•  

  pokaż komentarz

  Możecie zaklinać rzeczywistość, ale tak właśnie jest. I nie, disco polo nie jest już tylko dziwnym fenomenem na wiejskich weselach. IMO nawet w czasach Disco Relaxu ( trochę #gimbynieznajo ) ta muzyka nie była tak popularna. Wtedy w mainstreamowych stacjach radiowych nie puszczali takiej muzyki, a teraz puszczają (Sławomir). Skoro zespoły discopolowe pojawiają się na juwenaliach i studenci nie widzą w tym żenady, to coś to musi znaczyć.
  Muzyka plebsu :)

  •  

   pokaż komentarz

   IMO nawet w czasach Disco Relaxu ( trochę #gimbynieznajo ) ta muzyka nie była tak popularna.

   @apee: Według mnie była popularna, ale wówczas traktowano ją przede wszystkim jako obciach. Co z tego, że w telewizji disco polo pojawiało się tylko na Polsacie, skoro pół narodu kupowało kasety (i to często oryginały, które były tanie nawet dla ówczesnego Polaka). Wówczas był festiwal obłudy – większość słuchała w wąskim gronie, a potem mówili, że nie, że disco polo to tandeta i kicz.

   Teraz z kolei większość osób uważa, że disco polo to zwykła prosta muzyka, lepsze od popu bo swoja i szczera. Ludzie przestali się wstydzić do przyznania się, co ich kręci. Radio i telewizja wyczuły trend i zaczęły zarabiać na czymś, czego większość narodu słucha.

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: Była wtedy bardziej popularna niż dziś tylko wtedy była bojkotowana przez wszystkie stacje radiowe i telewizyjne oprócz Polsatu. Disco Relax co niedzielę oglądało 10 milionów osób. Jak byś poszedł na bazar lub targowisko to było tam mnóstwo stojak z kasetami i płytami disco polo. W czasach gdzie nie było Emipków i muzykę kupowało się głównie w takich miejscach. Playboy z Shazzą rozszedł się kilka dni co się wcześniej ani później nie zdarzyło

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: Nadal nie puszczają, a Sławomir to zły przykład, bo to nie jest typowe disco polo. Sławomir wbrew pozorom to bystry gość tylko zgrywa idiotę, w końcu z zawodu to aktor, znalazł niszę i umiał się wypromować. A w temacie samego disco polo, no cóż, jest bardzo duża część społeczeństwa, która lubi taneczne wpadające w ucho kawałki.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek wystarczy iść na koncert Sławomira żeby przekonać się że to żadne disco polo (w dosłownym znaczeniu)

  •  

   pokaż komentarz

   @Erland_Rudholm: Mi się wydaje, że większość traktuje to jako żart.
   Hehe, no co ty, przecież to jest disco polo, ja tak słucham tylko ironicznie, ironicznie się bawię, ironicznie wybieram się na koncerty.
   Nie potrafią przyznać sami przed sobą, że mają spaczony gust.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolszoj: lepiej mieć spaczony gust w Jaguarze niż wyszukany w Pasacie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @MrEngineer:Jak to się niby ma do jego komentarza?

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek: no i co z tego, że jest bystry? Wokalista Bayer Full jest z wykształcenia muzykiem. Lider Boys ma podobno w domu płytotekę od Bacha po trash metal.
   Nie czyni to ich muzyki mniej disco polem.
   Co jest nietypowego w muzyce Sławomira? Właśnie przesłuchałem po raz pierwszy w życiu 2 jego kawałki-discopolo w chuj.

  •  

   pokaż komentarz

   Sławomir to zły przykład, bo to nie jest typowe disco polo.

   @DzikWesolek: Sławomir to coś jak Bracia Figo Fagot, tylko że oni robili to totalnie dla beki (przynajmniej na początku), a Sławomir to przemyślany produkt, który potrafi dobrze zmonetyzować zjawisko, dzięki któremu Bracia Figo Fagot i Gangnam Style zdobyli taką popularność.

   Jedni słuchają, bo lubią disco polo, inni dla beki i mamy viral. To po prostu musiało się udać.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: ja tam się nie znam, ale n podobno wymyślił nowy gatunek muzyki

   http://www.eska.pl/news/rock-polo-co-to-jest-slawomir-wyjasnia-aa-kb6c-F7Ce-Dciy.html

   Ja się nie wypowiadam co do jakości, bo mój gust muzyczny jest o wiele bardziej spaczony niż bym sobie życzył (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: "Skoro zespoły discopolowe pojawiają się na juwenaliach". Dopalacze też się pojawiają.........

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: Krolem discopolo nie jest Slawomir tylko Zenek Martyniuk. Niejedna gwiazda muzyki znana z TV chcialaby miec tak liczną widownie, jaką on ma. Slawor to nawet nie jest discopolo tylko jaki mix folkowego popu

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: Potwierdzam. Kiedy losowy, życzliwy znajomy podwozi mnie z pracy, to leci albo radio z teraźniejszymi "hitami", albo disco polo właśnie. Bardzo rzadko starocie i rock (czyli starocie :P)

  •  

   pokaż komentarz

   studenci nie widzą w tym żenady

   @apee: tym gorzej świadczy to o tym gatunku

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: w sumie racja. Był czas kiedy disco polo traktowałem jako powód do wstydu. W tej chwili zmieniłem podejście. Ta muzyka to kwintesencja kiczu, ale obrażać się na kicz nie ma sensu. Kicz pełni swoje funkcje, to jest coś co podoba się większości i zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Można po prostu promować rzeczy ambitniejsze, kto zechce skorzysta a cała reszta pozostanie szczęśliwa z tym co ma. Tak czy inaczej - jak ktoś sobie słucha disco polo, jego sprawa - mnie nic do tego. Tak samo jak nie moją jest sprawą czy wiesza sobie w domu obrazek z jeleniem na rykowisku. Warto przy tym jednak pamiętać, że możemy disco polo nie lubić, ale wstydzić nie mamy się czego. Wszystkie kraje (te zachodnie też) mają swoje znaczące osiągnięcia w tworzeniu kiczu. Pomijając już jakieś lokalne gatunki muzyki - sam pop jest pojęciem tak szerokim, że kryje w sobie zarówno muzykę ciekawą i dość ambitną, jak i całe pokłady kiczu (wystarczy trochę posłuchać co ląduje na szczytach list przebojów - warto też zainteresować się tekstami tych hitów :P).

