•  

  Ktoś poleci grę, która nadałaby się do takiego klasycznego sandboxa fantasy? Wiecie, heksy, tabele i inne takie. Zależałoby mi też na dość prostej mechanice i kilku ogólnych archetypach z nieco bardziej rozbudowanymi możliwościami ich dostosowania do konkretnej wizji postaci niż masy zawodów/klas postaci (czyli taka odwrotność Warhammera). Poza tym język polski byłby czymś mile widzianym. Na razie w oko wpadło mi tłumaczenie Dungeonslayers.
  #gryfabularne #pytanie
  pokaż całość

 •  

  Hej, jakie były ostatnimi laty najbardziej udane premiery w kategorii papierowe #rpg, które doczekały się spolszczenia? Dzięki!

  #grybezpradu

  •  

   @Kokos: W ostatnich latach była posucha na RPG wydawane po polsku. Ostatnia była Dark Heresy od Copernicusa i dodatki do 2 edycji Warhammera. Dopiero ten rok ma przynieść nowości - Zew Cthulhu (już można mówić o sukcesie), D&D 5d., Warhammer 4 ed. To tytuły, które pewnie nieprędko znikną z rynku.

   +: Kokos, jast
  • więcej komentarzy (2)

 •  

  #rpg Pewno wielu z was chce zacząć ale nie wie od czego, więc w krótkich słowach opisze znane mi systemy.
  To co jest potrzebne do gry to :
  -Wyobraźnia
  -2-4 znajomych co też chcą grać (3-5 osób)
  -Podręcznik (w sumie nie jest niezbędny ale to on wyjaśnia co i jak)
  -Kości dopasowane do systemu( tu w razie W można posiłkować się aplikacjami, nie mniej o wiele lepiej jest turlać)
  -stół i 4-5h czasu. (To jest chyba największy problem)
  -Kartki i ołówki (zapis aktualnego stanu gry, notatki i takie tam, nawet #sherlock notuje jak kogoś tropi)

  #dnd Danons and Dragons po polsku Lochy i smoki. Gdy ktoś zielony myśli RPG widzi właśnie DnD Jest to system pełne Epickich akcji, gdzie postaci na wyższych poziomach muszą walczyć z samymi Bogami by był sens rzucać kośćmi.
  System ten tez posiada rozbudowaną mechnikę, a karta postaci wygląda trochę jak arkusz exela. Nie mniej, niezbyt wysokie wymagania do odgrywania postaci (tj gra nie kładzie na to nacisku) zachęcą nowych graczy.

  #warhammer Jest w przeciwieństwie do DnD o wiele mniej epicki. Świat Warhhamrera jest ciemnym średniowieczem, gdzie Bohaterowie graczy (BG) spotkają się z prostymi przeciwnościami (jak bandyci) ale też nie będzie dużym problemem by raz na jakiś czas uratować świat, pokonując przy pomocy raczej sprytu niż statystyk Demona. Mechanika jest o wiele prostsza niż w DnD, za co płacimy np większa śmiertelnością postaci. Ale to właśnie jest fajne. W końcu jestem tylko człowiekiem,krasnoludem czy elfem. Magia występuje, jednak jej moc jest nie za duża, a używanie kończy sie często stosem.

  #warhammer40k Jest odpowiednikiem warhammera w odległej przyszłości. Osobiście nie lubiłem tego systemu ze względu na bardzo duża skale (latanie po galaktyce), duży poziom epickości ( wbijam w powerrarmor i chainswordem kroje demony dla imperatora). Nie mniej polecam pozycje fanom tego bitewniaka.

  #arkona w którą nie grałem jest też ciekawą pozycją, gracze wcielają się w słowian z przełomu X i XIw.

  #dzikiepola też nie grałem, nie mniej fani I-szej Rzeczypospolitej Panowie Szlachta, znajdą w Dzikich polach coś dla siebie.

  fani #wiedzmin znajdą coś dla siebie za pewne łącząc systemy powyższe.

  Wyjdźmy jednak ze średniowiecza i zajmijmy się czymś co jest nam bliższe.

