•  

  pokaż komentarz

  To teraz czekać, aż rząd zacznie konfiskować majątki ludziom wspierającym żółte kamizelki, a jak się poczują za silni a nikt już nic nie będzie miał to czemu nie odebrać życia skoro obywatel nie umie nim rozporządzać i działa na szkodę państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @rifraw: napisz mi gdzie jest choć słowo o interwencji rządu w zamknięcie zbiórki? bo krytyka to coś oczywistego, przecież policjanta pobił ten bokser

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie:
   "Z kolei związek policyjny SCSI-CFDT oświadczył, że zebrane fundusze należy przejąć i przekazać je dwóm funkcjonariuszom, uderzonym przez boksera."

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: Pamiętaj , że myśl jest zawsze pierwsza dopiero później jest słowo w różnej formie, a dalej już tylko czyny.
   Z tego co tam pisze wywnioskowałem , że władze skrytykowały zbiórkę , co jakoś nie wiem jak spowodowało jej zamknięcie , a pieniądze chyba raczej do niego nie trafiły plus później to co napisał kolega wyżej. I gdyby wszyscy grali fer to bym tak nie pisał ale z tego co widać to każdy walczy jak może, tylko jeżeli się sabotuje taką akcje , a obok się daje azyl dla żołnierzy z issis których ludobójstwa są jawne.I na takim samym poziomie jak rosyjskie czy niemieckie podczas 2 wojny światowej. To coś jest bardzo bardzo nie tak , że ktoś nie boi się tak myśleć jak te władze i jeszcze o tym otwarcie mówi.

   Bokser zrobił coś niechwalebnego ale grał fer, nie założył kominiary, nie uciekał, sam się oddał w ręce policji czyli uznał , że to co robi w tamtej chwili jest słuszne cos go do tego pchnęło i gotowy ponieść jest konsekwencje, ludzie też uznali , że to czyn w jakimś sensie heroiczny i na tyle na ile pozwala prawo postanowili mu pomoc. Nikt raczej nie stal pod komisariatem żeby go wypuścili czy , żeby uniewinnili po prostu zebrali kasę. A władze pokazały tym ludziom , że są bydłem tak naprawdę bez praw i na ich łasce.

   Mam nadzieje ze to ma jakiś sens bo jest 4:30 rano :]

  •  

   pokaż komentarz

   @Fzhut: no ale to jeszcze nie zajęcie pieniędzy i zamknięcie zbiórki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   przecież policjanta pobił ten bokser
   @UFC_Jest_W_Dupie: a co z ludźmi, których wcześniej bił ten policjant?

  •  

   pokaż komentarz

   @rifraw ja p?@!#?@e, moze przeczytaj najpierw artykul. chociaz w jego tytule takze jest manipulacja

 •  

  pokaż komentarz

  Władza ma prawo blokować prywatne inicjatywy bez żadnego powodu?
  Policja chce aby przekazać te pieniądze policjantom. To chyba byłaby kradzież?
  U nas jak Policjanci kopali po głowach to nikt z tego afery nie robił.
  Tam też ludzi bez powodu pałkami tłuką i nikt się nie oburza.
  Podwójne standardy.
  To są właśnie te 'europejskie wartości' których nasze władze nie chcą przestrzegać.

  •  

   pokaż komentarz

   których nasze władze nie chcą przestrzegać.

   @TitanusRex: Jakie nasze? No chyba, że jesteś żydem, wszak pis to antypolska żydowsko-chazarska agentura spod znaku rzymskich szubienic. A Kaczyński to przede wszystkim nie chce przestrzegać rządów prawa na które ewidentnie leje, chcąc upartyjnić kolejny organ władzy

  •  

   pokaż komentarz

   @TitanusRex: a gdzie jest choć słowo o tym, że władza zablokowała zbiórkę? za tytuł niestety zakop, bo informacja nieprawdziwa
   "Firma Leetchi na której platformie zorganizowano zbiórkę początkowo jej broniła, mówiąc, że jako strona internetowa musi pozostać "neutralna". Ale we wtorek rano zamknęła zbiórkę z powodu protestów przeciwko niej, po 7801 donacjach"

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie:
   Na przykład to :
   "Z kolei związek policyjny SCSI-CFDT oświadczył, że zebrane fundusze należy przejąć i przekazać je dwóm funkcjonariuszom, uderzonym przez boksera."