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek: Ten Sławomir to gówno znacznie gorsze niż disco polo z siermiężnych lat 90tych.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro zespoły discopolowe pojawiają się na juwenaliach i studenci nie widzą w tym żenady, to coś to musi znaczyć.

   @apee: To więcej mówi o dzisiejszych studentach, niż o disco polo.

   W czasach gdzie nie było Emipków

   @darosoldier: Przecież Empiki były już za komuny, powstały jakoś niedługo po wojnie.

   Co jest nietypowego w muzyce Sławomira? Właśnie przesłuchałem po raz pierwszy w życiu 2 jego kawałki-discopolo w chuj.

   @TheresNoGodButMe: Stylistycznie to nie jest muzyka disco, to jest rock. Sławomir wynajmuje sobie najlepszych muzyków (i sesyjnych, i koncertowych), zamawia utwory u kompozytorów i tekściarzy (muzycy disco polo piszą piosenki sami, grają sami). To jest świadomie wyprodukowane przez kogoś, kto wyczuł, że na podszywaniu się pod d-p można dobrze zarobić.

   Podobny wic zrobił ostatnio Stachursky: zaczął śpiewać piosenki ewidentnie w stylistyce disco polo, ale od razu słychać, że teksty pisał mu jakiś sprawny literat stylizując je tylko na d-p. Podobnie jest z muzyką.

  •  

   pokaż komentarz

   muzyka jak muzyka

   @a5f5c1: Raczej muzyczny rynsztok.

  •  

   pokaż komentarz

   Wtedy w mainstreamowych stacjach radiowych nie puszczali takiej muzyki

   @apee: Shazza, Boys, itd.?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheresNoGodButMe: No nie mów że się niczym nie różni, w typowym disco polo gitary nie usłyszysz, u Sławomira to główny instrument. Bo już sam rytm i przekaz piosenek to faktycznie disco polo.

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: muzyka plebsu :D To jest muzyka do zabawy i robienia sobie jaj, pozytywnego nastroju. No ale pewnie, pobawmy się przy Mozart'cie i zanucmy refren:D założę się, że ten cały Sławomir, jest inteligentniejszy od ciebie. Wykreowal postać, poprzez swego rodzaju prawdziwość i mówienie prosto z mostu tego co myśli. Przynajmniej teoretycznie, bo jaki jest na prawdę to nie jestem pewny. Co więcej, on nawet umie śpiewać, gdzieś tam widziałem jego występ w jakimś programie śpiewającym i koleś dawał radę. Dodam, że nie słucham disco polo i pewnie wiele ludzi tez nie, ale jako muzyka do zabawy mi nie przeszkadza. Dorzucę jeszcze, że na 1 roku studiów byłem na każdych juwenaliach w Wawie, wiecie kto najlepiej rozkręcil imprezę? Boys :D"gwiazdy", zwykle odspiewaly swoje I poszły, a Boys, pogadal do publiki i w minute zachęcił wszystkich do zabawy, a nie stania w miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @paliwoda: Jak byłem w Twoim wieku też myślałem, że tylko ja słucham dobrej muzyki. Ale spoko. Z tego się wyrasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek: pewnie dobór instrumentów często sugeruje co to jest, ale to nie instrumenty definiują disco polo czy każdy inny gatunek muzyczny tylko rytm, melodia itp.
   Jak Apocalyptica gra na wiolonczelach to nie jest to przecież muzyka klasyczna, tylko ciężki rock na wiolonczelach.

  •  

   pokaż komentarz

   @popcorn84: To ile masz teraz lat? 80? Bo ja wyrabiam sobie gust muzyczny od 45 lat i nie sądzę, żebym prymitywne umpa-pumpa z tekstami rodem z poprawczaka, były chociażby czymś akceptowalnym.
   Czyli uważasz, ze w wieku 60 lat stwierdzę, że jednak przez całe życie nie słuchałem dobrej muzyki i zacznę traktować ten ściek jako coś lepszego niż klasykę, progressive/alternative rock, trash metal, trip-hop, folk czy indie pop?

  •  

   pokaż komentarz

   @paliwoda: Nie muszę Ci w metrykę zaglądać, żeby wiedzieć, że z tymi 45 latami to ściemniasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @popcorn84: Bo niby czemu miałbym ściemniać jakiemuś anonowi na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Co by mi to miało niby dać?

  •  

   pokaż komentarz

   @paliwoda: Przewagę w dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @popcorn84: Chwila, chwila… Przewagę w dyskusji, to ty próbowałeś przejąć, pisząc wielce autorytatywnym tonem, że zmienię zdanie gdy dorosnę. Gdy okazało się, że (zapewne – sądząc po reakcji) jestem starszy od ciebie, to wg ciebie mój wiek jest kłamstwem? No to przeleć się po swoim pałacu pamięci i spróbuj sobie przypomnieć, ilu znajomych w twoim wieku słucha takich gatunków muzycznych jak ja. Może wtedy sobie uzmysłowisz, że po prostu się przeliczyłeś w swoich szacunkach i jednak z wykopu korzystają również starsi od ciebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @paliwoda: Wiesz. Ktoś kto tak emocjonalnie reaguje na to, że inni słuchają DP musi być osobą niedojrzałą. A dodając do tego Twoje przekonanie o własnej wyższości przez to czego słuchasz to mam przed oczyma obraz 15letniego kuca. Wybacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

    Ktoś kto tak emocjonalnie reaguje
   @popcorn84: Jak znowu „emocjonalnie reaguje”? Nazwanie tej pseudo-muzyki „po imieniu”, to coś emocjonalnego? To jedynie stwierdzenie faktu. Skoro wg ciebie to jest przejaw emocji, to zdecydowanie masz poważny problem z interpretacją treści.

   dodając do tego Twoje przekonanie o własnej wyższości przez to czego słuchasz
   @popcorn84: Teraz to już ewidentnie dowiodłeś swoich problemów z rozumieniem słowa pisanego. W którym miejscu widzisz jakieś „przekonanie o własnej wyższości”? Bo podałem moje ulubione gatunki muzyczne? Jak niby miałbym prowadzić rzeczową dyskusję, bez porównania jednego z drugim? Na podstawie czego chcesz oceniać muzykę? Tylko używając dowodów w postaci częstotliwości jej wyszukiwania w internecie? Czy może jednak muzykę ocenia się na podstawie innych przymiotów?

