•  

  pokaż komentarz

  Ja tam może jestem dziwny, ale jak przechodzę po pasach, to zachowuje się jakby mnie chcieli rozjechać. Żadne zielone, żadne pierwszeństwo, trzeba być czujnym jak sarenka na polowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek: Ci ludzie na pasach jak święte krowy, jakby zebra nieśmiertelność dawała.

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek: ja wogle nie przechodzę. Zakupy robię tylko w sklepach po swojej stronie ulicy, pracuje z domu. p%?@@!#e ryzykować życie, już lepiej zgnić w domu niż dać się przejechać na zielonym.

   Miałem kiedyś nadzieje, że uda się nauczyć kierowców aby zachowywali podwyższona czujność w okolicach przejścia ale chyba jednak się nie da. No cóz trudno.

  •  

   pokaż komentarz

   @D3nat: da się, potracenia na pasach należy traktowac jak przestepstwo, jak np. jazde pod wpływem.

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek: nom, też teraz mam. Nawet mimo zielonego wolę trochę poczekać. Rok temu miałem taką sytuację, że o malutki włos a nie zostałbym rozjechany przez idiotę.

   Co do samego odcinka to jeden z lepszych - pokazuje zarówno kierowców bez piątej klepki, co nie potrafią zwolnić przed światłami, jak i idiotów co myślą, że auto to jak odkurzacz - dotknie pedała (przycisku) to od razu hamuje (wyłącza się). A najgorsze to kobiety z wózkami. Pchają ten wózek, nawet nie na przejściach na pieszych bo dumna matka z dzieckiem, a weź tu człowieku wyhamuj przy 50km/h jak ci 15m przed maską wybiega taka Karyna, a droga hamowania to koło 15-20m + czas reakcji kierowcy.

   A temu z 2:50 to bym zabrał i samochód i prawo jazdy. Mam nadzieję, że oryginalnie kamera była w stanie odczytać numery rejestracyjne. Ogólnie jestem zwolennikiem zabierania samochodów, nie tylko prawka jeśli ktoś jedzie pod wpływem, czy zachowuje się na drodze wyjątkowo paskudnie (ucieczka z miejsca wypadku, prowokowanie do wypadku itp.)

  •  

   pokaż komentarz

   @putli: ale wiesz, że ktokolwiek spróbuję Mienić przepisy w taki sposób to go ludzie zjedzą. Bo przecież to piesi zwykle są winni wypadku bo wchodzę na przejście! Kierowca tylko sobie jedzie skąd on ma wiedzieć, że ktoś chce przejść na drugą stronę ulicy? Zresztą nawet jak chce to niech poczeka aż nic nie jedzie, przecież nikt nie będzie hamował bo jakiś jeleń bez auta chce się przejść, w taki sposób nastąpił by paraliż miasta, bla bla bla.

   Dodatkowo, przepisy są nie precyzyjne bo czym jest bezposrednie wtargnięcie? Czy to 10, 20, czy 50m przed pojazdem?

   Zresztą patrząc na statystyki z tego weekendu to zdecydowanie bliżej nam do wschodu niż zachodu jeśli chodzi o kulturę jazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   da się, potracenia na pasach należy traktowac jak przestepstwo, jak np. jazde pod wpływem.

   @putli: Ehe, to na pewno sprawi cuda. Zwłaszcza, że od "zawsze" za potrącenie grozi 3 lata, a ze skutkiem śmiertelnym 8.

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek: W Wałbrzychu zaczęto malować na pasach napisy dla pieszych "Patrz w Lewo, patrz w prawo" jak twierdzi miejscowa policja , duża część przechodniów przestała rozglądać się na pasach.
   http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/akcja-policji-na-przejsciach-dla-pieszych-namalowano-duze,3840348,artgal,t,id,tm.html

  •  

   pokaż komentarz

   @D3nat ja mialem podobnie jak elektryk w maluchu podpial mi klakson pod lewy migacz... Na uniwerek i do domu opracowalem droge ze skretami tylko w prawo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek:
   ja się tak zacząłem zachowywać dopiero po obejrzeniu materiałów z polskich dróg. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek: jak ktos szanuje swoje zycie to tak robi, nie zmienia to faktu, ze za wyprzedzanie na pasach powinna byc taka sroga kara zeby jeden z drugim debilem, nie mogli sie wyplacic

  •  

   pokaż komentarz

   Miałem kiedyś nadzieje, że uda się nauczyć kierowców aby zachowywali podwyższona czujność w okolicach przejścia ale chyba jednak się nie da. No cóz trudno.

