić :)

  Zastanawiałam się nad smartwatchem z huawei (tej firmy ma tez telefon) lub ps (o ile ktoś dołoży do prezentu). Z tego i tego pewnie się ucieszy.

  Czy posiadacie smartwatcha? Jestescie zadowoleni? Ewentualnie jaki model polecacie? (Niebieski ubiera sie bardziej luźno.. koszulka, jeansy, bluza).

  No i ps4 to jakie? Jakie bedzie najlepsze? Takie aby podskoczył z radości (ʘ‿ʘ)
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  W piątek, w Koszalinie wydarzyła się tragedia - 5 osób zginęło w "tak zwanym escape roomie". Sam jestem właścicielem Escape Roomu i całym sercem zgadzam się, że do takiej sytuacji nie powinno nigdy dojść i popieram inspekcje straży pożarnej przeprowadzane teraz w całej Polsce. Na pewno zmusiło to wielu właścicieli do przyjrzenia się poziomowi bezpieczeństwa w ich lokalach, ale... Zawsze jednak znajdzie się jakieś ale. Pojawiła się nagonka na branżę i czepianie się o wszystko, co znajduje się w każdym normalnym mieszkaniu, czy sklepie, a nagle w escape roomie okazuje się przedmiotem niebezpiecznym.

  Zacznijmy od przykładowych powodów do wystawienia mandatów i zamknięcia escape roomów, z różnych miejsc w Polsce:
  * element z płyty PCV (jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji banerów reklamowych)
  *w magazynie umieszczonym w sąsiadującym lokalu znajduje się litrowa puszka z rozpuszczalnikiem do farb (straszenie zamknięciem)
  * element z nieimpregnowanego drewna (escape room został zamknięty)
  * pytania o "certyfikaty palności elementów użytych do dekoracji" (zwykłe przedmioty użytku codziennego, typu tapety, farby i wiele innych)
  * według dokumentów, lokal to "podziemia", a nie "lokal użytkowy" (nie wiem jak Wy, ale ja znam naprawdę świetne bary i restauracje prowadzone w piwnicach, w wielu miastach w całym kraju. Ale escape room już nie może, mimo że wszystkie kwestie bezpieczeństwa spełnia. Brak możliwości "naprawy" w dokumentacji. Działalność w którą ktoś włożył mnóstwo serca, czasu i pieniędzy, zamknięta z dnia na dzień)
  * brak dokumentów. Ale nie, że te dokumenty nie istnieją, po prostu nie było ich na miejscu, do wglądu. Większość właścicieli escape roomów wynajmuje swoje lokale, a wymagane dokumenty są przechowywane przez właścicieli budynków. Kontrole były zapowiadane od "będziemy za parę godzin", po "stoimy pod drzwiami", więc czasem naprawdę nie dało rady zdobyć ich od właścicieli, w tak krótkim czasie. Mandaty są - jest się czym pochwalić
  * plakietki z wyjściem ewakuacyjnym z Castoramy nie są zgodne z ISO
  * wiele escape roomów zostało zamkniętych, z powodu zbyt wąskich klatek schodowych, w których wynajmują pomieszczenia. Dla całej reszty lokali w tym samym budynku – mieszkań prywatnych czy firm prowadzonych tam dotychczas - to nie było problemem, choć często potrafią gościć u siebie znacznie więcej osób niż pokoje zagadek.

  Jako smaczek podrzucę jeszcze wypowiedź jednego z właścicieli:
  "Sama Państwowa Straż Pożarna jeszcze z samego rana nie wiedziała jak podejść do naszego tematu, jakie wymagania sprawdzić, a z godziny na godzinę wymagania rosną. W chwili obecnej jesteśmy na etapie zabezpieczeń p.poż na poziomie laboratoriów chemicznych. Prosi się nas o pokazanie certyfikatów na niepalność materiałów użytych do budowy pokoi, w tym dywanów. Czy w pizzeriach ktoś sprawdzał certyfikaty niepalności obrusów?"

  Ponadto, z pierwszych informacji wynika, że powodem pożaru była nieszczelna butla gazowa, którą ogrzewano lokal. Ile było takich wypadków w budynkach mieszkalnych? Ile firm w całym kraju wciąż w taki sposób ogrzewa swoje biura? Czemu nie ma nagłych kontroli ogrzewania gazowego, bez względu na rodzaj działalności gospodarczej, podczas gdy wszyscy się rzucili tylko na pokoje zagadek? Przecież taki wypadek mógł wydarzyć się nawet u fryzjera. Jeśli za tydzień, z powodu wycieku gazu, wybuchnie pożar u kosmetyczki, premier poleci "nie odwiedzanie tego typu przybytków, aż do czasu przeprowadzenia pełnych kontroli"? Nie. Nikt o tym nawet nie usłyszy na większą skalę.