   Zresztą, daj już spokój, bo widzę, że moje 10 lat więcej (dopiero teraz spojrzałem na twój nick i połączyłem fakty) skutecznie ugryzło cię w dupę, i broniąc swojego mentorskiego tonu będziesz mi imputował mentalność nastolatka, tylko dlatego, że w ogóle raczę dyskutować na ten temat. :) #eot #czarnolisto

   pokaż spoiler Przy okazji… Piszemy „15-letniego”, a nie „15letniego”.

  •  

   pokaż komentarz

   @apee: zacznijmy od tego, że to jednak nie muzyka.
   Po drugie, co do przytoczonych przez Ciebie studentów i ich święta - bez urazy dla studiujących obecnie - teraz w zasadzie każdy może studiować, więc i tych utalentowanych, kochających DP jest wśród studentów więcej,
   Myślę, że gdzieś znalazłyby się badania pokazujące relację między preferencjami muzycznymi, a IQ, zainteresowaniami itd... to smutne, że DP króluje w Polsce - tylko pokazuje poziom na jakim znajdują się polacy.
   BTW, polska scena muzyczna ogólnie od dawna lezy, poza kilkoma perełkami... i tymi, którzy bardziej znani są za granicą, niż w kraju...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bolszoj: Jak ktoś mówi, że słucha dla żartu to tylko wstydzi się przyznać.

  • więcej komentarzy(24)

  •  

   pokaż komentarz

   @ElvisTR co , że jako jeden z nielicznych narodów mamy 'wlasny' nurt muzyczny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Majkel94: ?!? Każdy kraj ma jakiś odpowiednik, mniej lub bardziej obciachowy. Myślisz, że skąd wziął się np. Gangnam Style w internetach?

  •  

   pokaż komentarz

   'wlasny' nurt muzyczny

   @Majkel94: Masz na myśli tę kopię italo disco? Przecież takie coś masz praktycznie w każdym kraju. Nawet piosenki są te same, tylko w różnych językach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Majkel94
   @cyrkiel niestety nam chyba bardziej do ruskiego disco.

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @ElvisTR: Nie bardziej niż preferencje wyborcze...

  •  

   pokaż komentarz

   @ElvisTR: "To jest przerażające".....owszem,ale jest jeszcze coś,co budzi większą grozę........

   pokaż spoiler to siostry godlewskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Majkel94: dokladnie. Niemcy mają swoje heimat-melodie, w bylej Jugoslawii nadal popularny jest tzw turbo folk, a my mamy discopolo

  •  

   pokaż komentarz

   turbo folk,

   @baronio: Podziel się linkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   że jako jeden z nielicznych narodów mamy 'wlasny' nurt muzyczny?

   @Majkel94: Prymitywna linia melodyczna dopełniona tekstami na poziomie „poezji romantycznej” uprawianej przez niedorozwiniętych emocjonalnie pensjonariuszy zakładów poprawczych, to jest powód do zadowolenia z posiadania „narodowego nurtu muzycznego”? To jest wyjątkowo przykre…

  •  

   pokaż komentarz

   @trgf: prosze bardzo: np zespol Atomik Harmonik. Ich najbardziej znane utwory to "Turbo Polka", Pivo mi dej" albo "Brizgalna brizga". W brzmieniu podobne do naszego discopolo

   http://www.youtube.com/watch?v=HFhf67yNp-o

  •  

   pokaż komentarz

   @ElvisTR: ale dlaczego. Moim skromnym zdaniem disco polo nie różni się niczym od jakiegoś dziadowskiego popu. A dla wielu potencjalnych odbiorców ma z pewnoscią tę zaletę, że jest po polsku.

   Bardziej rozumiem tych co słuchaja DP niż jakiegoś gównianego hip hopu, czy rapu. W końcu bliższa koszula ciału.

   Jak akurat jestem dość stary by wielbić rocka w klasycznym brzmieniu z wiodąca gitarą, ale nikogo nie zmuszam do jego słuchania. Są bardzo różne gusta.

   Opluwanie DP troche mnie śmieszy i żenuje,

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel

   'wlasny' nurt muzyczny
   @Majkel94: Masz na myśli tę kopię italo disco? Przecież takie coś masz praktycznie w każdym kraju. Nawet piosenki są te same, tylko w różnych językach.

   Z italo disco skopiowana została tylko nazwa. Wcześniej nazywało się to muzyka chodnikowa. Jest to poprostu zwykłe disco i tyle. Skoczna muzyka i lekkie teksty łatwo wpadające w ucho.

  •  

   pokaż komentarz

   @Majkel94: przecież discolo polo to odpowiednik pop, te same teksty ta sama żenada ciut inne instrumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @VioleJyuGrace nie zgodzę się, może poziom tekstów zbliżony ale muzyka to przepaść. Do tego dochodzą takie charakterystyczne niemęskie głosy disco polo - bez odpowiednika w pop (nawet jeśli są dobrze skryte za urządzeniami poprawiającymi głos). O teledyskom znów bliżej do "rapu" tj są cycki i jest ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @ElvisTR: A niby czemu? Disco polo jest gorsze tylko dlatego, że Tobie się nie podoba? Ja też disco nie słucham, ale nie ukrywam, że jak leci coś w radio, czy na jakiejś imprezie to noga sama podryguje. Że tekst głupi? To weź sobie przetłumacz pierwszą lepszą popową piosenkę z top listy w USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @ElvisTR: Najlepszy jest ten argument, że jak naj!$@ni to wszyscy słuchają, albo na weselu nikt się nie bawi bez disco polo. W godzinę jestem w stanie zrobić listę 100 piosenek do których zatańczy i babcia z dziadkiem, i wnuczka z narzeczonym. Z resztą sam ogarniałem playlistę na swoje wesele, w sumie 22 godziny muzyki, zero j!$@nego disco polo. Dj/zespół kosztował mnie 19,90zł, nazywa się shuffle na Spotify ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnnieWhite: a masz może jeszcze gdzieś tą listę? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie to, że nie wierzę, po prostu chętnie bym skorzystał.

