•  

  pokaż komentarz

  Niedawno było na wykopie, że MSW wywaliło w 3 lata 50 mln na remonty kościołów, ale dla policjantów na dodatek antykorupcyjny to nie ma. Ale na kary dla UE za brak tego dodatku jest. Żeby było śmieszniej, to informację o tych 50 mln usunięto ze strony MSWiA.

  •  

   pokaż komentarz

   Niedawno było na wykopie, że MSW wywaliło w 3 lata 50 mln na remonty kościołów,

   @Prezes_roku: ( ಠ_ಠ) Jakim k* cudem, MSWiA ma cokolwiek wspólnego z remontami kościołów? Przy okazji robią tam tajne kwatery dla oddziałów antyterrorystycznych czy jak? Ja jeszcze rozumiem, że można dofinansować z ministerstwa kultury czy czegoś w tym rodzaju temont zabytkowego kościoła, ale z MSWiA ???(╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH też bym chciał to wiedzieć. Mam kumpli i w policji i takich, którzy sporo z policją pracują i w życiu nie widzieli kaplicy na komisariacie, więc remonty raczej kościołów "wolnostojących". Ale dupa cicho, bo w Polsce prześladuje się katolików.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: zaciekawił mnie ten temat masz więcej info?

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: pewnie na szkolenia oddziałów paladynow

  •  

   pokaż komentarz

   @SayWhat

   Od 2004 roku piłowany jest temat dodatku antykorupcyjnego dla policji. Dodatek ten narzuca prawo UE, wynosi on 159 €/m-c. Problem polega na tym, że kara za brak tego dodatku jest... mniejszym kosztem niż sam dodatek, więc po prostu nie opłaca się go dawać funkcjonariuszom, lepiej pchać kasę do UE.

   Ogólnie temat kasy dla krk jest trudny do zebrania z kilku powodów:
   1. Duża liczba różnych, rozstrzelonych, budżetów różnych instytucji,
   2. Kościół dostaje mnóstwo pęgi “pod stołem” (i nie chodzi tu jakieś datki od instytucji): część kasy dostaje oficjalnie, zaplanowane w ustawie budżetowej, część dostaje „przy okazji”, bo jest w strukturach czegoś tam. Niektóre instytucje nawet nie wiedzą, ile kasy dają na kler, bo jest to wrzucone w jakieś fundusze reprezentacyjne,
   3. Niektóre instytucje, nawet jak nie dają kasy, to coś robią na swój koszt na rzecz kościoła, za co prywatnej firmie musieliby zapłacić (o tym za chwilę).

   Kasa na kościoły idzie z MSWiA z Funduszu Kościelnego (MSWiA nim żądza). Na sierpień 2018 stan był taki, że przez pierwsze 8 m-cy ubiegłego roku kościół dostał 25 baniek na remonty. A pojedź do szpitala, w jakimś mieście powiatowym, albo zrobić cytogenetykę w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Normalnie tam w progu jest portal, który przenosi cię gdzieś na początek lat '80., bo na remont kasy ni mo.

   Od dekad utrzymuje się Ordynariat Polowy Wojska Polskiego: katolicki, ewangelicki i prawosławny. Z klerem w stopniach oficerskich. Wysokich stopniach oficerskich: biskup generał albo kapelani jednostek wojskowych w stopniach majora i wyżej. Kosztuje to miliony (2017: 15 mln), przy czym te 15 mln to wierzchołek góry lodowej, bo takie rzeczy jak wynagrodzenia dla kapelanów, umundurowanie, dodatki służbowe, mieszkania, to już leci z kasy MON, a nie z tych 15 baniek. Żeby było śmieszniej, to biskup polowy jest... Wyjęty spod władzy wojskowej. Również jako jedyny, dyscyplinarnie, rozlicza swoich podwładnych, bo nie są oni na etacie jednostki, tylko na etacie Ordynariatu. Ordynariat nie ma nawet swojej kompanii honorowej, tylko biorą z BRWP lub kompanie reprezentacyjne z danej formacji za każdym j!!?nym razem, więc nawet tego kosztu nie ponoszą, ani nawet dowiezienia tej kompanii na swoje uroczystości (vide robienie czegoś na rzecz kościoła). Albo inne "przysługi": jednostka wojskowa deleguje ludzi ze sprzętem (np. kucharzy i kuchnię polową do gotowania tej słynnej żołnierskiej grochówki, kolejnych żołnierzy do rozstawiania namiotów itd. na jakieś odpusty — ksiądz za to nie płaci ani grosza).

   Zresztą, kapłanów zatrudnia nie tylko wojsko. Straż Graniczna, służba zdrowia, a nawet harcerstwo. Cały ten klerykalny cyrk w 2013 roku kosztował 1,3 miliarda zł. Z tej kwoty ok. 500 mln to koszt zatrudnienia kapelanów w administracji centralnej. Czy to dużo? Te 500 mln to kwota porównywalna jest z budżetem na remont dróg lokalnych w całym kraju w 2013. Więc jak będziesz jechał drogą powiatową i urwiesz felgę na dziurze, to zawsze możesz pomodlić się w pobliskiej kaplicy o to, żeby następny nie urwał.

   Jak widać, za PO dużo lepiej nie było. Tyle że taki Rydzyk był na boczny tor odstawiony. Nawet swego czasu prokuratura interesowała się tematem nieprawnie przyznanej dotacji na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie z ministerstwa kultury, wówczas kierowanego przez Zdrojewskiego. Ale wiadomo, co taki prokurator może ministrowi zrobić. Ogólnie, to PO też tłoczyło kasę w kler.

   pokaż spoiler kształt tej świątyni całkiem akuratnie przypomina wyciskarkę do cytryn, dzięki niej wyciśnięto z budżetu sporo kasy


   Czasami mam wrażenie, że w tym kraju chyba tylko Zandberg mówi wprost o zaprzestaniu finansowania Krk z pieniędzy publicznych oraz realnym rozdziale tej instytucji od państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: o ch$? aż ciężko w to uwierzyć i serio to normalnie mswia daje hajs na remonty? Zawsze wydawało mi się że od tego co najwyżej jest konserwator zabytków czy inne finansowania pozarządowe xD masakra dzięki za tekst i jeszcze jakbyś mnie mógł nakierować na wykaz finansów bo szukałem ostatnio to nie znalazłem całościowego tylko typu część 80 itd :P

 •  

  pokaż komentarz

  No miliarder z tego zielinskiego( ͡° ͜ʖ ͡°) i taki skromny czlowiek

 •  

  pokaż komentarz

  "Świeckie państwo". To jest przykład infiltracji struktur państwowych przez kościelną mafię.

 •  

  pokaż komentarz

  To ładne kupowanie głosów