•  

  pokaż komentarz

  Miszkam 6 lat w Szwecji (okolice Stockholm) nie słyszalem do tej pory zeby ktoś marudził że gotowka znika. Prostu za wszytko wszedzie można płacić karta, telefonem czy swish(przelew natychmiastowy na numer telefonu). Nawet koleś co sprzedaje truskawki przy drodze ma terminal i kartkę numerem telefonu . Nikt nie chce chodzić z portfelem wypchanym gotowka. Bo po co, skoro mam karte i telefon. Szwedzi lubia praktyczne rozwiazania. Tak rzeczy szybko staja sie codziennością. Sam nawet nie pamietam kiedy płaciłem ostatnio gotowka. Częściej robię to zegarkiem, telefonem czy karta. Każdy juz ma smartfona, naturalna kolej rzeczy ze płatności będą bardziej elektoniczne. Ci co sa uczciwi nie muszą sie niczego obawiać. I to nie jest tak że jak ci wpadnie na konto 2000 kron bo naprawiłeś komuś samochód po znajomość, to zaraz masz kontrolę skarbową. Wszystko ma swoje granice, a ich interesują większe kwoty.

  •  

   pokaż komentarz

   I to nie jest tak że jak ci wpadnie na konto 2000 kron bo naprawiłeś komuś samochód po znajomość, to zaraz masz kontrolę skarbową.

   @Dr_doom666: W PL to by nie przeszło :P Tutaj masz sprawę nawet o pierxxxxxą złotówkę :P

   Ci co sa uczciwi nie muszą sie niczego obawiać.

   A to jest takie pitolenie... Uczciwy też zasługuje na prywatność, bo go chroni. Obligatoryjna kontrola co, gdzie i za ile kupujesz też jest zła, bo to pole do nadużyć.
   Zmieni się władza, zmienią się zasady i przestanie być fajnie. To tylko kwestia czasu jest (nie wiem jak odległego).

   Ot całkowicie hipotetycznie:
   Mulsim dochodzi do władzy, klei swój wędzony rząd i wspólnie wydają ustawę, że niewiernym zostanie pobrany podatek w wysokości 75% oszczędności.
   To sytuacja ekstremalna, ale możliwa. Wówczas takie pieprzenie, że uczciwy nie ma się czego bać szlak trafia.

   Albo inna:
   Zapada się system informatyczny z powodu jakiejś mega awarii/blackout. I co? Nie kupisz, ani nie sprzedasz nic bez łaskawego oka nadzorcy.
   A gotóweczką chlebek na pewno kupisz i bez tych obsranych kas fiskalnych. Ot sprzedawca później sobie to po prostu wpisze w kasę.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko patrzeć, a wszystko będzie na cipy, czyli znamię Bestii

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  tak sie trzyma spoleczenstwo za morde ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy oni są happy? Nie. Oni są z tego powodu 不快乐.

 •  

  pokaż komentarz

  1 bezgotowkowym krajem na świecie jest... Wenezuela. Wszędzie płaci się karta lub przelewem z telefonu bo jest za mało banknotow.