  •  

   pokaż komentarz

   @mamBMW: moge podać wersję tekstową, bo spotify mam połączone z facebookiem, a wolę się tu nie ujawniać z personaliami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   a-ha - Take On Me
   Neil Diamond - Girl, You'll Be A Woman Soon
   Michael Jackson - Billie Jean
   Michael Jackson - Thriller
   Wham! - Wake Me up Before You Go-Go
   Red Hot Chili Peppers - Under The Bridge
   Haddaway - What Is Love
   Blondie - Heart Of Glass - Special Mix
   Blondie - One Way Or Another
   Kate Bush - Wuthering Heights
   Kate Bush - Babooshka
   Nick Cave & The Bad Seeds, Kylie Minogue - Where the Wild Roses Grow
   Rick James - Super Freak
   The Human League - Don't You Want Me - 2002 - Remaster
   David Bowie - Ashes to Ashes
   Chris Isaak - Wicked Game
   Chuck Berry - Johnny B. Goode
   Elvis Presley, The Jordanaires - Can't Help Falling in Love
   Elvis Presley - Jailhouse Rock
   Elvis Presley - Suspicious Minds
   Elvis Presley - Hound Dog
   Elvis Presley - Blue Suede Shoes
   Roy Orbison - Oh, Pretty Woman
   Roy Orbison - You Got It
   Roy Orbison - In Dreams
   Roy Orbison - Crying
   Roy Orbison - I Drove All Night
   Roy Orbison - Blue Bayou
   Buddy Holly - That'll Be The Day
   Jerry Lee Lewis - Wild One
   The Everly Brothers - Wake Up Little Susie
   The Everly Brothers - Bye Bye Love
   Bill Haley & His Comets - Rock Around The Clock
   Bill Haley & His Comets - Shake, Rattle And Roll - Single Version
   Bill Haley & His Comets - See You Later, Alligator
   Ricky Nelson - Hello Mary Lou (Goodbye Heart)
   Sade - Smooth Operator - Single Version
   Michael Bolton - When a Man Loves a Woman
   Eric Clapton - Tears In Heaven
   Rod Stewart - Da Ya Think I'm Sexy
   Joe Cocker - With A Little Help From My Friends
   Chris Rea - Josephine - New Version 2008
   Chris Rea - On the Beach - New Version 2008
   Chris Rea - Fool (If You Think It's Over) - New Version 2008
   The Spencer Davis Group - Keep On Running - Mono Version
   The Spencer Davis Group - I'm A Man
   The Spencer Davis Group - Georgia On My Mind
   Bee Gees - Stayin' Alive - Remastered Version
   Commodores - Easy - Single Version
   Tony Bennett - The Way You Look Tonight
   Tony Bennett, Lady Gaga - Cheek To Cheek
   Tony Bennett, Lady Gaga - The Lady is a Tramp
   Sammy Davis Jr. - Feeling Good
   Mel Tormé - Comin' Home Baby
   Mel Tormé - Happy Together
   Perry Como - Papa Loves Mambo
   Perry Como, Mitchell Ayres & His Orchestra - Young At Heart (with Mitchell Ayres & His Orchestra)
   Percy Sledge - When A Man Loves A Woman
   Paolo Nutini - Last Request
   Simply Red - If You Don't Know Me By Now - 2008 Remastered Version
   Sister Sledge - We Are Family
   Elvis Presley - Jailhouse Rock
   Prince - I Wanna Be Your Lover
   Sam Cooke - You Send Me
   Frankie Valli & The Four Seasons - December, 1963 (Oh What a Night!) - 2007 Remaster
   Toto - Africa
   Toto - Rosanna
   George Harrison - Got My Mind Set On You - Remastered 2004
   Van Morrison - Brown Eyed Girl
   Van Morrison - Crazy Love
   Paul Simon - You Can Call Me Al
   Donna Summer - Hot Stuff - 12" Version
   Donna Summer - I Feel Love - 12" Version
   Gloria Gaynor - I Will Survive - Extended Version
   Sister Sledge - He's The Greatest Dancer
   Sister Sledge - Lost In Music
   Sister Sledge - Thinking of You
   The Trammps - Disco Inferno
   CHIC - Good Times
   CHIC - I Want Your Love
   CHIC - Everybody Dance
   The Brothers Johnson - Stomp! - Single Version
   Ohio Players - Love Rollercoaster

  •  

   pokaż komentarz

   @mamBMW: Tavares - Heaven Must Be Missing An Angel - Pt. 1
   MFSB, The Three Degrees - T.S.O.P. (The Sound of Philadelphia)
   First Choice - Love Thang
   Barry White - You're The First, The Last, My Everything
   Barry White - Can't Get Enough Of Your Love, Babe
   Barry White - Let The Music Play - Single Version
   The Intruders - I'll Always Love My Mama
   Frank Sinatra - I've Got You Under My Skin - Remastered 1998
   Frank Sinatra - The Way You Look Tonight
   Frank Sinatra - Theme From New York, New York
   Frank Sinatra - Strangers In The Night
   Dean Martin, Nelson Riddle - Ain't That A Kick In The Head
   Dean Martin - Sway (Quien Sera)
   Dean Martin - Everybody Loves Somebody
   Andy Williams - Can't Take My Eyes Off You
   Paul Anka - Diana
   Paul Anka, Michael Bublé - Pennies From Heaven
   Michael McDonald - I Keep Forgettin' (Every Time You're Near)
   Tom Jones - It's Not Unusual
   Tom Jones, Mousse T. - Sexbomb
   Tom Jones - She's A Lady
   Chaka Khan - Ain't Nobody
   Rodríguez - I Think Of You
   Lionel Richie - Hello
   Lionel Richie - Say You, Say Me
   10cc - I Don't Like Cricket - I Love It (Dreadlock Holiday) (Live Version)
   Elton John, Kiki Dee - Don't Go Breaking My Heart
   David Bowie - Let's Dance - 1999 Remastered Version
   Queen - Don't Stop Me Now - Remastered
   Queen - Another One Bites The Dust - Remastered 2011
   Queen, David Bowie - Under Pressure - Remastered
   Queen - Crazy Little Thing Called Love - Remastered 2011
   Lou Reed - Walk On the Wild Side
   The Velvet Underground, Nico - Sunday Morning
   Neil Diamond - Girl, You'll Be A Woman Soon
   Ray Charles - I've Got A Woman
   Ray Charles - Hit The Road Jack
   Etta James - I'd Rather Go Blind
   Louis Armstrong - What A Wonderful World
   Ella Fitzgerald, Louis Armstrong - Cheek To Cheek
   Norah Jones - Don't Know Why
   Norah Jones - Sunrise
   Norah Jones - Turn Me On
   Marvin Gaye, Tammi Terrell - Ain't No Mountain High Enough
   Marvin Gaye - Sexual Healing
   Stevie Wonder - Superstition - Single Version
   Stevie Wonder - Signed, Sealed, Delivered (I'm Yours)
   Curtis Mayfield - Move on Up - Extended Version
   Isaac Hayes - Theme From Shaft
   The Supremes - You Can't Hurry Love
   The Supremes - Baby Love - Juke Box Single Version
   The Supremes - Come See About Me - Stereo Version
   The Velvelettes - He Was Really Sayin' Somethin' - Single Version
   Mary Wells - My Guy
   Martha Reeves & The Vandellas - (Love Is Like A) Heat Wave - Single Version
   Jimmy Ruffin - What Becomes Of The Brokenhearted
   Jimmy Ruffin - Farewell Is A Lonely Sound
   Bee Gees - How Deep Is Your Love (2007 Remastered Saturday Night Fever LP Version)
   Suzanne Vega - Luka
   James Taylor - How Sweet It Is (To Be Loved by You)
   Nina Simone - My Baby Just Cares For Me
   Nina Simone - Feeling Good
   Frank Sinatra, Nancy Sinatra - Somethin' Stupid
   Al Green - Let's Stay Together
   The Turtles - Happy Together
   Ben E. King - Stand By Me - Single/LP Version
   Bill Withers - Ain't No Sunshine
   Extreme - More Than Words
   Peggy Lee - Fever
   Etta James - A Sunday Kind Of Love
   Ray Charles - Georgia On My Mind
   a-ha - Take On Me
   Wham! - Wake Me up Before You Go-Go
   Wham! - Club Tropicana
   Rick Astley - Never Gonna Give You Up
   Culture Club - Karma Chameleon
   The Supremes - You Can't Hurry Love
   The Jackson 5 - I Want You Back
   Katrina & The Waves - Walking On Sunshine
   Whitney Houston - I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)
   Whitney Houston - How Will I Know
   Michael Jackson - Don't Stop 'Til You Get Enough - Single Version