  •  

   pokaż komentarz

   @Fzhut: i jaki to ma związek z kłamliwym tytułem znaleziska?

  •  

   pokaż komentarz

   @TitanusRex: jak widac ma. U nas zreszta tez sa zasady dotyczace zbiorek jak i to na co wolno zbierac - np. nie wolno na pokrycie czyjejs grzywny/kary.

  •  

   pokaż komentarz

   U nas jak Policjanci kopali po głowach to nikt z tego afery nie robił.

   @TitanusRex Wam tu na głównej kasują co pół roku pamięć czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   Władza ma prawo blokować prywatne inicjatywy bez żadnego powodu? Policja chce aby przekazać te pieniądze policjantom. To chyba byłaby kradzież? To są właśnie te 'europejskie wartości' których nasze władze nie chcą przestrzegać.

   @TitanusRex: A wystarczyło przeczytać znalezisko, ale atencja za populistyczne dyrdymały musi się zgadzać. Władza niczego nie zamkneła, tylko zrobiła to prywatna firma pod wpływem krytyki ze strony polityków oraz cześci francuskiego społeczeństwa. Zdanie o policji też jest kłamstwem, bo a) nie policja, b) tylko jeden ze związków zawodowych wyraził równie populistyczny postulat, który w żaden sposób nie może być spełniony. c) nie policji, tylko pobitym policjantom

   Z kolei związek policyjny SCSI-CFDT oświadczył, że zebrane fundusze należy przejąć i przekazać je dwóm funkcjonariuszom, uderzonym przez boksera. Obaj doznali obrażeń, które sprawiły, że wylądowali na zwolnieniu lekarskim.

   Firma Leetchi na której platformiezorganizowano zbiórkę początkowo jej broniła, mówiąc, że jako strona internetowa musi pozostać "neutralna". Ale we wtorek rano zamknęła zbiórkę z powodu protestów przeciwko niej, po 7801 donacjach.

  •  

   pokaż komentarz

   Władza ma prawo blokować prywatne inicjatywy bez żadnego powodu?

   @TitanusRex: we francji czy w niemczech ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Władza niczego nie zamkneła, tylko zrobiła to prywatna firma pod wpływem krytyki ze strony polityków oraz cześci francuskiego społeczeństwa.

   @grubson234567: To zupełnie zmienia postać rzeczy :) Ciekawe co byś pisał, gdyby w Polsce, gdy zbierano pieniądze na samochód dla tego chlopaka, który miał wypadek z kolumną z Szydło, władza i „część polskiego społeczeństwa” zaczęła naciskać aby tej zbiórki zaprzestano.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: tak bo w końcu chłopak który nie spowodował wypadku gnojony przez PiS to samo co bandyta bijący ludzi. Antife i narodowców atakujących ludzi tez będziesz populistycznie bronił ? Pozatym z artykułu jasno wynika ze politycy to jedynie cześć protestujących przeciw tej zbiórce wiec nie manipuluj.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: A to nie jest tak, ze każdy, nawet najbardziej odrażający przestępca, powinien mieć prawo do obrony? Bo to przecież na jego obronę zbierano, a nie na nagrodę w postaci samochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stawo73: prawo do obrony ma każdy, ale zbiórka nie ma z tym nic wspólnego. Jak każdy obywatel podlegający pod państwo prawa zyska prawo obrony w procesie sądowym. Moralnie wątpliwym jest zbieranie kasy dla osoby napadającej na innych, do tego stopnia ze jego ofiary pobicia nie mogą z przyczyn zdrowotnych wykonywać swoich obowiązków. Równie i dobrze można zbiórkę robić na kiboli z maczetami, ale to nadal raczej amoralne. A prywatna firma, będąca w posiadaniu platformy do zbiórki może zrobić co jej się tylko podoba. Rozumiem (uwaga tutaj daje równie głupi i populistyczny argument co ty atakując moja osobę) ze podważasz prawo firmy do zarządzania swoją własnością, socjalisto ?

