•  

  pokaż komentarz

  Czemu bogata Francja produkuje tyle nędzy.
  Temu, że ludzi pracowitych i zaradnych okrada bardzo wysokimi podatkami i wdeptuje w ziemię biurokracją a ludzi głupich i leniwych nagradza zasiłkami przez co jest ich coraz więcej i stają się jeszcze głupsi i bardziej leniwi.

 •  

  pokaż komentarz

  Cały system tworzenia pieniądza jest oparty na kreacji długu którego odsetki są pokrywane z pieniędzy podatnika. (Dlatego coraz większe podatki) Przy czym ci co najwięcej zarabiaja podatków nie płacą, a ci co najmniej zarabiaja pobierają socjal, płacić ma klasa pracująca. Powoduje to likwidacje klasy średniej, co jest na rękę tym co system zarządzają. Pogłębia sie coraz szybciej przepaść miedzy najbiedniejszym i najbogatszymi.. i tak to w koncu jebnie. Żółte kamizelki to dopiero preludium.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: wymordować trochę ludzi z 1% najbogatszych to może nabiorą trochę pokory ( ͡° ͜ʖ ͡°) oni jedyne czego się boją to śmierci

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC Smutne jest to ze poniekąd masz rację. Patrząc na to z punktu widzenia samej natury, jesli jakiś drapieżnik nie ma nad sobą żadnego czynnika który reguluje jego populację to niszczy on ekosystem. Człowiek jest takim wlasnie drapieżnikiem przez co cierpi reszta królestwa zwierząt/roślin. To wyraźnie widać, lecz wśród ludzi też ten sam schemat. Najbogatsi - ten alfa drapieżny promil społeczeństwa - nie ma czynnika regulującego, dlatego ekosystem ludzki jest w coraz gorszym stanie. Kiedys tym czynnikiem były wojny, rebelje, kataklizmy, klęski. Gdyby nie to to nadal by nami rządzili boscy Faraonowie itp.
   W dzisiejszych, bezpiecznych dla zachodu czasach balans nie istnieje. Alfa-drapierzcy maja czas i wolna rękę by kombinować jak tu jeszcze bardziej wycisnąć człowieka.
   Możliwe ze jednak jest inne rozwiązanie - edukacja. ODPOWIEDNIO* wykształcone społeczeństwa nie sa podatne na manipulację i maja wieksze wymagania wobec siebie i innych Silna i świadoma klasa średnia stanie sie elita która jest w stanie zmienić wiele - na lepsze.
   Pozdrawiam

   pokaż spoiler spoiler nie mówię tutaj o tym co nauczają w szkołach, to tylko służy to utwierdzania obecnego systemu. Globalna reforma edukacji niezbędna.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: @FLAC: @zaklad_weterynarii_spolecznej: No co wy wypisujecie rururururu Niemożliwe żeby to było przez kapitalistów, przecie korwin mówił, że jak najbogatsi się bogacą to wszyscy mają lepiej XDDD

   A poważnie: w ogóle mnie nie dziwi, że komuniści wycinali w pień arystokrację i najbogatszych i jestem przekonany, że jeszcze to się kiedyś powtórzy o ile najbogatsi nie zmienią swojego postępowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperJadzia Kapitalizm jakikolwiek on by nie był, to już dawno umarł. Pogrzebany przez wlasnie taki system korporacyjno-bankowy jak wyżej. Jesli ktoś wierzy w wolne nie sterowane odgórnie rynki to jest takim samym naiwniakiem jak ten kto wierzy komunistą. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: Dokładnie to samo pisałem kucom na wykopie od lat, wolny ryneczek to taka sama utopia jak komunizm, tylko w drugą stronę. Ale ciemny plebs mnie minusował.
   Nie zgadzam się tylko z pierwszym Twoim stwierdzeniem. Przecież korporacjonizm to naturalne następstwo i rozwinięcie kapitalizmu, nie można tego rozdzielać i pisać, że "kapitalizm już dawno umarł". On przecież ciągle żyje w swej rozwiniętej formie. Trzeba tego pilnować, bo za n lat znowu jakieś półgłówki będą chciały wprowadzać "drapieżny kapitalizm" który "tym razem się uda" i nie doprowadzi do tego, co mamy teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperJadzia Oczywiście ze korporacjonizm jest dzieckiem kapitalizmu. Wyrodny jest to jednak syn, bo zabił swego ojca. Zresztą ciężko im obu istnieć obok siebie. Jeden zawsze będzie niszczył drugiego. Korporacjonizm, czy monopol państwowy, jest w sumie rzeczy kolejna forma dyktarury tym razem gospodarczej niźli politycznej. Chociaz tak naprawdę te wszystkie systemy gospodarcze, finansowe, polityczne to tylko narzędzia. I jak to jest właśnie z narzędziami w nieodpowiednich rękach, to wszyscy wiemy.
   Ludzie niepotrzebnie przywiązują sie do jakiejś idei zapominając o tym, że każda z nich moze być użyta w dobrym celu, ale też (najczęściej?) niekonieczne.

 •  

  pokaż komentarz

  o ciekaweceny gazu w Francji w ostatnich latach wzrosły o 200% -- [ a bank rothschilda ]

 •  

  pokaż komentarz

  bo 1 i 2 zmiana, pracuje na 3 zmianę składająca się z lekarzy i inżynierów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  ... bo biedni ludzie nie potrzebują tyle pieniędzy, nie potrzebują na paliwo do sportowego auta, nie potrzebują kupić większy jacht, nie potrzebują domu wakacyjnego na Malediwach, nie potrzebują...