  •  

   pokaż komentarz

   @mamBMW: Sam & Dave - Hold On, I'm Comin'
   Buena Vista Social Club - Chan Chan
   Buena Vista Social Club - El Cuarto De Tula
   Buena Vista Social Club - De Camino a La Vereda
   Ibrahim Ferrer - Bruca Manigua
   Compay Segundo - Guajira Guantanamera
   Nat King Cole - L-O-V-E - Remastered
   The Emotions - Best of My Love
   The Archies - Sugar, Sugar
   Ray Charles - Hallelujah I Love Her So
   Stevie Wonder - Signed, Sealed, Delivered (I'm Yours)
   Michael Jackson - P.Y.T. (Pretty Young Thing)
   Dion - Runaround Sue
   Kenny Loggins - Footloose
   The Pointer Sisters - I'm So Excited
   Lou Bega - Mambo No. 5 (A Little Bit of...)
   The Temptations - My Girl
   The Champs - Tequila (Original)
   Little Richard - Tutti Frutti
   Village People - YMCA - Original Version 1978
   Village People - Macho Man
   Cyndi Lauper - Girls Just Want to Have Fun
   Gloria Gaynor - I Will Survive - Rerecorded
   Little Eva - The Locomotion
   Ricky Martin - Livin' la Vida Loca
   Geri Halliwell - It's Raining Men
   Jamiroquai - Canned Heat
   Jamiroquai - Virtual Insanity - Remastered
   Jamiroquai - Little L
   Jamiroquai - You Give Me Something
   The Brand New Heavies - You Are The Universe
   The Brand New Heavies - Dream Come True
   The Brand New Heavies - Have A Good Time
   Incognito, Vanessa Haynes - Just Say Nothing
   James Taylor Quartet, Alison Limerick - Love Will Keep Us Together
   The Beatles - Twist And Shout - Remastered 2009
   The Supremes - You Can't Hurry Love
   Wild Cherry - Play That Funky Music
   Sly & The Family Stone - Dance to the Music
   Sly & The Family Stone - If You Want Me to Stay
   James Brown - Get Up Offa That Thing
   Czesław Niemen - Pod Papugami
   Dzikusy - El Passo
   Maryla Rodowicz, Stan Borys - Dziś Prawdziwych Cyganów Już Nie Ma
   Skaldowie - Przesliczna wiolonczelistka
   Skaldowie, Alibabki - Wszystko Mi Mówi, Że Mnie Ktoś Pokochał
   Ryszard Rynkowski - Wypijmy za Błędy
   Ryszard Rynkowski - Zwierzenia Ryśka czyli Jedzie Pociąg
   Zdzisława Sośnicka - A Ciebie Lubie Ot Tak
   Zdzisława Sośnicka - A Kto Się Kocha w Tobie?
   Irena Santor - Tych Lat Nie Odda Nikt
   Irena Santor - Każda Miłość Jest Pierwsza
   Anna Jantar - Nic nie może wiecznie trwać
   Anna Jantar - Staruszek swiat
   Maryla Rodowicz - Małgośka
   Krzysztof Krawczyk - Parostatek
   Krzysztof Krawczyk - Ostatni raz zatanczysz ze mna
   Krzysztof Krawczyk - Bo Jestes Ty
   Krzysztof Krawczyk, Goran Bregović - Mój Przyjacielu (Moi drugovi)
   Kombi - Słodkiego Miłego Życia
   Kombi - Nasze Rendez Vous
   Kombi - Blackand White
   Lombard - Szklana Pogoda
   Budka Suflera - Bal Wszystkich Świętych
   Budka Suflera - Za Ostatni Grosz
   Bajm - Biala armia
   Bajm - O Tobie
   Bajm - Modlitwa O Zloty Deszcz
   Varius Manx - Orla Cien
   De Mono - Statki na Niebie
   T.Love - Chlopaki Nie Placza
   Lady Pank - Kryzysowa Narzeczona
   Lady Pank - Mniej Niż Zero
   Lady Pank - Tacy Sami
   Republika - Smierc W Bikini
   Chłopcy Z Placu Broni - O! Ela ('93)
   Dzem, D¯EM - Whisky - 2003 Digital Remaster;
   Dzem, D¯EM - Czerwony Jak Cegla - 2003 Digital Remaster;
   Anita Lipnicka - I Wszystko Sie Moze Zdarzyc
   Brathanki - Czerwone Korale