  Fani #lovecraft Znajdą coś dla siebie w RPG o nazwie Call of Cthulhu lub po naszemu Zew Cthulhu. System ten zaprasza nas do świata pełnego macek i przeklętego tatałajstwa. Wg Podręcznika jesteśmy zapraszani do 3 okresów historycznych 1850 1920 i czasy współczesne. System mocno kładzie nacisk na odgrywanie postaci i w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych systemów rozwój postaci wiąże się nie tylko z rozwojem pozytywnym, badając tajemnice przedwiecznych, nasz mózg dostaje rany i to powoduje że ludzie chodzą z koszulkami "Przeżyłem 7 sesji!". (Ciekawostka, Autostrada A2 była budowana wolniej bo sam przedwieczny mieszał.)

  #coldcity Cold City jest systemem o bardzo prostej mechanice, skupia się głównie na interakcji między graczami.
  mamy 1950 pięć lat temu rzesza przegrała wojne, gracze wcielają sie w tajną policję do sprzątania Nazistowskich eksperymentów paranormalnych. By Gra miała więcej koloru nie możne być 2 graczy z jednej z 4 frakcji { USA,Francja,Wielka Brytania,SovieckiSajuz}, więc dość prosto, główny cel kampani (złapanie mutanta na przykład)
  może zejśc na 2 plan, bo na pierwszym jest jak by tu udupic towarzyszy, by samemu wyjśc bez szwanku.

  Jak jesteśmy w czasach współczecnych, serdecznie zapraszam do rzucenia okiem na #d20modern. System ma niestety zbyt rozbudowaną mechanikę by ją stosować i gramy po prostu bez niej. (Problem grania bez mechaniki rozwiązać może tylko ogarnięty Mistrz Gry który umie zdecydować czy nam się udaje czy nie na podstawie doświadcznia).

  #neuroshima Bardzo ciekawy pstrokaty świat w którym coś dla siebie znajdą fani #fallout #stalker #madmax. Mamy 2050 i od 30 lat świat jest w rozsypce. Stany podzielone na strefy wpływów przypominają odzielne światy, tu mutanty zabija się z miejsca, tam pije z nimi piwo. Tu mamy walute inną niż przemioty tam mogę zamontowac sobie spokojnie cyborgizacje.

  Na koniec przypomnę o systemie nieco innym o niż powyższe, #deprofundis Gdzie odrzuca się, kostki i mistrza gry, na rzecz wspólnego tworzenia historii w listach (więcej o De Profundis w tagu)

  Pamiętaj, że to nie koniec i w innych światach #starwars np są też odpowiednie systemy, lub można zaadaptować już istniejące.

  Dziękuje i zapraszam do zadawania pytań:)
  pokaż całość

 •  

  #gry #rpg
  znacie jakieś programy do tworzenia prostych (w domyśle tekstowych, albo przypominających The Kingdom of Loathing, otchłań) gier RPG? coś jakby kreator, nwm jak to nazwać poprawnie

  +: lwonly
 •  

  Modyfikujecie jakoś mechanikę gry czy gracie klasycznie? Bądźmy szczerzy, że walka kuleje, szczególnie walka wręcz. Same lore jest zajebiste, tylko liczenie to masakra. W sumie to myślałem, by zabrać mechanikę z jakiegoś innego systemu.
  #neuroshima #rpg

  +: lwonly
 •  

  Ma ktoś do sprzedania jakieś dodatki? Może mu zalegają i chętnie by odsprzedał. Niestety większość z nich jest już nie do dorwania. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Jakby ktoś dysponował skanami któregoś z poniższych tytułów to też byłbym chętny. Nie umiałem ich znaleźć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  - piraci
  - bestariusz: maszyny
  - bestariusz: bestie
  - krew i rdza 2
  #neuroshima #rpg

  +: lwonly
 •  

  #rpg
  Są tutaj eksperci od RPG'ów? Od czego zacząć, jak się przygotować do pierwszej sesji, jaki system wybrać?

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika BZL23

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)