  W tym momencie to zwykłe polowanie na czarownice. Zarówno Pan Premier jak i cała rzesza znawców nie ma pojęcia co to Escape Room. Mówi się, że zamykamy ludzi w pokojach po ciemku, przykuwamy kajdankami, zasłaniamy oczy, ludzie są w strachu, a potem zabieramy im pieniądze. Przymuszamy ich do tego. A na koniec robimy im pamiątkowe zdjęcie, jak się uśmiechają i wrzucamy na nasze strony. Pomijając już logikę takich wywodów - 99% escape roomów to nie dreszczowce i nie mają nic wspólnego ze straszeniem. Masz cel i twoim zadaniem jest rozwiązywanie zagadek. Typowo intelektualna rozrywka! Część tego typu działalności nawet nie zamyka graczy, dając im inny target do zdobycia.

  Escape room to naprawdę fajna rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Staramy się by była bezpieczna. Wyjścia ewakuacyjne są dobrze oznaczone, gaśnice sprawne, apteczki pełne. My przeszliśmy kontrolę bez przeszkód, ale i tak dostaliśmy łatkę "morderców, patrzących tylko na kasę". Przykład z wczoraj - znajomy opisał mi reakcję swojej żony po obejrzeniu wiadomości "Ja bym tam swojego dziecka w życiu nie puściła!". Dopiero po cierpliwym wytłumaczeniu, jak wygląda taka zabawa (znajomy był kiedyś u nas z kolegami), doszła do wniosku, że chyba rzeczywiście reakcja trochę przesadzona i może kiedyś sama spróbuje.

  Pokoje Zagadek prowadzą osoby młode, które znalazły swoją niszę i próbują się utrzymać w kraju. Stosujemy się do istniejących przepisów i normalnie płacimy podatki.

  Ten rodzaj rozrywki rozwija się w Polsce już 5 lat - setki firm, tysiące różnorodnych pokojów, miliony zadowolonych klientów. Jeden wypadek i wszystko szlag trafił.

  PS. Nie chciałem pisać ze swojego konta, ponieważ zawiera nazwę mojej firmy, a cytuję tu wypowiedzi wielu osób z branży. Nazwa tego profilu to jedno z wielu określeń, jakie pojawiły się pod naszym adresem po tym nieszczęśliwym wypadku.
  #escaperoom

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: > * według dokumentów, lokal to "podziemia", a nie "lokal użytkowy" (nie wiem jak Wy, ale ja znam naprawdę świetne bary i restauracje prowadzone w piwnicach, w wielu miastach w całym kraju. Ale escape room już nie może, mimo że wszystkie kwestie bezpieczeństwa spełnia. Brak możliwości "naprawy" w dokumentacji. Działalność w którą ktoś włożył mnóstwo serca, czasu i pieniędzy, zamknięta z dnia na dzień)
   * brak dokumentów. Ale nie, że te dokumenty nie istnieją, po prostu nie było ich na miejscu, do wglądu. Większość właścicieli escape roomów wynajmuje swoje lokale, a wymagane dokumenty są przechowywane przez właścicieli budynków. Kontrole były zapowiadane od "będziemy za parę godzin", po "stoimy pod drzwiami", więc czasem naprawdę nie dało rady zdobyć ich od właścicieli, w tak krótkim czasie. Mandaty są - jest się czym pochwalić

   Jak sam bylem w escape roomach i je lubie to te argumenty sa wyjatkowo slabe i zakrawają wręcz o strzał w stopę....

   Dura Lex sed Lex lokal usługowy/ użytkowy a mieszkaniowy to 2 róśne budynki i fakt, że coś jest w piwnycy nie świadczy o tym że jest "podziemiem" i nie może byc prowadzona tam działalność usługowa... Po prostu coś się stało i zaczeły się kontrole, a to właściciele nie dopełnili formalności. Co do rozpuszczalnika, znam pare osób chorych na choroby dróg oddechowych i godzina w "zamknięciu" i nawet niewyczuwalnych oparach może być bardzo szkodliwa.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  Tak to się manipuluje statystykami

  przyklad diecezja Tarnowska

  http://lesemerick.com/link/4736843/comment/61850435/#comment-61850435

  „Wierni” to naprawdę ochrzczeni, z których 82% ISKK uważa za zobowiązanych do chodzenia do kościoła (nie są zobowiązane małe dzieci i osoby starsze, ale procent był przyjęty arbitralnie). Ochrzczeni to według danych ISKK 85% społeczeństwa. Zatem procent społeczeństwa w kościołach w dniu zliczeń to podawany wskaźnik pomnożony przez ok. 0,7 (Dx0,82×0,85). Więcej tutaj.

  Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zwykle ogłaszał wyniki swoich zliczeń obecności w kościołach po kilku miesiącach. Od czterech lat robi to dopiero po ponad roku, a więc ostatnio, w styczniu 2018 roku, ogłosił wynika dla roku 2016. Czy powodem jest długie zbieranie danych? NIE. W styczniu 2018 roku były już znane i podliczone wyniki za kolejny, 2017 rok, ale poznaliśmy tylko wyniki z diecezji tarnowskiej. Dlaczego ISKK czeka tak długo z ogłoszeniem wszystkich wyników i dlaczego zrobił wyjątek dla tej diecezji?

  Czekamy z zapartym tchem na 2019 rok i na ogłoszenie wyników z 2017 roku, ale okazało się, że w przypadku diecezji tarnowskiej nagle przenieśliśmy się w czasie i wyniki te poznaliśmy już w styczniu 2018 roku. Opublikował je również 4 stycznia „Gość Tarnowski”, dodatek do „Gościa Niedzielnego” pod tytułem „Ciężar pierwszeństwa” (też tutaj). Jaki jest wynik? Zależy jak liczyć… Wskaźnik dominicantes nie tylko nadrobił spadek z poprzedniego roku, ale wzrósł do poziomu sprzed dekady i wyniósł 71,8%. Tylko, jak przyznaje kuria diecezjalna, która podała tę radosną wieść, wzrost wynika… Z INNEGO SPOSOBU LICZENIA. Od mianownika ułamka, z którego wyliczany jest wskaźnik zostali odjęci emigranci:

  D = \frac{Uc}{Zo - emigranci} \ast 100%

  W związku z tym iloraz wzrósł i zamiast 63,5% (gdyby liczyć po staremu) wyniósł prawie 72%. Tymczasem LICZBA wizyt (Uc) spadła znowu o 30 tysięcy, do 575 tysięcy.

  ISKK chwali się swoją naukowością i metodyką „niezmienną od 50 lat”. Ale w ostatnich latach widzieliśmy już zmianę terminu zliczeń, która ze względu na nabożeństwa różańcowe mogła dodać ok. 1 miliona dodatkowych wizyt w kościołach tych, którzy w październiku chodzą zarówno na zwykłe msze, jak też na nabożeństwa różańcowe. Kolejna zmiana, której jaskółką jest przodująca diecezja tarnowska — odejmowanie emigrantów od mianownika — może być równoważna dodaniu kolejnego miliona martwych dusz. Kiedy trzeba ratować wskaźnik, który ma umacniać polityczną siłę episkopatu, naukowe metody i ciągłość danych idą w kąt. W styczniu 2019 r. dowiemy się czy ta sztuczka zostanie zastosowana do danych dla całej Polski.

  PS. Z powodu ułomności użytego edytora równań przez kilka dni w niektórych przeglądarkach brakowało kresek ułamkowych we wzorach. Przepraszam za usterki.

  #neuropa #bekazkatoli
  #polska #neuropa #kosciol #statystyka #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: 1.png

 •  

  Podobają się Wam takie schody? Ciekawe jak się po nich wchodzi, wyglądają na dość krótkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #wnetrza #remontujzwykopem #pytanie

  •  

   @Baek-Go: Mam w domu podobne i po 2-3 dniach dla domowników nie stanowią one problemu, więc jeśli na piętrze będą sypialnie itp to śmiało, ważniejsza jest wielkość "dziury w suficie/podłodze" bo w przypadku stromych schodów powoduje utrudnienie wnoszenia czegokolwiek.

   Zainteresuj się też trwałością, bo na trwałe nie wyglądają.

   Chodzę po schodach tego typu codziennie nawet po pijaku się zdarza i trzeba mieć "dobrego kolege" który wchodząc codziennie po takich nagle sobie coś zrobił pokaż całość

  • więcej komentarzy (81)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika SkarlaXD

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)