  •  

   pokaż komentarz

   @mamBMW: Brathanki - Gdzie Ten, Ktory Powie Mi
   Czerwone Gitary - Kwiaty we wlosach
   Czerwone Gitary - Tak Bardzo Sie Staralem
   Czerwone Gitary - Historia jednej znajomosci
   Czerwone Gitary - Nie Zadzieraj Nosa
   Maria Koterbska - Serduszko puka w rytmie cha-cha
   Maria Koterbska - Augustowskie noce
   Maria Koterbska - Parasolki
   Zbigniew Kurtycz, Barbara Dunin - Cicha Woda
   Rena Rolska - Nie Oczekuję Dziś Nikogo
   Ludmiła Jakubczak - Gdy Mi Ciebie Zabraknie
   Katarzyna Bovery - Daj Mi Zachować Wspomnienia
   Andrzej Dabrowski - Do Zakochania Jeden Krok
   Andrzej Zaucha - Byłaś Serca Biciem
   Andrzej Zaucha - Bądź Moim Natchnieniem
   Stanisław Soyka, Janusz Iwanski "yanina" - Tolerancja / Na Mily Bog
   Krystyna Pronko - Jesteś lekiem na całe zło - 1994
   Natasza Zylska - Kasztany
   Bohdan Lazuka - Bo To Sie Zwykle Tak Zaczyna
   Wojciech Gassowski - Gdzie sie podzialy tamte prywatki
   Maciej Kossowski - Oczy ci zaslonie
   Breakout - Kiedy Bylem Malym Chlopcem
   Kasia Sobczyk - Trzynastego
   Kasia Sobczyk - Nie badz taki szybki Bill
   ABC - Za mna nie ogladaj sie - feat. Halina Frąckowiak
   Breakout - Gdybys kochal, hej
   Kayah, Goran Bregović - Bylam Roza (A Rose Was I) (Ero Una Rosa)
   Kayah, Goran Bregović - Prawy Do Lewego
   Kayah, Goran Bregović - Nie Ma Nie Ma Ciebie
   Kayah, Goran Bregović - To Nie Ptak
   Kayah, Goran Bregović - Śpij Kochanie Śpij
   Kayah, Goran Bregović - 100 Lat Mlodej Parze (Long Live The Bride And Groom!) (Tanti Auguri Ai Giovani Sposi)
   Kayah, Goran Bregović - Jesli Bog Istnieje (If There's A God) (Se Dio Esiste)
   Andrzej Zaucha - Wymyslilem ciebie
   Andrzej Zaucha - Naga rzeka
   Phil Collins - In The Air Tonight - 2015 Remastered
   Phil Collins - Another Day In Paradise - 2016 Remastered
   Phil Collins - Can't Stop Loving You - 2016 Remastered
   Krzysztof Krawczyk - Pamietam Ciebie z tamtych lat
   Vox - Bananowy Song
   Maanam - Cykady Na Cykladach - 2011 Remastered Version
   Maanam - Kocham Cie, Kochanie Moje
   Maanam - Lipstick On The Glass
   Maanam - Nie Poganiaj Mnie Bo Trace Oddech - 2011 Remastered Version
   Maanam - Szare Miraze
   Maanam - Boskie Buenos (Buenos Aires)
   Maanam - Ta Noc Do Innych Jest Niepodobna - 2011 Remastered Version
   Edyta Bartosiewicz - Ostatni
   Edyta Bartosiewicz - Sen
   Piasek - Jeszcze Blizej
   Robbie Williams - Feel
   Robbie Williams - Rock DJ
   Reni Jusis - Zakrecona
   Rezerwat - Zaopiekuj sie mną
   Mr. Zoob - Mój Jest Ten Kawałek Podłogi
   Perfect - Nie Płacz Ewka
   Perfect - Ale Wkoło Jest Wesoło
   Skaldowie - Wszystko Mi Mówi, Że Mnie Ktoś Pokochał
   Republika - Mamona
   Izabela Trojanowska - Wszystko Czego Dziś Chcę 2006
   Ewa Bem - Serce To Jest Muzyk
   Mrozu, Sound n' Grace - Nic Do Stracenia
   Alicia Keys - If I Ain't Got You
   Bee Gees - You Should Be Dancing - Edit
   Bee Gees - How Deep Is Your Love
   Bee Gees - Stayin' Alive - From "Saturday Night Fever" Soundtrack
   Bee Gees - Night Fever
   Bee Gees - More Than A Woman
   Toto - Hold the Line
   Lady Pank - Stacja Warszawa
   Justyna Steczkowska - Oko za oko
   Rotary Connection - Na jednej z dzikich plaz
   Urszula - Niebo Dla Ciebie
   CHIC - Le Freak
   The Emotions - Best of My Love
   Earth, Wind & Fire, The Emotions - Boogie Wonderland (with The Emotions) - 12" Version
   The Trammps - Disco Inferno - Single Edit
   Cheryl Lynn - Got to Be Real - Single Version
   Michael Jackson - Burn This Disco Out
   Dan Hartman - Relight My Fire - Single Version
   Indeep - Last Night A D.J. Saved My Life
   Stars On 45 - Stars On 45 - Original Single Edit
   Loleatta Holloway - Love Sensation
   Patti LaBelle - Lady Marmalade
   Evelyn "Champagne" King - Shame
   The Gap Band - Burn Rubber On Me (Why You Wanna Hurt Me)
   Grace Jones - I Need A Man
   Cissy Houston - Think It Over
   Ottawan - Hands Up
   Daryl Hall & John Oates - Maneater
   KC & The Sunshine Band - That's the Way (I Like It)
   John Travolta, Olivia Newton-John - You're The One That I Want
   Ray Parker, Jr. - Ghostbusters - From "Ghostbusters"
   Electric Light Orchestra - Last Train to London
   Mark Ronson, Bruno Mars - Uptown Funk
   OutKast - Hey Ya! - Radio Mix / Club Mix
   Candi Staton - Young Hearts Run Free
   MC Hammer - U Can't Touch This
   The Foundations - Build Me up Buttercup
   The Human League - Don't You Want Me

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnnieWhite: dzięki (ʘ‿ʘ) czeka mnie trochę słuchania, bo wielu kawałków nie znam, albo po prostu nie kojarzę po tytule.

  •  

   pokaż komentarz

   @mamBMW: dużo jest znanych, starszych kawałków radiowych, tylko nikt nie zna ich wykonawców i tytułów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ElvisTR co , że jako jeden z nielicznych narodów mamy 'wlasny' nurt muzyczny?

   @Majkel94: powszechne zgównienie muzyki i gustów to akurat nie jest "nasz narodowy" trend.
   To się dzieje na całym świecie z przyczyn - nazwijmy to ogólnie - systemowych i zostało potwierdzone naukowo. Polecam obejrzeć:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @dolarstach: Fakt, ale to już jest dla masochistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Majkel94: pochwal sie przed innymi narodami znaczeniem wiekszosci tekstów

  •  

   pokaż komentarz

   @JohnnieWhite: hm, dzięki, takie playlisty uniwersalnej muzyki, która dobrze brzmi i nie przeszkadza różnym ludziom, a przy tym nie jest zła to fajna rzecz. Często takich potrzebuję na różne okazje, a akurat nie mogę sobie w danej chwili przypomnieć

  • więcej komentarzy(17)

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda jest taka, że na weselach przy disco polo goście najlepiej się bawią. Niby nikt się nie przyznaje, że słucha, a większość zna teksty na pamięć.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: chyba dostajesz minusy za pasek pod profilowym xD zdecydowanie masz rację

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: A wyobrażasz sobie sytuacje w której jedna osoba poprosiłaby o Burzum, druga osoba o Beastie Boys, później dj puścił coś dla wujka hipisa, a kolejnym setem były jakiś dark dnb, etc. etc.? Ludzie bawią się "najlepiej" przy disco polo bo wujkowie mogą kręcić bączki na parkiecie, a ciocie dreptać z nogi na nogę. Ludzie o "radiowym guście" po prostu przeważają i zawsze bezpieczniej puścić właśnie takie disco polo. Osoby mające swoje upodobania zdzierżą je, ale w drugą stronę już to nie zadziała.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: Taki z dupy argument. Jak sie trzeba spić by takie gówno zaczęło się wydawać muzyką? Słuchaczy disco polo nie jest dużo ale są największą grupą.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że na weselach przy disco polo goście najlepiej się bawią

   @montecito: Coś takiego powtarzają tylko ci goście, którzy sami najlepiej bawią się przy disco polo. Nie wiem tylko z jakiego powodu uznają, że to opinia wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   pokaż spoiler Słuchaczy disco polo nie jest dużo ale są największą grupą.

   @wuadek: choose one

  •  

   pokaż komentarz

   @Tarec: Nie uważam, że to opinia wszystkich. Miałam okazję być na weselu, na którym Państwo Młodzi zakazali puszczania utworów disco polo. I to był ich błąd. Na weselu poza nimi i niewielką grupką ich znajomych nie bawił się nikt, nawet młode osoby z rodzin obu stron. Praktycznie wszyscy całe wesele spędzili siedząc za stołem.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: Ja byłem na masie wesel, gdzie disco polo nie było wcale i z frekwencją na parkiecie żadnego problemu nie było. Twoja anegdota może co najwyżej powiedzieć nam, że:
   a) DJ był do dupy
   b) Goście byli jakimiś zajadłymi fanatykami disco polo, skoro nie potrafili się bawić do absolutnie żadnej innej muzyki tanecznej
   c) To było wesele bezalkoholowe

   Nie mierz wszystkich swoją miarą. Niektórym naprawdę od takiej muzyki krwawią uszy, niezależnie od ilości alkoholu.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: To nie mogli puścić jakiegoś disco typu bee gees, gloria gaynor, village people? Każdy to zna, pokryło się patyną czasu i trochę lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasza332: No masz sto osób. 10 słucha disco polo, 3 metalu, 5 rocka progresywnego, 4 punk rocka itd. Fragmentacja muzyki duża ale razem załóżmy że potraktujemy ich razem. Reszty będzie 90 osób ale bez dominującej grupy. W sumie disco polo jako muzyka jest też różna i antagonizowanie i piętnowanie doprowadziło do konsolidacji. Mają swoje wytwórnie, kluby. Normalnie underground. No i jeszcze jedna rzecz, moda. Ludzie ewoluują w tak zwanym mejnstrimie, są eklektyczni. DP jako opozycja kiśnie w swoim ogródku. Wiem że to nieco dziwne ale mi DP przypomina punk rocka. Zwykle nie umieją grać i sie tego nie wstydzą. To emanacja kultury ludowej polskiej wsi. Komuna zwalczała, homogenizowała. Disco polo przywraca tym ludziom tożsamość. Może i prostacką ale zgodną z własnymi upodobaniami. Przez taki konformizm aż wręcz nonkonformistyczny ruch ludowy. Nie cierpię takiej muzyki bo wychowałem się na murzyńskim dżezie i blusie, nie znam podlasia czy mazowsza, nie moje nuty. Ale chyba mają prawo sobie nasze redneki słuchać tego co im w duszach gra? Czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito
   @Heibonna Dostaje minusy bo to jest najgłupszy argument wszechczasów. K

  •  

   pokaż komentarz

   Państwo Młodzi zakazali puszczania utworów disco polo. I to był ich błąd. Na weselu poza nimi i niewielką grupką ich znajomych nie bawił się nikt, nawet młode osoby z rodzin obu stron.

   @montecito: Bo to jest zaraza. Ludziom łatwiej bawić się przy tym co znają, a znają disco polo bo na wszystkich weselach je grają. Ale to nie znaczy, że nie da się tego uniknąć. Trzeba po prostu puszczać inne piosenki, które wszyscy znają. Jakieś Czerwone Gitary czy coś w tym stylu. Poza tym dobrze mieć ekipę, która będzie kręciła imprezę. Z wujkami możesz się nie dogadać, że mają tańczyć czy mają ochotę czy nie, ale ze znajomymi tak. Przychodzą na imprezę to ma być impreza.