  •  

   pokaż komentarz

   prawo do obrony ma każdy, ale zbiórka nie ma z tym nic wspólnego. Jak każdy obywatel podlegający pod państwo prawa zyska prawo obrony w procesie sądowym.

   @grubson234567: Ja mówię o realnym prawie do obrony, a nie pro forma. Jak byś nie zauważy to na rynku istnieją prywatne kancelarie adwokackie, a ludzie korzystają z ich usług nie bez powodu. Dodatkowo w tym wypadku ten bokser będzie miał przeciwko sobie cały aparat państwa, więc bez dobrego adwokata to już jest skazany.

   Moralnie wątpliwym jest zbieranie kasy dla osoby napadającej na innych, do tego stopnia ze jego ofiary pobicia nie mogą z przyczyn zdrowotnych wykonywać swoich obowiązków. Równie i dobrze można zbiórkę robić na kiboli z maczetami, ale to nadal raczej amoralne

   Nawet mordercy czy pedofile powinni mieć prawo do obrony, bo powinno ono przysługiwać każdemu, a nie tylko temu, z kim nam jest po drodze.

   A prywatna firma, będąca w posiadaniu platformy do zbiórki może zrobić co jej się tylko podoba. Rozumiem (uwaga tutaj daje równie głupi i populistyczny argument co ty atakując moja osobę) ze podważasz prawo firmy do zarządzania swoją własnością socjalisto ?

   Rżniesz głupa czy naprawdę nie rozumiesz, ze socjalistyczne państwo ma mnóstwo narzędzi nacisku na prywatne firmy?

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo w tym wypadku ten bokser będzie miał przeciwko sobie cały aparat państwa, więc bez dobrego adwokata to już jest skazany

   @stawo73: Tak napewno będzie inwigilowany pomimo że bezsprzeczny dowód jego czynu potrzebny ścigającemu do skazania ma każdy dzięki temu że stał się viralem, pomijam fakt że sam się zgłosił na policję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nawet mordercy czy pedofile powinni mieć prawo do obrony, bo powinno ono przysługiwać każdemu, a nie tylko temu, z kim nam jest po drodze.

   Prawo do obrony, to prawo - w dużym skrócie - do przedstawienia swojego stanowiska przed sądem i pełnomocnictwa prawnego, nawet z urzędu. Tego prawa mu nikt nie odebrał. Proponuje powrót na lekcje wos, zamiast blałek i pisania głupot na wypoku.

   Rżniesz głupa czy naprawdę nie rozumiesz, ze socjalistyczne państwo ma mnóstwo narzędzi nacisku na prywatne firmy

   Raczej ty go rżniesz, nie rozumiejąc i nie chcąc zrozumieć czym jest prawo do obrony. Tak, pokaż mi gdzie tu wystąpił nacisk państwa na platformę zbierającą hajs? Macron czy ktoś z rządu francuskiego wysłał list z żądaniem? Nie wybuchła medialna afera, podobna do wypokowego #euroweek i prywatna firma postanowiła się od niej odciąć pod wpływem medialnej burzy. Jej niezależna decyzja.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak napewno będzie inwigilowany pomimo że dowód jego czynu potrzebny ścigającemu do skazania ma każdy dzięki temu że stał się viralem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @grubson234567: O czym ty do mnie piszesz? W jaki sposób to nawiązuje do mojego komentarza?