   @D3nat: Przenizujmy,

   wracając z pracy do domu ile razy przechodzisz przez drogę? 5? 6?

   wiesz ile przejść dla pieszych mija kierowca wracając z tej samej pracy do tego samego domu z 30
   A teraz zastanówmy się, pomijając tak oczywista kwestie prawdopodobieństwa popełnienia błędu 5 do 30, czy lipiej, łatwiej jest gdy ty będziesz uważał 6 razy, czy kierowca 30 czy to ty chcesz przejść przez droge? czy to kierowca chce przejechać przez przejście?
   Tak wiem wiem, co napiszesz i tak to będzie pozbawione najmniejszej logiki i zdrowego rozsądku.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: przekonała mnie. Zdelegalizujmy przejścia dla pieszych! Tylko samochody jak piesi przesiada się do aut to na pewno miasta się odkorkują. Łatwiej będzie znaleźć miejsce parkingowe i wogle będzie ekologicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: p.s. mam nadzieje, że nie masz prawka skoro puszczanie ludzi na przejściu to dla Ciebie taki problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiveoglock: masz rację! W ogóle jakim prawem na pasach przechodzą! Przecież to nielegalne!

  •  

   pokaż komentarz

   @maverick-maverickq: Nie zrozumiałeś. Nie zachowują szczególnej ostrożności przechodząc przez jezdnię, nie patrzą w lewo, prawo, lezą jak święte krowy w Indiach.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiveoglock: Ostatni raz pamiętam zimą jak czekałem przy pasach aż wreszcie L-ka przejedzie, następnie zacząłem przechodzić, a gościu za L-ką musiał dodać ostro gazu tylko po to, żeby za chwilę walnąć po hamulcach i tak sunął prosto we mnie. Zatrzymał się już na pasach. Niby przeprosił ale byłem tak wku#wiony jego brakiem inteligencji, że musiałem go zwyzywać. Może następnym razem zapamięta. Co do tych ludzi co niby święte krowy, to o których mowa? O tych co byli w połowie pasów i musieli uciekać by przeżyć? Tam gdzie to audi uciekło z miejsca zdarzenia? Czy może o pani, która była w połowie pasów i się kierowca nie zatrzymał? Czy może ten robol, który był już na jezdni bo przecież widział, że jest mnóstwo miejsca by kierujący się zatrzymał. Kiedyś mnie uczono żeby popatrzeć w lewo i w prawo itd. ale przed wejściem na jezdnię. Nikt mnie nie uczył, że jak już jestem na pasach to też muszę mieć oczy dookoła głowy i nikt mi nie mówił, że muszę się uczyć odskoku na szczupaka jak coś

 •  
  m......e

  +42

  pokaż komentarz

  Przecież to jest dramat jak się jeździ w tym kraju, każdemu się śpieszy i wydaje mu się, że jest j?!!nym robocopem.

  Przydałby się rządowy portal do łatwego zgłaszania filmików z kamer samochodowych. Wysyłasz filmik, dodajesz krótki opis i policja ma obowiązek się tym zająć. Pewnie z połowa samochodów ma już kamerki, praktycznie nie da się odj?!!ć głupstwa nie będąc nagranym, a ludzie nadal mają to gdzieś. j?!!ne ameby. Przepraszam za język, ale wk?%#iłem się jak zwykle po tych kompilacjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalje jest takie coś, niesty wymaga to dużego zaangażowania bo trzeba iść na komendę złożyć zeznania i możliwe że w dalszej kolejność w sądzie.
   Ten program to stóp agresji drogowej. Każde województwo ma odpowiedzi mail, na który wysyłka się filmy.

  •  
   m......e

   +11

   pokaż komentarz

   @cebula85: właśnie chodzi mi o to, żeby to było łatwiejsze. Po co targać świadka na komendę, do sadu? To właśnie odstrasza i wielu furiatom uchodzi płazem.

  •  

   pokaż komentarz

   Przydałby się rządowy portal do łatwego zgłaszania filmików z kamer samochodowych. Wysyłasz filmik, dodajesz krótki opis i policja ma obowiązek się tym zająć. Pewnie z połowa samochodów ma już kamerki, praktycznie nie da się odj#$@ć głupstwa nie będąc nagranym, a ludzie nadal mają to gdzieś. j#$@ne ameby. Przepraszam za język, ale wk@!$iłem się jak zwykle po tych kompilacjach.

   @michalje: dokładnie tak samo jak ktoś jeździ jak p@$!a to ponownie wysłać na egzamin żeby się nauczył jeździć. Z takim portalem to dobra sprawa by była

  •  

   pokaż komentarz

   @michalje Policja ma dedykowane adresy do zgłaszania takich spraw:

   Miasto Warszawa: WRD KSP w Warszawie:
   wrd@ksp.policja.gov.pl

   woj. dolnośląskie: WRD KWP we Wrocławiu:
   stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl

   woj. kujawsko-pomorskie: KWP w Bydgoszczy:
   stopagresjidrogowej@rd.kwp.byd.policja.gov.pl

   woj. łódzkie: WRD KWP w Łodzi:
   wrd@lodzka.policja.gov.pl

   woj. lubelskie: WRD KWP w Lublinie:
   wrd@lu.policja.gov.pl

   woj. lubuskie: KWP w Gorzowie Wielkopolskim:
   kwpgorzow@go.policja.gov.pl

   woj. małopolskie: WRD KWP w Krakowie:
   wrdkwp@malopolska.policja.gov.pl

   woj. mazowieckie: WRD KWP w Radomiu:
   wrd@mazowiecka.policja.gov.pl

   woj. opolskie: WRD KWP w Opolu:
   wrd@opolska.policja.gov.pl

   woj. podkarpackie: WRD KWP w Rzeszowie:
   wrd@podkarpacka.policja.gov.pl

   woj. Podlaskie
   stopagresjidrogowej.kwp@bk.policja.gov.pl

   woj. pomorskie: KWP w Gdańsku:
   stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl

   woj. śląskie: WRD KWP w Katowicach:
   stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl

   woj. świętokrzyskie: WRD KWP w Kielcach:
   wrd@swietokrzyska.policja.gov.pl

   woj. warmińsko-mazurskie: WRD KWP w Olsztynie:
   robert.zalewski@ol.policja.gov.pl

   woj. wielkopolskie: WRD KWP w Poznaniu:
   wrd@wielkopolska.policja.gov.pl

   woj. zachodniopomorskie: KWP w Szczecinie:
   policja@szczecin.kwp.gov.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @michalje: Nie da się inaczej, bo istnieje coś takiego jak przedawnienie i bez daty nie można ustalić terminu np. Poza tym jak dla kogoś pójście maks dwa razy żeby złożyć zeznania to za dużo, to nie ma prawa do prawienia morałów o odpowiedzialności na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalje: Może i odstrasza, ale może debili, których hobby to donoszenie na innych też by to odstraszyło. Są różne sytuacje, nawet w poprzednich kompilacjach, które nie są niebezpieczne, ale ludzie lubią bawić się w szeryfów, przyśpieszając, wciskając klakson i wrzucając do netu z opisem "debil".

   Byłem kilka razy na policji, zawsze sfrustrowany podejściem "czego do cholery od nas chcesz", ale im dłużej czekałem na swoją kolej i słuchałem innych "petentów", tym bardziej rozumiałem takie podejście. Myślę, że musimy trochę poczekać, aż PRLowska mentalność niektórych ludzi wygaśnie wraz z tym pokoleniem. Nie chce znów generalizować, ale pokolenie urodzonych w latach 80, nie jest przyzwyczajone do donoszenia, "bo coś na tym zyskają".

 •  

  pokaż komentarz

  W 2:56 bydlak w Audi jeszcze spiernicza...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie pojmuję co kieruje ludźmi którzy wbiegają na przejście dla pieszych. Rozumiem, że mają pierwszeństwo i to wina kierowcy samochodu no ale co z tego jak spędzą resztę życia na wózku "mając rację".

  Takie 6-10 minut Polskich Kierowców czy tam innych Polskich Dróg tygodniowo to powinien być punkt obowiązkowy każdej "godziny wychowawczej" w polskich szkołach.

 •  

  pokaż komentarz

  tego śmiecia z 2:48 to bym za jaja powiesił. mam nadzieje że go złapali.

Dodany przez:

avatar PolscyKierowcy dołączył
357 wykopali 13 zakopali 7.1 tys. wyświetleń