   Inna sprawa, to że całe te wesela to totalna głupota.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: "Prawda jest taka, że na weselach przy disco polo ". Prawda jest taka,że na takich weselach bawią się na ogól ludzie,którzy o muzyce nie mają pojęcia.Żadnej muzyce!A disco polo to nie jest muzyka,tylko jakieś,k@%%a zjawisko do zarabiania pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   przy disco polo goście najlepiej się bawią

   @montecito: Co za bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @wuadek: jeśli ludzie słuchają popu to disco polo niewiele się różni od muzyki popularnej. Jedyna różnica, to tylko to, że piosenki śpiewane są po polsku.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: i było to pewnie wesele jehowych? Bo tam mają zakaz puszczania kawałków nawiązujących do sexu

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: puste haslo. Wszystko zalezy od towarzystwa. Na wiejskich owszem, w miastach repertuar juz jest duzo szerszy pod wzgledem gatunkow.

  •  

   pokaż komentarz

   A wyobrażasz sobie sytuacje w której jedna osoba poprosiłaby o Burzum, druga osoba o Beastie Boys, później dj puścił coś dla wujka hipisa, a kolejnym setem były jakiś dark dnb, etc. etc.?

   @proweniencja: Nie trzeba muzyki dla każdego z osobna. Nadal jednak można znaleźć taki przekrój, który będzie się podobał większości, a nie będzie ranił uszu chociażby mniejszości. Ja akurat byłem na takich weselach, gdzie grały zespoły rockowe. Oczywiście, nie była to non-stop jakaś rąbanka, ale przez cały wieczór i noc nie pojawiło się żadne disco, a już disco-polo w szczególności. I co? I wszyscy ludzie się bawili. Na weseliskach z d-p, dużo osób się bawi przy tej tandetnej muzyce, ale jednak nie wszyscy. Starsi wychodzą z sali na zewnątrz, nastolatkowie się rozchodzą po kątach, a szaleją głównie 20-30-40-latkowie. Byłem też na weselu, na którym grał duży skład muzyków sesyjnych: wiolonczela, skrzypce, saksofon, trąbka, dwie gitary, bas, perkusja. Spodziewałem się, że starsi goście w ogóle nie wstaną od stolików, a tymczasem popis, jaki dał ten zespół, to był miód na uszy. Standardy popowe i pop-rockowe w ich wykonaniu, wyrywały na parkiet kompletnie wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: Prawda jest taka, że jest wiele innych gatunków muzyki tanecznej do zabawy. Byłem na paru weselach, gdzie młodzi nie życzyli sobie disco polo i... ludzie też się bawili. Pokolenie Januszów i Grażyn trochę narzekało, co to za gówno leci, ale młodsi goście bawili się chyba nawet bardziej niż przy typowej weselnej muzyce.

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: No sam nie wiem. Nie chodziłem na wesela przez 10 lat i gdy byłem ostatnio to znałem tekst tylko klasyki czyli lady punk, dżem, wilki itp. Więc nie jestem pewien czy masz rację. Może jeśli koś często chodzi po weselach. Dumny jestem z tego, że mieszkam na południu PL.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: Ciiii nie mów tego na głos, znienawidzą cię za mówienie prawdy.

  •  

   pokaż komentarz

   Standardy popowe

   @paliwoda: czyli takie disco polo ale po angielsku grane przez zespół. Jakby przetłumaczyć teksty na polski, to wypisz wymaluj disco polo. W tym przypadku gdyby zespół grał piosenki Zenka czy Sławomira, to miałyby podobne brzmienie co pop.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że na weselach przy disco polo goście najlepiej się bawią. Niby nikt się nie przyznaje, że słucha, a większość zna teksty na pamięć.

   @montecito: zawsze mnie irytuje trochę takie gadanie ludzi, którzy wstydza się chyba że mają taki gust muzyczny i próbują to usprawiedliwić tym, że inni, którzy tego nie trawią są na pewno krypto-fanami. Fakt faktem, że większość ludzi chyba na prawdę to lubi bo jestem jedną z niewielu osób, które znam które z własnego wesela by wyszły jakby miały kilka godz. tego szitu słuchać. Po prostu mi się ulewa jak mam spędzać czas racząc się tą ambrozją, tak samo jak techno czy jakieś italo disco itp ale teraz okazuje się, że czasy się zmieniły i to wstyd się przynać że się lubi tego co większość.

  •  

   pokaż komentarz

   Zenka czy Sławomira,

   @Tatiagla: Sławomir to aktor i chyba sam nie myślał że ludzie to kupią. A co do Zenka. No posłuchaj głosu Ala Bano i Zenka. Nie słyszysz różnicy? Odpowiednikami DP są np. w Niemczech Hitparade szlagiery. Przypuszczam że każdy kraj z grubsza ma coś takiego. USA może country z tym że to są zwykle prawdziwi, profesjonalni muzycy. A tu taki artykulik.... http://natemat.pl/213449,nie-dajcie-sie-oszukac-najwieksze-hity-disco-polo-to-bezczelna-kalka-rosyjskich-i-niemieckich-przebojow

  •  

   pokaż komentarz

   @montecito: tru też byłem na takim weselu że nie ma disco polo i chuj. Największą stypa w moim życiu aż upilismy grajka. Młodzi poszli spać i zaczęliśmy kręcić imprezę od nowa i nagle zaczęły się tańce wielopokoleniowe chociaż każdy słucha czegoś innego

  •  

   pokaż komentarz

   Odpowiednikami DP są np. w Niemczech Hitparade szlagiery

   @wuadek: a w Anglii i USA muzyka POP. Zwłaszcza gdy chodzi o głębię tekstów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: Nie do końca. Król popu Michael Jackson nie zasłużył by DP lokować w jego królestwie. Pop typu ABBA ma solidny podkład w postaci producentów, kompozytorów, tekściarzy. Disco Polo działa jak punk rock, garażowo. Madonna inwestuje w oprawę majątek. Zenek muszkę sobie kupił ale do wyglądu Bonda jeszcze daleko. Nie krytykuję pana Martyniuka bo mnie bardzo śmieszy. Mam wrażenie że ma niezłą bekę mecząc jak koza i patrząc na zadowolony tłum.

  • więcej komentarzy(18)

 •  

  pokaż komentarz

  a nie chodzi o to, że "ludzie" wpisują disco polo w szukajkę bo szukają jakiekolwiek disco polo, a szukając muzyki rockowej więcej ludzi jest koneserami tego gatunku i wpisuje konkretny zespół?

 •  

  pokaż komentarz

  To teraz odliczamy weselne grajidła i puszczane dla beki "majteczki w kropeczki" i policzmy jeszcze raz ( ͡º ͜ʖ͡º)

1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 następna