   Prawo do obrony, to prawo do przedstawienia swojego stanowiska przed sądem i pełnomocnictwa prawnego, nawet z urzędu. Tego prawa mu nikt nie odebrał. Proponuje powrót na lekcje wos, zamiast blałek na wypoku.

   Powiedz to wszystkim ludziom, którzy korzystają z usług adwokatów.

   Raczej ty go rżniesz, nie rozumiejąc i nie chcąc zrozumieć czym jest prawo do obrony. Tak, pokaż mi gdzie tu wystąpił nacisk państwa na platformę zbierającą hajs? Macron czy ktoś z rządu francuskiego wysłał list z żądaniem? Nie wybuchła medialna afera, podobna do wypokowego #euroweek i prywatna firma postanowiła się od niej odciąć pod wpływem medialnej burzy. Jej niezależna decyzja.

   Rżniesz głupa bardziej nawet niż myślałem. Nawet Macron nie jest aż takim idiotą aby wysyłać w tej sprawie jakieś oficjalne żądania. Nie mniej jednak państwo francuskie ma mnóstwo narzędzi aby uprzykrzyć życie każdej firmie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mniej jednak państwo francuskie ma mnóstwo narzędzi aby uprzykrzyć życie każdej firmie.

   @stawo73: To pokaż które zostało w tym wypadku użyte, zamiast wymyślać bajki. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Nie napisałem, ze zostały użyte. Wystarczy sugestia, ze mogą zostać użyte.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy sugestia, ze mogą zostać użyte.

   @stawo73: Nie, nie starczy. Równie i dobrze wystarczy miliony wymyślonych "sugestii" dotyczących twojej osoby, by były w powszechnym mniemaniu prawdą i faktem stwierdzonym? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie działanie ma inną ładną nazwę "zniesławienie".

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567 nie wiem czemu Cie misusuja, ale masz racje. Pieprzona manipulacja

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567 nie wiem czemu Cie misusuja, ale masz racje. Pieprzona manipulacja

  •  

   pokaż komentarz

   @kupmipralke: bo stawo zawołał konserwatywna bojówkę :) jak zawsze. Jest stała grupa użytkowników #4konserwy dla których fakty nie maja znaczenia, ma tylko propaganda.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupmipralke: bo stawo zawołał konserwatywna bojówkę :) jak zawsze. Jest stała grupa użytkowników #4konserwy dla których fakty nie maja znaczenia, ma tylko propaganda.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby tak u nas zrzutkie na kijowskiego kaczory zablokowały... aj waj, gewałt, faszyz i naziz, a ten mikron pierwszy by popiskiwał na Polskę... ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  W poniedziałek rano strona zbiórki wskazywała już 117 tys. euro, wpłaconych przez ponad 7 tys. osób. (...)
  - Czy to normalne, że chce się wspierać tego człowieka, widząc, jak uderza on policjanta o ziemię i boksuje się z funkcjonariuszem? - pytała we wtorek minister transportu Elisabeth Roland w radiu Franceinfo.


  7 tysięcy osób, średnio wychodzi że wpłaciły 16,7 EUR na głowę, czyli zapewne mediana będzie w okolicach lub poniżej 10 EUR. Masowa akcja niezbyt zamożnych ludzi. I owszem ich zachowanie jest normalne, jeśli nie czują oni wspólnoty ze swoją policją i są z jej działań niezadowoleni. U nas też nie lubiono milicji i wspierano opozycję, aż ustrój się zawalił, a bicie się z zomolami było uważane za akt bohaterstwa.
  Pytanie tylko, czy to jest normalne, że francuski rząd do takiej sytuacji u siebie doprowadził. I czy odpowiednią reakcją jest zamknięcie zbiórki, zamiast wyciągnięcia wniosków co do nastrojów społecznych i pożądanych akcji w tej sprawie. Ale podobno administracja Macrona ma nas wszystkich uczyć demokracji i być liderem zjednoczenia Europy, więc pewnie wie lepiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora